Spotify Öğrenci Ne Kadar? Üyelik Yenileme

Spotify öğrenci ne kadar ve aile ne kadar gibi farklı paketler hakkında merak edilen detaylar görmek mümkün. En popüler müzik dinleme uygulamalarından olması ve özellikle de bunu yüksek kalitede sunması herkesi cezbeden bir ayrıntı.

Cazip gelen bir diğer ayrıntı ise tabii ki fiyat politikasıdır. Ki özellikle aile planıyla daha fazla kişinin kullanabilmesine olanak tanıması, öğrencilere özel indirimlerle çok ciddi bir kitleye ulaşması dikkatleri üzerine çekmesini sağlıyor.

En önem verilen paketlerin başında da tabii ki Spotify öğrenci paketi geliyor. Çünkü standart olarak bireysel paket ile aynı özellikleri taşıyan ve bireysel paketi yarı fiyatına kullanmanıza olanak tanıyan bir yapıdan söz ediyoruz. Direkt olarak kullanmaya başlamak içinse bazı standartlar var. Örneğin öğrenci olduğunuzu kullanılan uluslararası bir teyit sistemi üzerinden doğrulamanız gerekiyor.

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

 

  • Spotify Öğrenci Paketi Aylık Ücreti: 21,99 TL

Tabii ki Spotify öğrenci indirimi alabilmek için gerekli kriterlere sahip olma zorunluluğu unutulmamalıdır. Herkes için 4 yıllık eğitim hayatını kapsayan, üniversite ve yükseköğretim kaydı aktif olduktan sonra bu süreç dahilinde kullanılabilecek bir kampanyadır. Sonrasında ise yenilenmesi öğrencilik devam etse dahi mümkün değildir.  

Spotify Üniversite Listesi

  Spotify üniversite listesi en önemli kriterlerin başında yer alıyor. Ancak burada açıkça belirtilen bir liste yok. Uzun yıllardır global çapta hizmet veren SheerID şirket tarafından sunulan bir doğrulama sistemi kullanılıyor.

Yapılan başvuru sonucunda dünya çapında pek çok ülke, bu ülkelerde aktif olan üniversiteler ve üniversitelere kayıtlı öğrenci bilgileriyle doğrulama gerçekleştiriliyor. Eğer Spotify SheerID doğrulaması yapılamazsa öğrenci paketinden yararlanmak ise mümkün olmuyor. Bununla alakalı da pek çok şikâyete rastlanabiliyor.

Çünkü bazı üniversiteler ve yüksekokullar ne yazık ki doğrulama kurumunun listesinde yer almayabiliyor. Bu yüzden öğrenci olup tüm standartları karşılasa dahi bu indirimden faydalanamayan insanlar olduğu gözlemlenebiliyor.

Bunu anlamak için direkt olarak Spotify öğrenci doğrulama sayfası bölümünden SheerID linkine tıklamak yeterli. İlk önce ülke seçip ardından da okulun resmi web sitesini yazdıktan sonra istenilen bilgileri girip yönergeleri takip etmek gerekiyor.

Kısa sürede sonuçlanan bu taleple beraber öğrenciliğiniz doğrulandığında aktif konuma geçen bir hesaba kavuşuyorsunuz. Ancak bazı durumlarda da incelemelerin 30 günü bulabileceği bilgisi kullanıcılara aktarılıyor. Bu bekleme süresi Spotify kaynaklı olmayıp SheerID tarafından ortaya konuyor.  

Spotify Öğrenci Üyeliği Lise

  Herkesin merak ettiği temel sorulardan birisi ise Spotify öğrenci fiyatı için lise öğrencisi olmanın yeterli olup olmadığıdır. Öğrenciler için yaratılmış olan bu fırsatın direkt olarak lise öğrencilerini de kapsaması gerektiğini düşünen çok ciddi bir kitle var.

Ancak müzik dinleme uygulamasının bunun için sağladığı imkânlarda açıkça belirttiği bazı kriterler var. Öyle ki yalnızca üniversite ve yüksekokul kaydı olan öğrenciler için böyle bir fırsat sunuluyor.

Ki zaten öğrenciliğin kanıtlanabilmesi için kullanılan SheerID uluslararası doğrulama programı da herhangi bir lise ile değil yalnızca üniversitelerle koordineli çalışıyor. Yine ek olarak Spotify öğrenci paketi kurallarında yalnızca 18 yaşından büyük olan öğrencilerin faydalanabileceği ibaresi yer alıyor. Dolayısıyla lise öğrencilerinin bu fırsattan faydalanması mümkün değil.  

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme

  Spotify öğrenci üyeliği nasıl yenilenir konusunda da bazı kriterlerden söz etmeliyiz. Bu yenileme süreci için her kullanıcıya bazı sınırlamalar getiriliyor. Totalde herkesin 4 yıl boyunca faydalanabileceği bir hizmet olduğu için yenileme süresince 3 kez toplamda 12 aylık yenileme fırsatı tanınıyor.

Böylece Spotify öğrenci yenileme hizmetinden okul hayatınızın sonuna kadar faydalanabilmeniz mümkün olurken sonrasında da diğer paket kullanımlarına yönlendiriliyorsunuz. Okulun uzaması, mezuna kalma, standart öğrenim döneminde bitirememe gibi durumlar ne yazık ki öğrenci paketini yenilemenin önündeki engeller arasında. Yine de bireysel paket ya da aile paketi ile ya da partneriniz veya arkadaşınızla kullanabileceğiniz duo paket ile avantajlardan faydalanabiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Öğrenci Ne Kadar?

Spotify öğrenci düşündüğünüzden daha ucuz. Şu an aylık ödeyeceğiniz ücret 21,99 TL . Tabii, döviz kuru yükselişleri sonrası fiyatlarda yenileme yapılabilir.

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme Nasıl Yapılır?

Spotif ünivesite öğrenci üyeliği yenileme için 4 sene şansınız var. 3 kere 12 aylık periyotlarda yenileme işlemi yapılır. Ayrıca duo paketlerden de yararlanabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim