Spotify Nasıl İptal Edilir? Premium Para İadesi Mümkün mü?

Spotify nasıl iptal edilir gibi hizmeti sonlandırmaya yönelik bir talebiniz varsa bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tüm dünyada aktif bir müzik dinleme uygulaması olarak çoğu özelliğiyle fark yaratmayı başarıyor.

Bunlardan birisi ise müşterilerini tamamıyla özgür bırakmasıdır. Örneğin dilediğiniz zaman Premium avantajlardan faydalanabileceğiniz gibi dilediğiniz zaman bunu sonlandırarak ücretsiz bir kullanım sağlayabilirsiniz. Buna hesabınızı tamamıyla iptal etmek dahildir.

  Eğer Spotify iptal etmek istiyorsanız bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Kullanıcı dostu bir panele sahip olan uygulama aynı zamanda web servisi üzerinden de iptal taleplerini alıyor. Yani isterseniz direkt web site üzerinden de bu adımları uygulayabilirsiniz.

  • Web sitesi ya da uygulama üzerinden Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap kısmından Planın sekmesine geçin.
  • Burada mevcut planınız ve buna dair istatistikleri göreceksiniz. Planı değiştir diyerek devam edin.
  • Planı değiştir sayfasında Spotify Free seçeneğini görebilirsiniz.
  • Burada Premium’u iptal et ile devam ettiğinizde ücretsiz versiyonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Aynı zamanda Spotify Premium iptal etme adımının hemen ardından iptal gerçekleşse de avantajlardan faydalanmaya devam edersiniz. Çünkü ödemiş olduğunuz tutar bir ay boyunca alacağınız hizmeti kapsamaktadır. Bir sonraki ödeme tarihine kadar bu avantajlardan faydalanırken sonrasında herhangi bir ücret talep edilmez ve kredi kartınızdan kesilmez. Premium değil Free yani basic hesapla müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Spotify Otomatik Ödeme Kapatma

  En önemli avantajlarından birisi ise Spotify Premium iptal et seçeneğinden sonra profilinize dair detayların kalıcı olarak size ait olmasıdır. Premium olarak kullandığınız süreç boyunca hazırladığınız çalma listeleri, favori parçalarınız veya buna benzer detaylar hesabınızda kalmaya devam eder. Sadece Premium ile gelen özellikleri kullanma hakkınızı kaybedersiniz.  

Spotify otomatik ödeme kapatma işlemi ise bir noktada Premium hesabını iptal etmek anlamına geliyor. Ödeme ve kullanma üzerine kurgulanmış bir sisteme tabii olduğundan dolayı tanımlı bir kartının olması şart. Bu kartla ödeme yapmak istemiyorsanız yukarıdan plan değiştir için uygun olan yönergeleri izleyerek ücretsiz sürüme geçebilirsiniz. Eğer yalnızca ödeme yapacağınız otomatik ödeme talimatını değiştirmek ya da ödeme metodunu güncellemek istiyorsanız aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

  • Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap bölümünden Planın kısmına tıkladıktan sonra ödeme yöntemlerini listeleyin.
  • Ödeme metodunun yanında var olan güncelle butonuna tıklayın.
  • Buraya yeni ödeme metodunuzu ekleyin veya kaldırın.

Spotify Ödeme Yapılmazsa Ne Olur?

  Spotify ödenmezse ne olur gibi bir yaklaşım ise son derece popüler görünüyor. İlk olarak çalışma prensibine iyi odaklanmak gerekiyor. Bu tarz Premium hizmetlerin neredeyse tamamı kullan ve öde mantığına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Yani ödeme yapılmaması durumunda ödemenin kapsadığı tarihler aralığında kullanmaya devam edebilir, bir sonraki dönemde ise kullanımlarınızı kaybedebilirsiniz.   Spotify ödeme yapmazsam ne olur diyenlerin genellikle bakiye sorunundan ya da anlık olarak bu problemden muzdarip olduğunu düşünmek mümkün. İlk olarak ödeme tarihiniz geldiği gibi hemen Premium avantajlarınızı kaybetmezsiniz.

Çünkü tanımlı olan ödeme metodu üzerinden ücret belli aralıklarla tahsil edilmeye çalışılır. Eğer tahsil edilebilirse yine kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak birkaç günlük bu sürecin sonunda yine ödeme alınamazsa hesabınızın Premium iptali gerçekleşir ve Spotify free hesabı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.  

Spotify Premium İptal Etme Para İadesi

  Spotify Premium iptali ve para iadesi ile ilgili de çok büyük bir kesimin merak ettiği detaylar var. Teknik olarak bu tarz üyelik ücretlerinin iadesinin yapılıp yapılmadığı firmalar tarafından belirlenen kriterlere göre değişiyor.

Spotify para iadesi konusunda ise ödemenin 14 günden daha önce yapılması karşılığında pozitif bir tutum sergiliyor. Örneğin bir ödeme yönteminiz tanımlı ve ödeme çekildiğini fark ettiniz. Ancak Premium kullanmak istemiyorsunuz. Bununla ilgili olarak müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçmek, ardından Spotify Premium para iadesi talebinizi iletmek mümkündür. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Nasıl İptal Edilir?

Spotify iptal etmek için hesabınıza giriş yapın, planlarım bölümüne tıklayın, sonra plan değiştir diyerek Premium yerine Spotify Free seçeneğini işaretleyin. Artık paralı üyeliğiniz iptal edilecek ve ücretsiz versiyona geçiş yapacaksınız.

Spotify Premium Para İadesi Mümkün mü?

Evet, Spotify Premium seçeneğinden memnun değilseniz ya da otomatik olarak yenileme yapıldıysa iptal ettikten sonra para iadesi almanız mümkündür. Tabii, uzun süre kullandıktan sonra iptal etmeniz durumunda iade gerçekleşmeyebilir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim