Spotify Hi-Fi Ne Zaman? Fiyatı Nedir?

Spotify Hi-Fi ne zaman sorularının halen daha gündemden düşmediği aşikâr. Çünkü her müzik dinleyicisinin dikkatini çeken bir duyuru yapıldı. Bu duyurunun dikkat çeken ayrıntılarından birisi ise 2021’in son aylarıydı.

Şu sıralar içerisinde bulunduğumuz dönemde de Hi-Fi için gerekli çalışmaların tamamlanarak kullanıcılara sunulması bekleniyor. Henüz Spotify kanadından resmi bir tarih açıklaması yapılmamış olsa da 2021’in Aralık ayı çok büyük bir beklenti doğurmuş durumda.

Ay sonuna doğru ise kesinlikle özelliğin aktif olması bekleniyor. Tabii ki bu süreçte bazı merak edilen detaylar söz konusu olmaya başladı bile. Örneğin Hi-Fi aktif olduktan sonra ücretin ne kadar olacağı, Premium paket kullanıcılarının faydalanıp faydalanamayacağı gibi çok sayıda spekülasyon var.

Spotify Hi-Fi özelliği ile bu noktalarda herhangi bir açıklama yapmazken rakipleri de boş durmuyor. Fitilin ucunu ateşleyen müzik uygulaması Apple Music olurken Hi-Fi özelliğini herhangi bir ekstra ücret ödemeye gerek kalmadan duyurdu.

Dolayısıyla aktif Apple Music kullanıcıları bu özellikten faydalanmak için ekstra bir ücret ödemeyecek. Bunun üzerine Amazon Music aynı standardı uygulayacağını ve ücretsiz olarak sunacağını bildirdi. Spotify Hifi ne kadar olacak soruları bunlarla beraber daha da ciddi bir merak konusuna dönüştü.  

Spotify Hi-Fi Ne Demek?

  Spotify Hi-fi ne demek konusuna da değinmeden geçmemek gerekiyor. Öncelikle H-Fi tanımı bir kısaltma olarak karşımıza çıkıyor ve High Fidelity anlamına geliyor. High Fidelity kelime anlamı olarak bakıldığında Yüksek Sadakat olarak Türkçeye çevrilebiliyor.

Müzik endüstrisinde de Hi-Fi cihazlar son derece sık tercih ediliyor. Ancak genel anlamda sıradan dinleyicilerin değil müzik üreticilerinin, mastering ve miksaj işlemlerini yapanların ve referans alanların tercih ettiği sistemler oluyor.

Bunun nedeni ise müziğin hiçbir kalite kaybı olmadan orijinaline yakın bir biçimde iletilmesidir. Spotify Hi-fi nedir diyenler için de şirketin yaptığı açıklama ‘’CD kalitesinde kayıpsız müzik’’ oluyor.  

Spotify Hi-Fi ile Premium Kalite Arasındaki Fark

  Spotify Hi-Fi paketi ile ilgili çok fazla bilinmeyen detay var. Bunların başında da Premium kullanıcılar geliyor. Bireysel, Duo, Aile veya Öğrenci paketlerinden birisine sahip olan Premium kullanıcıların Hi-Fi özelliğini aktif olarak kullanıp kullanamayacağı merak konusu.

Hali hazırda HD yüksek frekans aralıklarıyla kaliteli müzik dinleme deneyimi sunan Spotify bununla alakalı bir açıklama yapmış değil. Her halükarda şu sıralar mevcut kullandığımız paketlerden çok daha iyi bir müzik deneyimi yaşayacağımız biliniyor.

Fakat bunun ücrete tabii olup olmadığı, ekstra bir paketle sunulup sunulmayacağı konusunda çok farklı fikirler var. Spotify Hi-Fi Premium paketleri için muhtemelen Aralık ayının son haftasına doğru duyuru yapılacak. Spotify takipçi satın al paketlerine göz atabilirsiniz.  

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Spotify Hi-Fi Fiyatı Ne Olacak?

  Spotify Hi-Fi fiyatı için en büyük tahminler normal Premium paketlerden daha yüksek bir tutarı içereceği yönünde. En azından Aralık ayının başına kadar bu şekilde bir öngörü söz konusuydu.

Ancak Apple Music tamamıyla ücretsiz bir biçimde kullanıcılarına Hi-Fi deneyimi sunarken bunu takip eden Amazon Music kartların yeniden dağıtılmasını sağlayabilir. En azından Spotify için de ücretsiz Hi-Fi deneyimi belirli bir süre mümkün olabilir.

Tıpkı ücretsiz Premium deneme süreci gibi bir ay ya da üç ay boyunca Spotify Hi-Fi deneme süresi sunularak ardından Premium paketlerle bağdaştırılabilir. Paketlerle bağdaştırılsa dahi Hi-Fi dahilinde olacak olan paketlerin normal paketlere kıyasla daha yüksek bir ücretle sunulacağı konusunda ise herkes hemfikir. Fiyat ve hizmet koşulları bağlamında Spotify, Deezer, Apple Music, Amazon Music gibi devlerin tümünün dahil olduğu rekabetin kızışması kullanıcıların işine yarayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Hi-Fi Ne Demek?

Spotify Hi-fi Türkçe anlamı yüksek sadakat olarak geçmektedir. High Fidelity kısaltmasında türemiştir. CD-DVD kalitesinde yüksek müzik keyfi anlamına da gelmektedir.

Spotify Hi-Fi ve Premium Farkı Ne?

Hi-Fi ve Premium arasındaki fark için net bir bilgi olmasa da yüksek kalitede müzik keyfi olarak bunu tanımlayabiliriz. Lakin, şirketin bunu ek bir ücretle mi sunacağı yoksa Premium paketlerine dahil mi edeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim