Spotify Ne Kadar İnternet Yer ve Mobil Veri Harcar?

Spotify ne kadar internet yer muhtemelen en merak edilen konuların başında geliyor. Bu tarz müzik ve video uygulamalarının ana merak konusu haline gelen internet ve şarj tüketimi tabii ki önem arz ediyor.

Her an ve her yerde müzik dinlemek mümkün olduğu için veri tasarrufu yapmak her zaman isteyeceğimiz bir durum. Wifi ağına bağlı olduğumuz süreç boyunca bunu pek önemsemesek bile mobil veriyi açtıktan sonra ne kadar internet harcanacağı gerçekten önemli bir noktaya dönüşebiliyor.

İşte bu yüzden Spotify ne kadar internet harcar diyenlerin sayısı hiç düşmüyor. Aksine yeni Premium alacakların bu noktada net verilere ihtiyaç duyduğunu gözlemlemek mümkün olabiliyor. Tabii ki verilerin türü belli olduğu için ne kadar internet harcayacaklarıyla alakalı bilgiye ulaşmak çok zor olmuyor.

Özellikle de dünya devi bir müzik dinleme uygulaması bununla alakalı pek çok optimizasyonu da bize sunmayı ihmal etmiyor.   Spotify internet harcaması için baz alınabilecek rakamları şöyle sıralayabiliriz.

  • 96 kbps ses kalitesi yani düşük ses kalitesinde yapacağınız 1 saatlik dinleme akışı ortalama olarak 43 MB dolaylarında bir internet harcaması yaratacaktır.
  • 160 kbps yani orta kalitede müzik dinlemeye başladığınızda 1 saatin sonunda 72 MB internet tüketebilirsiniz.
  • 320 kbps yani yüksek kalitede müzik dinlemek ise 1 saatlik sürecin sonunda 144 MB internet harcamanıza sebep olacaktır.

  Bu veriler ışığında yüksek kalitede müzik dinleme deneyimi yaşamak için aldığınız bu Premium özelliğin her dakika başında 2,5 MB gibi bir tüketime sebep olacağını söyleyebiliriz. Bu ise saatte ortalama 150 MB gibi aşağı yukarı bir tüketime tekabül ediyor. Spotify Premium ne kadar internet yer sorusunu bu verilerle cevaplamak mümkün.  

Spotify Ne Kadar Mobil Veri Harcar?

  Spotify ne kadar mobil veri harcar konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterler olduğunu da söylemeliyiz. Çünkü dakikada 2,5 MB, saatte ise ortalama 150 MB harcar şeklindeki tanımlama direkt olarak yüksek kalitede müzik dinlemeyi kapsıyor.

Dolayısıyla bunu mobil veriyle bütünleştirmeden önce bazı teknik detaylara odaklanmak gerekebiliyor. Spotify dinlenme satın al linki işinize yarayabilir.   İsterseniz Spotify veri kullanımı ayarları yapabilir, optimizasyon sayesinde de internet tüketimini minimum seviyeye çekebilirsiniz.

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Bunu mobil veride daha düşük kalite seçiminin tercih edilmesiyle, otomatik oynatmanın kapatılmasıyla ve bunun gibi pek çok ayarla yapmak mümkün.   Spotify veri tasarrufu ayarını yaptıktan sonra aşağıdaki adımlar seçilebilir ve uygulanabilir şekilde düzenlenebiliyor.

  • İndirme işlemlerinin yalnızca Wifi bağlantısı ile mümkün olması sağlanabilir. Böylece hücresel veri yani mobil veriniz aktifken indirme işlemini başlatmanız engellenir.
  • Müzik kalitesi kısmından ses kalitesini düşük ya da orta seviyeye getirebilirsiniz. Bu internet tüketimini düşürecektir.
  • Otomatik çalma özelliğini deaktif konuma getirmek olası müzik, podcast ve video oynatmalarının önüne geçerek veri tasarrufu sağlayacaktır.
  • Wifi ile kullan özelliğini aktif ederek yalnızca sabit bir internet bağlantısında kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle yurtdışına çıktığınızda bu özellik ekstradan mobil veri ücretleriyle karşılaşmamanız için yurtdışında Spotify kullanımı ile ilgili önemli bir ipucudur.

Spotify’da İnternet Olmadan Müzik Dinlenir Mi?

  Spotify çevrimdışı dinleme özelliği tabii ki en dikkat çeken noktalardan birisi oluyor. Aslında burada ek olarak dikkat çeken birkaç ayrıntıdan daha söz etmek gerek. Çünkü mobil veriyle olsanız da Wifi bağlantısına bağlansanız da bunu seçme şansına sahipsiniz.

Dilerseniz istediğiniz bir çalma listesini indirerek indirilenler klasörüne kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamanın ardından hiçbir zaman veri kullanmadan ya da internetinizi yemeden dinleme işlemini yapmanız mümkün olur.

Yalnızca Spotify şarkı indirme işlemi yalnızca indirilenler klasörüne gerçekleştiriliyor ve bu uygulamanın içerisinde yer alan bir bölüm olarak nitelendiriliyor. Bunun için herhangi bir mp3 veya mp4 formatına ulaşmanız, bunu galeri ya da dosyalar kısmında görmeniz mümkün olmayacaktır. Uygulama içerisindeki alanda yer alan listenizi dilediğiniz zaman internete bağlı olmadan dinleyebilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify internet harcama limiti aslında dinlediğiniz şarkının kalitesine göre değişmektedir. 96 kbps ses kalitesi 1 saatte 43 mb, 160 kbps 1 saatte 72 MB, 320 kbps 1 saatte 144 MB harcar. Tabii bu durum değişiklik gösterebilir ama ortalama değerler bunlardır.

Spotify Ne Kadar Mobil Veri Harcar?

Spotify mobil veri harcama konusunda normal internette olduğu gibi şarkı kalitesine göre değişirken dakika 2.5 MB harcama söz konusu olabilir. 7 saatte 1 GB’den fazla veri harcarsınız.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim