Spotify Duo Nasıl Kullanılır? Adres Doğrulama İşlemi

Spotify Duo nasıl kullanılır gibi bir merak duygunuz varsa muhtemelen iki kişi kullandığınız Spotify hesabınız için ayrı ayrı ücretler ödemek istemiyorsunuzdur. Bu müzik dinleme uygulamasını aynı evde yaşayanlara özel olarak tek bir fiyatla sunan bir ödeme planıdır.

Farklı pek çok ödeme seçeneği sunan aplikasyon aynı zamanda çiftler veya ev arkadaşları için de benzer bir avantaj yaratmayı başarıyor.   Tek standart ise aynı adreste yaşıyor olmaktan ibaret. Aynı adreste yaşayan insanların tek bir ücret ödeyerek kendi cihazlarında bağımsız olarak iki hesap olarak kullanabilecekleri Spotify Duo aboneliği müthiş bir kâra dönüşebiliyor.

Daha az ödeyerek aynı hizmete çok daha iyi bir biçimde sahip olmanın en kestirme yolu olarak anılması bundan kaynaklanıyor. Aynı zamanda ek olarak tek bir uygulamayı ortak kullanmak yerine çiftlere ya da ev arkadaşlarına daha özgür bir müzik alanı yaratıyor.

  Aynı evde yaşayanlar bu paketi seçerek doğrulamayı yaptıktan sonra Premium avantajlardan ayrı cihazlarda ve ayrı hesaplarla faydalanmaya başlıyor. Standart olarak sunulan Spotify Premium paketleri için geçerli olan avantajların tamamı Duo için geçerliliğini koruyor. Böylece siz tek fiyat ödeyerek iki kişi bu avantajlardan faydalanmaya devam ediyorsunuz.

Dilediğiniz gibi müzik indirebileceğiniz, sırayla dinlemek yerine istediğinizi açabileceğiniz, reklamsız müzik deneyimini tadabileceğiniz, çalma listeleri ve önerilerle müziğin her alanını keşfedebileceğiniz bir deneyimden söz ediyoruz.  

Spotify Duo Adres Doğrulama

  Spotify Duo adres doğrulama aşaması pek çok kişinin en merak ettiği detay oluyor. Aslında akla takılan soru işaretlerinin başında yalnızca bu adreste mi kullanılacağı oluyor. Müziği istediğiniz her yerde sınırsız bir biçimde dinlemeye devam etmeniz için böyle bir sınırlama yok.

Yalnızca aplikasyondan seçeceğiniz bu paketi kullanmaya başlamak için aynı evde yaşadığınızı belirtmeniz için bir konuma ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca şirket bu konumların ve adres bilgisinin herhangi bir şekilde tutulmadığını, konum takibi yapılmadığını da özellikle vurguluyor.   Spotify Duo adres nasıl doğrulanır sorusu içinse şöyle bir yönergeden söz etmek mümkün.

  • Spotify Premium edinme aşamasında Duo planını seçtikten sonra devam edin.
  • Duo planı iki kişinin kullanabileceği bir plan olduğu için aynı evde yaşadığınız kişiye Whatsapp üzerinden veya E-posta adresi aracılığıyla katılım daveti gönderebilirsiniz.
  • Ardından onayla beraber konumunuzu seçmeniz istenecektir.
  • Konum eğer seçili olarak çıkmıyorsa mahalle, sokak, cadde, numara, daire olarak yazılarak girilebilir. Ayrıca GPS servisiyle direkt konum işareti konulabilir.
  • İki konumun eşleşmesi halinde Duo hesabı onaylanacak ve aylık tek bir tutar ödenerek iki farklı cihazda iki farklı uygulama olarak kullanım başlayacaktır.
  • Duo ödeme planını dilediğiniz zaman iptal etme hakkına sahipsiniz.

  Çoğunlukla Spotify Duo adres sorunu olarak karşımıza çıkan en önemli faktör ise adresin listelenmemiş olması oluyor. Listelenmiş adresler popüler olmakla beraber direkt seçebileceğiniz uzantılar olarak sıralanıyor.

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Ancak hemen altında yer alan kısımdan kamusal alanı veya binayı seçerek adresinizi doğrulayabilirsiniz. Diğer kişinin de aynı şekilde adresi doğrulaması ise elzem. Aksi takdirde Duo planı dahilinde Spotify Premium özelliklerini kullanamaz.  

Spotify Duo İptal Etme

  Spotify Duo iptal etme aşamasında da hiçbir sınırlama ya da şart ile karşımıza çıkmıyor. Aksine uygulama üzerinden edindiğimiz tüm Premium paketlerde olduğu gibi ve aynı zamanda aplikasyonun bize sunduğu tüm fırsatlar gibi burada da iptal işlemi oldukça kolay yapılıyor. Dilerseniz hemen iptal etme aşamasına geçerek bunu tekil olarak yapabilirsiniz. Yani Duo pakete geçerken kimin planı oluşturduğu ya da davet edildiği de burada iptalin önünde olan bir engel değil. Artık kullanmak istemediğiniz zaman her iki tarafında kendisinin talebiyle beraber Spotify Premium iptal işlemi gerçekleşecektir. Sonrasında dilerseniz kendinize uygun olan başka bir paket seçerek Premium kullanmaya devam edebilirsiniz. Ücretsiz sürüme devam etme şansına da yine sahipsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Duo Nasıl Kullanılır?

Spotify Duo, aynı evde yaşayan ama çok fazla ücret ödemek istemeyenlerin ilk tercihidir. Premium alandan Duo seçeneği ile satın aldıktan sonra adres doğrulama yapmanız gerekiyor. Üyelikten sonra davet yöntemini mail veya Whatsapp ile gönderin, konumunuzun açık olduğundan emin olun, eşleşme sonrasında tek üyelik üzerinden  2 kişi Spotify üzerinden müzik dinleyebilir.

Spotify Duo İptal Etme Nasıl Yapılır?

Spotify duo iptal etme Premium iptali ile aynıdır. İptal işlemi ardından dilerseniz başka paket satın alabilir ya da ücretsiz olarak kullanıma devam edebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim