Spotify Nasıl Çevrimdışı Kullanılır? Online Olmadan Şarkı Dinleme

Spotify nasıl çevrimdışı kullanılır hususunda merak edilen detaylardan birisi sistemin nasıl çalıştığıdır. Oldukça basit bir sistem kullanan global müzik dinleme uygulaması pek çok kullanıcıyı bu özelliğiyle kendisine çekmiştir.

Çünkü internet bağlantısı olan her yerde ya da mobil veriye bağlı olduğunuz sürece pek çok kaynaktan ve dolayısıyla Spotify üzerinden yüksek kalitede müzik dinleme keyfi yaşayabiliyorsunuz.

Ancak gerek internet paketinizin az olması gerekse internetin çekmemesi gibi durumlarda bir çözüm arayabilirsiniz. İşte bu çözüm Spotify çevrimdışı dinle özelliği olarak sunuluyor. İlk duyurulduğu günden beri büyük beğeni toplayan bu özellik son derece cazip fırsatlar yaratıyor.

En önemlilerinden birisi tabii ki internet götürmüyor olmasıdır. Ancak direkt olarak uygulama üzerindeki tüm içerikleri dilediğiniz zaman çevrimdışı olarak dinlemeniz tabii ki mümkün olmuyor. Bunun için birkaç önemli adımı atmanız şart.

Spotify Premium paketleri ile size sunulan en önemli fırsatlardan birisi şarkıları indirebiliyor olmak. Tabii ki burada indirmekten kasıt galerinize, dosya yöneticisine ya da indirilenler klasörüne mp3 olarak indirmek değil.

Yine uygulama üzerinde var olan bir indirilenler klasöründe yer alan bu indirilen şarkılar aynı zamanda dosya yöneticisinde de dinlenebilir bir formatta olmamakla beraber yer alıyor. Siz internet bağlantınız olmasa bile indirilenler üzerindeki şarkıları dilediğiniz zaman bu sayede dinleyebiliyorsunuz.

Spotify çevrimdışı nasıl kullanılır diyenlerin en merak ettiği nokta ise bu şarkıların nasıl çaldığıdır. Çünkü dosya yöneticisinde herhangi bir şekilde farklı bir uygulamayla çalınamadığı gibi dosyaların aktarılması, şifresinin kırılması gibi durumlar mümkün olmuyor. Ancak Spotify uygulamasıyla çalınabilir olan bu parçalar size internetinizden yemeden yüksek kalitede müzik zevki tattırıyor.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Spotify Premium Olmadan Çevrimdışı Dinleme

  Şarkıları indirme özelliğinin Premium paketlerde olması tabii ki tesadüf değil. Çünkü aynı zamanda bununla birlikte çevrimdışı dinle özelliğini de aynı standartta düşünebiliriz. Zaten parçaları indiremediğimiz sürece Spotify çevrimdışı dinlemek mümkün olmayacaktır.

Bunu Premium bir özellik olarak anmak bu sebepten ötürü önem arz ediyor. Ek olarak Spotify Premium olmadan indirme işlemi yapabilmek olanaksızdır. Zaten reklamlı bir biçimde oynatıldığı gibi arkaplanda çalma, çevrimdışı oynatma gibi özelliklerin hiçbirisi kullanılamamaktadır.

Ancak Premium olan bu özellikler alternatif üçüncü parti uygulamalar yardımıyla kullanıma açılabiliyor. Daha doğrusu farklı uygulamalar kullanılmak şartıyla bu özellikler tercih edilebiliyor. Ne yazık ki Spotify Premium olmadan çevrimdışı dinleme olanağı sunmadığı için bu riskli aplikasyonlara yönelim çok fazla.

Oysa bunlar hakkında özellikle firmanın ciddi uyarıları var. Sadece Spotify hesabınızı değil aynı zamanda cihazınızdaki kişisel verilerinizi, dosyalarınızı ve özellikle de diğer dokümanlarınızı korumanız için güvenilir olmayan aplikasyonları yüklememeniz gerekiyor.  

Spotify Çevrimdışı Sorunu

  Genellikle bu sorunu Spotify indirme sorunu olarak nitelendirmek daha doğru olabilir. Çoğu zaman Wifi bağlantısına bağlı olunduğunda da bu hatayla karşılaşan kullanıcılar mağduriyetlerini dile getiriyor. Özellikle de yeni kullanacak olanlar çevrimdışı dinleme özelliğinden faydalanamadığını vurguluyor. Aslında teknik bir sorun olarak gözlemlense de kullanıcıların ortak çözüm yolu verileri temizlemek oluyor. Önbellek temizlendiğinde yalnızca indirilenler değil uygulama üzerinde yaptığınız aramalar ve benzeri istatistikleri de kaybediyorsunuz. Yine de bu sayede Spotify çevrimdışı sorunu ile ilgili hiçbir problem kalmamış oluyor. Verileri temizledikten sonra tekrardan giriş yapmanız isteniyor. Giriş yaptıktan sonra da hızlı bir biçimde dinleme deneyimini arttırabiliyor, favori parçalar seçebiliyor, indirme işlemini yaparak çevrimdışı da kullanabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden çevrimdışı dinle dediğinizde yalnızca indirilenler kısmında gözüken parçalar kullanılabildiği için daha önceden indirme aşamasını yapmanız gerekiyor. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Nasıl Çevrimdışı Kullanılır?

Spotify çevrim dışı kullanımı için Premium üyesi olmanız gerekmektedir. Böylece sistem size şarkıları uygulamaya indirme hakkı sunmaktadır. İnternetiniz olmadan, kotadan yemeden kolay bir şekilde istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Ama şunu unutmayın, şarkıları ilk indirdiğinizde kotanızdan ciddi oranda azalma olabilir, bunu dikkate alarak indirme işlemi yapın.

Spotify Çevrimdışı Şarkı Dinleme Sorunu

Spotify çevrim dışı şarkı dinleme sorunu bazen sistemdeki teknik bir problemden kaynaklanabilir. Bunun dışında sizin telefonunuzla alakalı bir durum söz konusudur. Telefonunuza sürekli bir şeyler yükleyip siliyorsanız ve düzenli olarak önbellek temizleme işlemi yapmıyorsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz. Android ve iOS’larda önbellek silme işlemi ile online olmadan şarkı dinleme sorunu çözülebilir.    

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim