Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Açılır?

En aranan özelliklerden birisi olarak Spotify şarkı sözleri nasıl açılır hususuna da değinmek gerekiyor. Günümüzde pek çok kişi bu durumu alternatif uygulamalarla ya da web siteleriyle çözüme kavuşturuyor.

Ancak geçtiğimiz hafta itibariyle Spotify bu noktada çalışmalarını tamamladığını ve hızlı bir biçimde tüm parçalar için şarkı sözü desteğini sağlayacağını belirtti.   Spotify şarkı sözleri özelliği ile çok büyük bir kitlenin ilgisini çekti.

Çünkü dinlediğimiz esnada gerek yabancı gerekse Türkçe şarkılarda söz akışını takip etmek işlevsel bir özellik olarak sunulmuş olacak. Ücretsiz bir biçimde Free plan da kullanıyor olsanız bu özellikten faydalanmanız mümkün.

Premium plana sahip olan kullanıcılar için de zaten standart özellikler arasında yer almış durumda.   Yalnızca bu özelliği aktif olarak kullanmak için etkinleştirmek gerekiyor. Ardından dinlediğiniz şarkılar için şarkı sözlerine erişebilirsiniz.

Tabii ki milyonlarca içeriğe sahip olan global bir aplikasyondan söz ettiğimiz aşikâr. Dolayısıyla tüm şarkılara aynı anda bu güncellemenin yapılması olanaksız bir hal alıyor. Sistem çok hızlı bir biçimde şarkı sözlerini güncellemeye devam ediyor.

Eğer Spotify şarkı sözlerini açma işlemini yaptıysanız an ve an güncellenen parçaların şarkı sözlerine ulaşmaya devam edebileceksiniz. Spotify takipçi satın al paketlerimize göz atabilirsiniz.  

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Telefonda Spotify Şarkı Sözlerini Açma

  Eğer mobil cihazınızla Spotify kullanıyorsanız ve şarkı sözleri özelliğini aktif hale getirmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey oldukça basit. Birkaç adımda dinlediğiniz şarkıların sözlerine ulaşabilir, Spotify şarkı sözlerini görme özelliğini kullanarak müziği daha derinden hissedebilirsiniz.

  • Cep telefonunuz ya da tabletinizden Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın alt kısmında konumlanmış olan şu an çalan çubuğuna dokunarak playerı açın.
  • Şarkı Sözleri seçeneğini burada göreceksiniz.
  • Tam ekran görmek için dokunmanız yeterli olacaktır.
  • Eğer tablet kullanıyorsanız şu an çalan kısmında parçanın fotoğrafına tıklamanız yeterli olacaktır.

  Ayrıca dilerseniz dinlediğiniz şarkının sözlerini de paylaşabilirsiniz. Bunun için şarkı sözlerini tam ekran olarak görüntülemeniz gerekiyor. Tam ekran görüntülerken ardından sağ altta çıkan paylaş ikonuna tıklayın. Yukarı doğru ok simgesi ile beliren bu ikona dokunduğunuzda karşınıza şarkı sözleri çıkacaktır. Seçtikten sonra herhangi bir sosyal medya simgesine tıklayarak hemen paylaşabilirsiniz.  

Bilgisayarda Spotify Şarkı Sözlerini Açma

  Bilgisayardan Spotify şarkı sözlerini açmak istiyorsanız tek adımda bunu başarabilirsiniz. Masaüstü uygulamasının çok daha pratik ve kolay bir kullanım arayüzüne sahip olduğunu burada da anlamak mümkün oluyor.

  • Masaüstü cihazınızdan Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Bir şarkı seçin ve çalmaya başlayın.
  • Sağ alt kısımda yer alan mikrofon simgesine dokunduğunuzda şarkının sözleri ekranda yer almaya başlayacaktır.

  Henüz tüm parçalarda şarkı sözü ekli olmadığı için bazı şarkılar için bu özelliği kullanmak mümkün değil. Ancak çok kısa bir sürede Spotify şarkı sözü özelliği daha da yaygınlaşacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Açılır?

Spotify şarkı sözleri açmak için hesabınıza giriş yapın ve bir parça çalın. Alt kısımdan geçen çalan çubuğuna tıkladıktan sonra burada şarkı sözleri ile ilgili alanı kolaylıkla görebilirsiniz.

Bilgisayarda Spotify Şarkı Sözleri Açma

Web Browser üzerinden Spotify’a giriş yapın ve sevdiğiniz bir parçayı açın. Alt kısımda bulunan mikrofon simgesine tıklayın ve burada sözleri görmeye başlayabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim