Spotify Nasıl Bedava Kullanılır? Ücretsiz Premium Kullanma

Müzik dinlemeyi daha kaliteli hale getirmek isterken Spotify nasıl bedava kullanılır demek son derece makul bir opsiyon. Hatta günümüzde pek çok hizmeti ücretli olarak aldığımız gerçeğini hesaba kattığımızda müzik dinlemek için ekstra para vermek istemenizi de haklı bir sebep olarak görebiliriz. T

abii ki burada ücretsiz kullanımı birden farklı alternatifler olarak ele almakta fayda var. Global bir müzik ve podcast yayın aplikasyonu olarak ücretsiz kullanım şansı tanımasının dışında ücretsiz Premium denemesi ve bunun dışında bazı alternatif yollarla da karşılaşıyoruz. Dilerseniz Spotify ücretsiz kullanma ile ilgili olarak ilk önce bu farklı seçeneklerin nasıl gerçekleşeceğini belirleyelim.

  • Ücretsiz Spotify Sürümü

Basic olarak karşımıza çıkan bu sürüm Spotify üzerinden hiçbir ücret ödemeden müzik dinlememize olanak tanıyor. Çalma listelerine erişim, çalma listesi oluşturma gibi seçeneklere sahip olsak bile en büyük dezavantajı tabii ki reklamlı kullanım oluyor. Bu ise şarkı aralarında istenmeyen kesilmeler olarak tanımlanabilir.

  • Ücretsiz Spotify Deneme Sürümü

Spotify Premium deneme süresi ise bizim için tasarlanmış olan bir demo olarak düşünülebilir. Burada direkt olarak Premium avantajlardan faydalanıyoruz fakat bunun için hiçbir ücret ödemiyoruz. Takıldığımız tek nokta ise bu deneme süresinin 30 gün ile sınırlı olmasıdır. 30 günün ardından ücretsiz sürümle devam etmek ya da bir paket seçerek ücret ödeyerek Premium avantajlardan faydalanmak yine mümkün.

  • Ücretsiz Spotify Kullanımı Sunan Üçüncü Parti Uygulamalar

Günümüzde çok sayıda uygulamanın Premium versiyonu olması ve bunların ücretsiz olarak kullanılması ile ilgili taleplerin artmasıyla beraber bu uygulamalar daha sık rastlamaya başladık. Günümüzde de hem Spotify hem de diğer ücretli üyelik sistemi kullanan aplikasyonlar için hiçbir ücret ödemeden kullanılabilecek alternatifler mevcut. Tabii ki burada ortaya çıkan güvenlik sorunları kişisel olarak alacağınız bir risk faktörüdür.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Spotify Ücretsiz Kullanma Hilesi

  Spotify ücretsiz kullanım ile ilgili tabii ki bu üçüncü parti uygulamaların kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyor. Hatta bunun yalnızca kişisel bilgilerinize ve hesabınıza değil kredi kartı ödeme bilgilerinize, cihazınızda yer alan özel verilerinize ve kişisel belgelerinize kadar uzanan ciddi bir risk faktörü yarattığını ortaya koyuyor.

Yani bir bakıma müzik dinlemek için ücretsiz bir servis arıyorken çok daha ciddi problemlerle karşılaşmanız olası oluyor.   Eğer isterseniz Spotify ücretsiz kullanma hilesi olarak sunulan üçüncü partileri APK dosyası olarak indirebilirsiniz.

Bu dosyalar yükleme aşamasında izinleri kaldırarak güvenliği alt katmanlara indiren bir yükleme periyodunu kapsıyor. Haliyle Google Play Store ya da App Store aracılığıyla yüklediğiniz güvenilir aplikasyonlar gibi güvenli sayılmıyor.

  Ücretsiz Spotify kullanma uygulaması bu sayede sizin verilerinize, mobil ya da masaüstü cihazınızda yaptığınız aktivitelere, bazı ayarlarınıza, belgelerinize ve tüm verinize ulaşma şansına sahip olabiliyor. Tümünün bu şekilde güvenlik zafiyeti yarattığını söylemek mümkün değil. Ancak ücretli bir servisin ücretsiz olarak sunuluyor olması bir noktada farklı bir kazanımın amaçlandığını gösterir niteliktedir.  

Spotify 1 Ay Ücretsiz Nasıl Yapılır?

  Ücretsiz Spotify Premium kullanmak istiyorsanız bunun için zaten dünya devi aplikasyon tarafından sunulan 1 aylık bir süreç var. 1 ay boyunca hiçbir ücret ödemeden Premium avantajlardan faydalanarak müzik deneyimini maksimum noktaya çıkarmak istiyorsanız bunun için tek yapmanız gereken şey kaydınızı açmak ve aktivasyonunuzu tamamlamak.

Deneme sürümünü seçerek devam ettiğinizde sizden kredi kartı bilgileriniz istenmektedir. Fakat bu kart üzerinden yalnızca gerçek olup olmadığını anlamak adına çok düşük bir meblağ çekilerek tekrardan iade edilmektedir.

Dolayısıyla sizin bir ücret ödemeden 1 ay boyunca kullanım süreniz kart tanımlama aşamasından sonra başlayacaktır. Bir aylık deneme süreci dolmadan üyeliğinizi iptal edebilir ve ücret ödemeden basic sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer dilerseniz müdahale etmeyerek tanımlamış olduğunuz karttan aylık ücretin tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede Premium avantajlarını kaybetmemiş olursunuz. Spotify 1 ay bedava yapma aşamasında kullanılan bir diğer yöntem ise yeni bir mail hesabıyla tekrardan kayıt oluşturmak ve ardından kart tanımlayarak 30 gün süreyle hiçbir ücret ödemeden kullanmak.

Bu sistem tarafından tespit edildiğinde kullanım engelleniyor olsa da bazı kesimlerce halen daha aktif olarak yapılıyor. Tabii ki çalma listelerinizi, favori müziklerinizi ve keşfettiklerinizi her defasında hesabınıza tekrardan ayarlamanız gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Nasıl Bedava Kullanılır?

Spotify ücretsiz kullanımı için üyelikten sonra free seçeneğini seçmeniz yeterli. Siz de çalma listeleri oluşturabilirsiniz ama sürekli reklamlar karşınıza çıkabilir ve bu kesintiler bazen sinir sahibi olmanıza neden olabilir. Yine de ücret ödemek istemeyenler için iyi bir seçenek.

Spotify Ücretsiz Premium Kullanma Mümkün mü?

Spotify ücretsiz Premium kullanma şansına sahipsiniz ama bunun için sadece 30 gün süreniz var. Spotify bu hakkı her yeni üyeye tanıyor. Böylece ücretsiz ve ücretli sürüm hakkında net bir bilgi sahibi olabileceksiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim