Şifresini Unuttuğum Eski Facebook Hesabımı Nasıl Silerim?

Herhangi bir şekilde şifresini unuttuğum eski Facebook hesabımı nasıl silerim diyorsanız bunun için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Öncelikli olarak sosyal mecralarda yer alan hesaplarınızın her zaman şifresini yenileyebilecek özgürlüğe sahipsiniz.

Bunu hesabınıza dair herhangi bir bilgi hatırlamıyor olsanız bile yapabilirsiniz. Çünkü çoğunlukla şifresini unutsak bile aynı mail adresini kullanmamız, aynı iletişim bilgilerinin devam ediyor olması bu işlemleri kolaylaştırır. Unutulmuş Facebook hesabı nasıl silinir konusunda da bu detay es geçilmemelidir

İstediğiniz zaman hesabınızı bularak şifremi unuttum seçeneğiyle devam edip yeni bir şifre temin edebilirsiniz. Zaten şifrenizi yeniledikten sonra hesabı kullanmaya devam edebileceğiniz gibi Facebook dondurma ile deaktif konuma getirebilir ya da tamamıyla kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

Tüm bunlar için hesabınıza giriş yapmanız zorunludur. Eğer hiçbir şekilde şifrenizi sıfırlayamıyorsanız ya da hesabınıza ilişkin hiçbir bilgiyi hatırlamıyorsanız hemen Facebook hesabını silmek için destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni bir hesabınız varsa hesabı şikâyet ederek sizi taklit ettiğini ibraz edebilir, gerekli kanıtları sunarak destek isteyebilirsiniz. Yine artık erişimim olmayan hesap diyerek hesabın kimlik doğrulamasının ardından kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar biraz daha uğraştırıcı olduğundan Facebook şifre sıfırlama ve sonrasında da hesabı silme moduna almak çok daha makul görünebiliyor.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Şifresini Unuttuğum Eski Facebook Hesap Silme Linki

  Eski Facebook hesabımı nasıl kapatırım diyenlerin sayısında sürekli olarak artış olması zaman içerisinde açılmış fazlalık hesapların sayısını gün yüzüne çıkarıyor. Fake yani sahte hesaplarla mücadelede her geçen gün yeni adımlar atılıyor. Aynı şekilde burada erişilemeyen ve artık kullanılmayan hesaplar için de ciddi bir standart oluşturulmaya başlandı.

Her halükarda yardım merkezi aracılığıyla destek talebinde bulunup kullanmadığınız hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Yine de şifre sıfırlama adımıyla hesaba erişimi geri kazanmak ve Facebook hesap silme işlemini başlatmak çok daha kısa süreli ve güvenli bir yol olarak görülüyor.

  • Facebook şifremi unuttum seçeneğiyle devam edin.
  • Şifremi unuttum ekranında Google hesabıyla şifre sıfırlama, maile gelen kod ile şifre sıfırlama ya da cep telefonuna gelen kod ile şifre sıfırlama seçeneklerinden birisini seçin.
  • Gelen kod ile şifre yenileme aktivasyonunu gerçekleştirin.
  • Eğer mail ya da telefonunuza erişiminiz bulunmuyorsa ve aynı zamanda Google hesabınızla daha önceden hiç devam etmediyseniz aşağıda yer alan bunlara artık erişimin yok mu kısmına tıklayın.
  • Sizden hesabınızla ilgili hatırladığınız yakın tarihli detaylar istenecek. Son konuşulan kişi, arkadaş listenizin sayısı, gönderiler ya da yorumlar gibi detaylar olabilir.
  • Yeterli miktarda doğru bilginin ardından kimlik doğrulama ve şifrenin sıfırlanması mümkün hale gelecek.

Zaten şifresi unutulmuş Facebook hesabını silme noktasında en önem verilen nokta burasıdır. Direkt olarak hesaba erişimi geri kazanmak ve hemen ardından silme moduna almak bir daha hesabı kullanmamak adına güncel bir adım olarak görülüyor. Ancak dilerseniz hesabınızı geri aldıktan sonra da dondurma işlemi yapabilirsiniz.

Nasıl ki kalıcı olarak silme sonucunda hesabın bir daha geri dönüşü mümkün olmuyorsa Facebook hesabını dondurma işlemini yaptığınızda da dilediğiniz zaman kullanıma geri açabiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Şifresi Unutulmuş Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Şifremi unuttum diyerek mail adresinize gelen linkle şifreyi değiştirip giriş yapmanız gerekiyor. Bunu yapamazsanız hesabınıza erişemezsiniz ve doğal olarak da silemezsiniz.

Eski Facebook Silme Linki Var mı?

Bunun için bir link var ama yine de şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Şifremi hatırlamıyorum adımlarından telefon veya e-posta adresinizle yeni şifre almalısınız.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim