Spotify Nasıl Kullanılır? Karışık Çalma Kapatma İşlemi

Spotify nasıl kullanılır diyerek daha aktif bir müzik deneyimi yaşamak isteyenler bazı detayları merak edebiliyor. Tüm dünyada en çok tercih edilen müzik uygulamalarından birisi olması dışında podcast yayıncılarının da uğrak noktalarından birisidir.

Yani sese dair tüm aradığınız içeriği bulabilmeniz bu bağlamda mümkün olabiliyor. İşte bu yüzden de kulaklığınızı çıkarmayan, hoparlörlerinden her zaman bir ses duyulan bir kişiliğe sahipseniz kesinlikle bir Spotify hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Hesabı daha aktif kullanmaya dair bazı detaylara ise dikkat çekmek gerekiyor. Çünkü yalnızca standart bir müzik dinleme uygulamasından ziyade daha sosyal ve interaktif bir tarafı var. Örneğin çalma listeleri hazırlayabilir, mevcut çalma listelerine müzik ekleyebilir ya da başkalarının çalma listelerini dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bu size yeni müzikler keşfetmek ve Spotify hakkında daha verimli bir kullanım elde etmek için şans tanır. Spotify ne işe yarar konusunda daha önceden de vurguladığımız gibi reklamsız, yüksek kalitede, kesintisiz müzik dinlemenin altını çizelim. Bunun keşfetme boyutu ise onu diğer müzik aplikasyonlarından bir adım öne çıkaran unsura dönüşüyor.

 • Dinlediğiniz müziklerden bir çalma listesi oluşturabilirsiniz.
 • Mevcut çalma listenizi insanlarla paylaşabilir ya da yalnızca size özel olarak listeleyebilirsiniz.
 • Başkalarının listelediği çalma listelerini dinleyebilirsiniz.
 • Çalma listeleri ya da türe ait kategorik yapıyı inceleyerek yeni müzikler keşfedebilirsiniz.
 • Müzik dışında podcast yayınlarıyla sevdiğiniz kişilerin konuşma programlarını takip edebilirsiniz.
 • Podcastlar için de tıpkı müziklerde olduğu gibi çalma listeleri düzenleyebilir, paylaşabilir ya da oluşturabilirsiniz.
 • Spotify Premium alarak hem müziğin hiçbir anını kaçırmamak hem de en kaliteli olanına erişmek için büyük bir adım atabilirsiniz.
 • Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

  Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

  Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

   

Spotify Özellikleri

  Spotify özellikleri arasında birden fazla pek çok avantajdan söz etmek mümkün. Örneğin kompakt ve gelişmiş tasarımı sayesinde tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

Android ve iOS yüklü mobil cihazlarınızda kullanabildiğiniz gibi Windows, Linux ve Mac tabanlı masaüstü cihazlarınızda, akıllı televizyonlarınızda ve diğer cihazlarınızda da kullanma olasılığına sahipsiniz.

Evdeki tüm cihazlarla bağlantı kurulabiliyor olması her an ve her yerde müzik keyfini doyasıya yaşayabilmenizi sağlayacaktır. Haftalık olarak yayınlanan keşif listeleri ve çalma listeleri sizin için önerilen ve dinlediğiniz müziklerle alakalı olan yeni parçaları keşfetmenizi sağlayabilir.

Aynı zamanda bu noktada keşfettiğiniz parçaları favorilerinize alabilirsiniz. Yayınlayan sanatçıyı takip edebilirsiniz ve bu şarkıların tümünü listeleyerek kendinize has bir çalma listesi hazırlayabilirsiniz.   Spotify neden kullanılıyor diyenlerin belki de kaçırdıkları en temel noktaların başında bu geliyor.

Çünkü platformda düzenli olarak türe ve sevdiğiniz sanatçılara dair listeler yayınlanıyor. Hatta günlük yaşantınıza etki edecek bir çalma listesine rastlamak bile sandığınızdan daha kolay olabilir. O an ne yapıyorsanız o ambiyansa uygun şarkıların yer aldığı bir çalma listesiyle zamanın kalitesini arttırabilirsiniz.

Sosyal ağlarla uyumlu bir aplikasyon olduğu için gerek dinlediğiniz parçayı gerekse yarattığınız veya keşfettiğiniz çalma listesini paylaşmaya başlayabilirsiniz. Bu ise size sosyal anlamda da müzikal benliğinizi ifade etme şansı tanır.  

Spotify Karışık Çalma Nasıl Kapatılır?

  Spotify karışık çalma özelliği ile pek çok müzik severe belki de denk gelemeyecekleri kadar iyi bir müzik keşfi sunmuştur. Dinlemekten hoşlanılan türe dair yeni temsilciler, yeni sanatçıların yeni parçaları, geçmişten beri efsaneleşmiş müzisyenlerin en iyi parçaları için muazzam bir özelliktir.

İşte bu yüzden sıralı çalma yerine karışık çalmayı kullananların sayısı bir hayli fazla. Hem reklamsız bir biçimde müzik dinlemek için hem de yeni müzikler keşfetmek adına bu seçeneği aktif hale getirebilirsiniz.   Tam aksini düşünenler ise genellikle sıralı müzik dinlemeyi, tek bir albümü ardı ardına dinlemeyi ya da bağımsız bir listenin içerisine dahil olmamayı tercih ediyor

. İşte bu yüzden de Spotify karışık çalmayı kapatma gibi bir talebe çok sık rastlayabiliyoruz. Bu özellik direkt olarak uygulamanın alt kısmında gördüğünüz şu anda çalan kısmında yer alan karışık çal simgesine dokunulduğunda kapatılabilir. Dokunduğunuz anda kapattığı gibi tekrar dokunmanız halinde tekrardan aktif hale gelecektir. Farklı çalma standartlarını kullanıcılarına sunmasıyla beraber farklı müzik dinleme alışkanlıklarının tümüne hitap ettiğini kanıtlıyor. Spotify avantajları bilhassa bu yönüyle herkese Premium aldıracak gibi gözüküyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Nasıl Kullanılır?

Spotify kullanımı için üye olduktan sonra şarkıların ismini aratarak kendinize özel çalma listesi oluşturabilirsiniz. Sizin fikriniz yoksa başka kişilerin çalma listelerini görerek onları da dinleme şansına sahipsiniz. Ücretsiz versiyonda reklamlarla karşılaşacağınızı unutmayın.

Spotify Karışık Çalma Nasıl Kapatılır?

Spotify karışık çalma kapatma için ekran aşağı bölümünde yer alan şu anda çalan yere dokunun. Karışık çal seçeneğin tıkladığınızda aktif olur eğer aktifse pasif hale geçer.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim