Spotify Premium Nasıl Alınır? 3 Ay Ücretsiz

Spotify Premium nasıl alınır hususunda en kafa karıştırıcı detaylardan birisi çok sayıda hesabın olmasıdır. Burada kendinize en uygun olan hesabı seçerek, plan ücretini ödeyerek ya da deneme süresi hakkınız varsa bunu kullanarak avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Premium hizmet almak artık hayatımızın bir parçası olmakla beraber son dönemlerde iyice popülerleşti. Güncel olarak müzik dinleme uygulaması için bile bununla karşılaşmamızın başka bir açıklaması yok.

Eğer daha kaliteli bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız hem yenileri keşfetmek hem de geçmişten gelen tüm müziklere ve podcastlere ulaşmak için Spotify Premium kullanımı ile bunu taçlandırabilirsiniz.

Çünkü reklamsız bir deneyim, dilediğiniz gibi önerilen ve çalma listeleri ile yeni müzikler keşfetmek, sosyal ağlarla tam uyumlu bir paylaşım dinamiği gibi avantajlardan söz etmek mümkün. İşte bu yüzden de Spotify Premium paketleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olabilir. Paketlerin içeriğine geçmeden önce Premium edinme aşamasını nasıl başlatacağınıza değinmek gerekiyor.

Eğer yeni kaydoluyorsanız seçeceğiniz planla beraber otomatik olarak size deneme süresi tanımlanır ve kredi kartı tanımlamanızın ardından hiçbir ücret ödemeden Premium özellikleriniz aktif olur. Deneme süresinin ardından ise plan dahilindeki tutar her ay otomatik olarak tanımladığınız karttan çekilir ve ödediğiniz tutarın karşılığı olan ay boyunca Premium olmaya devam edersiniz.  

Spotify Ücretli Mi?

  Spotify paralı mı gibi bir soru işaretinin oluşmasındaki en önemli unsur tabii ki iki farklı kullanım metodu bulunmasıdır. Ücretsiz olarak reklamlarla ve bazı kısıtlamalarla bu aplikasyonu kullanmak mümkündür.

Müziklere ve podcastlere, hatta çalma listelerine ulaşabiliyor olsanız dahi kesintisiz müzik deneyimi yaşayamayabilirsiniz. Ancak reklamlı şekilde sunuluyor olsa da bu ücretsiz sürümü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Spotify Premium ücretleri ise çok daha makul bir seviyede olduğundan herkesin ilgisini çekebiliyor. Yani bir bakıma uygun ücretlerle en kaliteli müzik deneyimini yaşamaya hemen başlayabiliyorsunuz. Tam bu noktada hangi Premium paketi seçeceğiniz konusunda kafanız karışabilir. Çünkü birden fazla seçenek sunuluyor.

  • Spotify Premium Bireysel Paket

Yalnızca tek bir kullanıcı için tek bir uygulama kullanma şansı tanıyan pakettir. Reklamsız dinleme, çevrimdışı dinleme, istediğin zaman istediğini çalma özellikleri ile üst düzey bir müzik deneyimini tek başına yaşamanın en kolay yoludur. Tek hesabın tek kişi tarafından kullanılabileceğini özellikle vurgulamak gerek.

  • Spotify Premium Duo Paket

Bireyselin aksine Duo paket iki kişi tarafından kullanılabiliyor. Çok daha uygun fiyata aynı evde yaşayan iki kişinin kesintisiz müzik deneyimi yaşamasına olanak tanıyor.

Çünkü iki kişinin kullanması dışında iki farklı cihazda birbirinden bağımsız iki farklı uygulama olarak kullanımı mümkün kılınıyor. Aynı adreste yaşama zorunluluğu olduğunu ve yine 1 ay deneme süresiyle sunulduğunu hatırlatalım. Bireysel paketin tüm özelliklerini sunabiliyor.

  • Spotify Premium Aile Paketi

Spotify aile paketi ise bazı ek standartlara sahip olarak sunuluyor. Burada tam 6 hesaba kadar kullanım mümkün kılınsa da bu kişilerin aynı çatı altında yaşaması yani aynı adresi paylaşması talep ediliyor.

Aynı zamanda 6 hesabı tümü bireysel paketle sunulan özelliklerden faydalanabiliyor. Çok uygun fiyatıyla dikkat çekmesi dışında dilerseniz aile bireylerinizin sansürsüz müziklerle karşılaşmasını kısıtlayabiliyorsunuz.

  • Spotify Premium Öğrenci Paketi

Spotfiy öğrenci indirimi ile çok büyük bir kitlenin dikkatini çekmeyi başardı. Burada da bireysel kullanıma dahil tüm özellikler aktif olup tek kişiye tek hesap kullanımı izni veriliyor.

Yalnızca üniversite ve yüksekokul öğrencilerinin kimliklerini doğrulaması sonucunda 4 yıl boyunca sahip olduğu bir avantaj olarak altını çizmeliyiz. Dilerseniz yine 1 ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Spotify aylık dinleyici satın al paketlerine göz atabilirsiniz.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Premium İptal

  Spotify Premium iptal etme aşamasıyla alakalı hiçbir şart veya sınır uygulamamakla beraber bunu son derece kolaylaştırıyor. Dilerseniz tek tıkla bu hizmetten faydalanmayı kesebilirsiniz.

Yani bir bakıma herhangi bir kalma sözü, taahhüt, Premium iptalinde ortaya çıkabilecek ek ödemeler gibi hiçbir masraf bulunmuyor. Zaten uygulama teknik olarak öde ve kullan mantığıyla çalışıyor. Siz üyeliğinizi açar açmaz kartınızı tanımlıyorsunuz ve 1 ay ücretsiz deneme hakkına sahip oluyorsunuz.

Ardından ise 1 ay geçtikten sonra Spotify Premium iptali yapmazsanız ücret kartınızdan tahsil ediliyor ve 2.ayı kullanmaya başlıyorsunuz. Dilerseniz 3.ay gelmeden iptal ederek tekrardan ödeme yapmamayı tercih edebilirsiniz.  

Spotify 3 Ay Ücretsiz

  Spotify 3 ay ücretsiz kampanyasıyla da çok ciddi bir kesimi kendisine çekmeyi başardı. Ancak burada temel faktör kullanıcı tabanında yapılan farklı denetimlerdir. Örneğin daha önce hiç kullanmadıysanız ve ilk kez Spotify hesabı açacaksanız 1 ay ücretsiz deneme hakkı veriliyor.

Dolayısıyla uygulamayı test edebilmeniz için totalde 30 gününüz oluyor. Aynı şekilde daha önceden Premium edinmiş fakat sonrasında iptal etmiş kullanıcılara ise sık sık 3 aylık ücretsiz Premium teklifi yapıldığı görülüyor. Yani Spotify 1 ay ücretsiz kampanyasıyla bağımsız olarak bu seçenek sunuluyor. Zira daha önce Premium kullananlara tekrardan aktif ederken 1 aylık Premium süreci dahi tanınmazken, belli bir sürenin ardından 3 aylık ücretsiz bir süreç tanımlanabiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Premium Nasıl Alınır?

Spotify Premium almak için https://www.spotify.com/tr/premium/ bu linkten istediğiniz paketi seçebilirsiniz. Standart paketi satın almadan önce 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz sonra aylık 17.99 TL’dir. Öğrenciler için 8.99 TL fiyat belirlenmiştir. Duo ve aile paketlerine de göz atabilirsiniz.

Spotify 3 ay ücretsiz nedir?

Spotifty normalde her pakette 1 ay ücretsiz deneme hakkı tanımaktadır. Premium kullananlar ise belirli süre sonra iptal ederlerse geri dönmeniz için sizlere 3 ay ücretsiz hak tanınabilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim