Spotify Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyım?

Spotify ne işe yarar konusunda bazı önemli detayları es geçmek mümkün değil. Çünkü standart bir müzik dinleme uygulaması gibi görünmesine karşılık bundan çok daha fazlasını ortaya koyduğunu vurgulamalıyız.

Dünya çapında kullanılan ve bu bağlamda milyonlarca kullanıcıya hitap eden aplikasyon müzik dinlemeyi merkezine alan bir uygulamadır. Ücret ödeyerek müzik dinleme deneyimini en üst noktaya çıkarmak içinse dünya çapında yapılmış en iyi girişimlerden birisidir.

Bir noktada artık ücretsiz müzik dinleme aplikasyonlarının önüne geçmeyi başardı. Bunu gerek sosyal medya entegrasyonu, gerek içerik üreticilerinin özel parçalarını yayınladığı mecra olması ve tabii ki kişisel müzik zevkinize göre deneyim sahibi olabileceğiniz yeni keşifler yapmanıza fırsat tanımasıyla başardı.

Yani aslında Spotify neden kullanılır sorusunun en temel sebeplerinden birisi reklamsız, yüksek kalitede ve en uyumlu müzik zevkine hitap eden bir deneyim yaşamak olarak adlandırılabilir. Spotify nasıl bir uygulama diyenler için başlıca özelliklerini şöyle nitelendirebiliriz.

  • Müzisyenlerin yeni müziklerini ve eski parçalarını dinleyicileriyle buluşturduğu bir mecra
  • Müzisyenler dışında podcast yayınları ve benzer içeriklerin bulunabileceği bir platform
  • Tüm seslerin en üst kalitede sunulması kullanıcılar için büyük bir avantaj
  • Ses kalitesinin yüksek olması dışında aplikasyonun kolay kullanımı ve kullanıcı dostu olması dikkat çekebiliyor
  • Reklamsız kullanım için Premium avantajları mevcut
  • Ücretsiz olarak ise reklamlı kullanım seçeneğini tüm kullanıcılara sunuyor
  • Tüm mobil ve masaüstü cihazlarda kullanılabilecek oldukça kompakt bir tasarıma sahip
  • Müzik zevkine ve farklı ruh hallerine göre çalma listelerine ulaşılabiliyor ve yeni müzikler keşfetmenin önünü açıyor

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Spotify nedir konusunda merak edilen en önemli detaylardan birisi aplikasyonun çıkış noktası olabilir. Aslında 2006 yılında kurularak çok köklü bir geçmişe sahip olduğunu bize kanıtlıyor. Ancak tüm dünyaya açılarak bu kadar popüler olma sürecini biraz daha sonrasına bağlamak mümkün.

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Müzik üreticilerine ve podcast yayıncılarına ücretli üyeliklerden ötürü dinlenme başına para ödeyerek adeta bir gelir kapısı yarattı. Bu endüstriyel müziğin gelişimi ve günümüz formuna kavuşması açısından önemli bir ayrıcalıktı. Spotify nasıl kullanılır noktasında ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunuluyor.

  • Spotify Basic

Spotify basic direkt olarak ücretsiz sürüm şeklinde tanımlanabilir. Kaydolduktan sonra üyeliğinizin aktivasyonunu yaparak müzik dinlemeye, yüksek kalitede müziklere ulaşmaya, çalma listeleri oluşturmaya ve paylaşmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki buna ek olarak Premium özellikleri keşfedebilmek adına ücretsiz deneme sürümünden faydalanabilirsiniz.

  • Spotify Premium

Spotify Premium ise her ay belirli bir ücret ödeyerek uygulamanın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz, reklamsız bir müzik deneyimi yaşayabileceğiniz bir versiyondur. Hiçbir kısıtlama olmadan tüm özelliklerin aktif olması her ortamda sınırsız bir müzik tarzına erişiminizi kolaylaştırır.

Spotify kullanımı ile ilgili en merak edilen bir diğer faktör Premium ücretleri olabiliyor. Ancak gerek öğrenci paketi ile gerekse bireysel kullanım için sunulan uygun fiyatlı aylık Premium ücretiyle dikkatleri üzerine çeken bir aplikasyona dönüştüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden herkesin favori müzik dinleme uygulamasına dönüştüğünden söz etmek gerek.  

Neden Spotify Kullanmalıyım?

  Spotify neden kullanılır konusuna döndüğümüzde ise aslında spesifik olarak müzikle aranızdaki bağa odaklanmak gerekebiliyor. Çünkü müzik dinlemek bazı insanlar için en önemli standartlardan birisidir.

Dolayısıyla kaliteli müziğe erişiminizin olması için bir araca ihtiyaç duyabilirsiniz. Her zaman tüm yeni parçalara erişim sağlayabilmek, bunlara yüksek kalitede ses standartlarıyla ulaşmak ve tabii ki dilediğiniz yerde dinlemek tercih etmenizi sağlayabilir.

Ayrıca Premium özelliğin en önemli avantajı istediğiniz müziği dinlemeniz ve hiçbir şekilde reklama maruz kalmamanızdır. Kesintisiz müzik deneyiminin en uç noktası olarak bu önemli bir kriter olabilir.

Ayrıca pek çok kişinin ana kullanım amaçlarından birisi severek dinlediği türe dair daha fazla müzisyen keşfetmektir. Çünkü yaratılan çalma listeleri farklı ruh hallerine ve müzik topluluklarına hitap edecek şekilde listeleniyor. Örneğin spor yaparken dinleyebileceğiniz, spor ile uyumlu müzikleri tek bir liste halinde görebiliyorsunuz.

Ev temizliği yaparken, yemek yaparken, üzgünken veya mutluyken gibi çoğaltılabilecek çok sayıda varyasyon burada önem arz ediyor. Spotify avantajları yeni türler keşfetmek dışında sevdiğiniz türe ait daha fazla müzik keşfetmek noktasında da önemli bir koza dönüşebiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Ne İşe Yarar?

Spotify ilk defa duyanlar ne işe yarar diye araştırmaya başlıyor. Aslında bir müzik dinleme platformudur. Youtube gibi video yerine mp3 çalar gibi direkt müzik dinlemenize imkan tanır. Ücretsiz sürümünde şarkı aralarında reklamlar girerken premiumda böyle bir şey söz konusu değildir.

Neden Spotify Kullanmalıyım?

Neden Spotify diye sorarsanız birçok popüler şarkıyı içinde barındıran ve yasal dinleme platformudur. Bilinmeyen sitelerden indirdiğiniz, dinlediğiniz şarkılarda virüs problemi yaşayabilirsiniz. Bu yüzden  birçok kişinin tercihi Spotify olmuştur.

 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim