Spotify Premium Denemesi Nasıl İptal Edilir?

Spotify Premium denemesi nasıl iptal edilir konusunda herkese kolay bir yol sunuyor. Keza Premium kullanıcılarına sunduğu yüksek kaliteli müzik deneyimini aynı zamanda ücretsiz olarak Free kullanıcılarına da sunuyor.

Bu bağlamda da Premium özelliklerden faydalanıp faydalanmamak opsiyon olarak karşımıza çıkıyor. Deneme süresinden memnun kalmamak ya da sonrasında Premium özellikleri kullanmaya devam etmek istememek gibi durumlarda da süreci sonlandırabiliyoruz.  

Spotify Premium deneme süresi nasıl iptal edilir diyenler için hızlı bir plan değiştirme işlemiyle bu sonuçlandırılabiliyor. Tabii ki bazı sorunlar ve aksaklıklar yaşanması durumunda pek çok kişi Premium denemesini sonlandıramadığından söz ediyor. Bunların tamamına değineceğiz. Öncelikle adım adım Spotify Premium iptali için izlemeniz gereken adımlara bakalım.

  • Spotify hesabınızı mobil cihazınızla ya da masaüstü cihazınızla açın.
  • Profilinizden Hesap kısmına girdiğinizde mevcut planınızın Premium denemesi ile göründüğünü fark edeceksiniz.
  • Planın kategorisinde yer alan Planı Değiştir seçeneğine tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • Spotify Free seçeneği bu alanda en altta yer almaktadır.
  • Bu alana indikten sonra Premium’u İptal Et seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Deneme süreniz 1 ay ya da 3 ay ise ve siz henüz süre tamamlanmadan iptal ettiyseniz süreç dolana kadar Premium avantajlardan faydalanmaya devam edersiniz.
  • Ancak iptal ettiğinizden dolayı süreç dolduğunda otomatik olarak Spotify Free aktif olur.

  Spotify Premium deneme iptali bu adımlarla sağlanırken bazı kullanıcılar plan değiştirme adımlarının gözükmediğini söyleyebiliyor. Premium deneme süresini iptal edemediği ve dolayısıyla süreç bitiminde kartından ödeme çekileceğinden endişe duyan çok fazla insan var.  

Spotify Premium İptal Etme Yok

  Spotify Premium deneme süresini sonlandırma işleminde tüm kullanıcılarına bu seçeneği sunmaktadır. Ancak şirketin bazı farklı şirketlerle yaptığı anlaşmalar neticesinde daha uygun fiyata, daha uzun deneme süreli veya çeşitli avantajlarla sunduğu Premium teklifler bulunmaktadır.

Dolayısıyla bu tekliflerde taraf Spotify gibi gözüküyor olsa da aslında bu üçüncü şirketler olmaktadır.   Eğer Spotify Premium iptal seçeneği yok diyorsanız Plan Değiştir kısmından deneme süresini ya da mevcut planı iptal edemiyorsanız satın alma metodunuza odaklanabilirsiniz

. Ödeme sekmesine geçtiğinizde hangi şirket aracılığıyla hizmet aldığınızı görebilirsiniz. Örneğin burada Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ya da iTunes gibi firmalarla karşılaşmanız muhtemel.

  İptal etme aşamasında da yapmanız gereken şey aracı firmayla bağlantıya geçmek ya da aracı firmanın sunduğu kendi aplikasyonu üzerinden Spotify Premium kampanyasını sonlandırmak. Bu doğrultuda müdahale edecek olan yetkili Spotify değil satın almış olduğunuz aracı firmadır. Spotify aylık dinleyici satın al paketlerini inceleyebilirsiniz.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Premium İptal Edilince Ne Olur?

  Spotify Premium iptal süreci ile ilgili en merak edilen konu sonrasında ne olduğudur. Diğer Premium hizmetlerde de olduğu gibi deneme süresini sonlandırsanız bile süreç sonuna kadar özelliklerden faydalanmaya devam edersiniz.

Premium deneme süresinin bitimine 15 gün kala sonlandırdığınızı varsayarsak 15 gün Premium avantajları sürdürebilir, 16.gün ise Spotify Free kullanmaya başlayabilirsiniz. Spotify Free deneme süresinin son günü itibariyle aktif hale gelecek ve tüm Premium özellikler indirilen şarkılar dahil olmak üzere son bulacaktır.

İptal işleminin ardından geçen süreç dahil olmak üzere Free hesaba geçtikten sonra da mevcut kartınızdan herhangi bir tutar tahsil edilmeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Premimum Denemesi Nasıl İptal Edilir?

Spotify Premium denemesi iptal etmenin pek mantığı yoktur. Bunun yerine bitmesini bekleyin. Ama illa ki iptal edeceğim diyorsanız; hesabınıza giriş yapın – profil alanına tıklayın – plan kategorisinden plan değiştire tıklayın – Spotify Free seçeneğine tıklarsanız Premium deneme süresi iptal edilir.

Spotify Premium İptal Etme Seçeneği Yok Ne Yapmalıyım?

Spotify Premimum iptal seçeneği göremiyorsanız farklı bir plan satın alma opsiyonu deneyebilir ya da deneme süresinin bitmesini bekleyebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim