Spotify Şarkıları Nereye İndiriliyor? PC ve Android

Spotify Şarkıları PC’de ve Telefonda Nereye İndiriliyor?

Spotify, ücretsiz şekilde şarkı dinlenen, Premium kullanıcılarının PC’ye ve Android’e indirme şansına sahip olduğu müzik dinleme platformudur. Milyonlarca şarkıyı bünyesinde barındıran Spotify şarkıları hızlı bir şekilde indirilir ve çevrimiçi olmadan da müziklere ulaşabilirsiniz. Spotify İçerisindeki Müzikleri İndirme İşleminden Kimler Yararlanır?

 

Spotify yasal olarak bizlere harika şarkılar sunar. Aylık ve yıllık belirli ücret karşılığında üyelik satın alınırsanız müzik indirme işlemini yapabiliyorsunuz ama akıllardaki soru kimler indirebilir? Spotify senelik üyelikleri daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Hatta bir hesapla birden fazla kişiye de kullanım imkanı sunuyor. Öğrenci olanlar ise daha şanslı. Öğrenci olduğunuzu kanıtlayan evrakları sisteme eklediğiniz zaman %50 daha ucuza Premium üyelik satın alabilirsiniz.

Öğrenci indirimim var, yine de şarkı indirebilir miyim? Tabii ki, yarı fiyatına aldınız diye özelliklerde bir kısıtlamaya gidilmiyor. Üstelik 4-5 sene, yani öğrenciliğiniz boyunca da faydalanabiliyorsunuz.

Duygusal, hareketli, metal, rap… Hangi tarz müziği seviyorsanız kendinize bir liste yapın, şarkıların indirin ve keyfini çıkarın. Kitap okumaya zamanınız yoksa yolculukta ve boş zamanlarınızda sesli kitap özelliğini kullanabilirsiniz.

Tabii bir de Podcast var. Bu Şarkılar Nereye İndiriliyor? Spotify Premium satın aldıysanız artık siz de şarkı indirenler kervanına katıldınız demektir. Nereye indiriliyor? Sorusu sıkça geliyor ama bu indirilen şarkıları ne yazık ki başka bir alana kopyalayarak ömür boyu dinleyemezsiniz.

Öyle sağlam kodlarla şifrelenmiş verilerdir ki sadece uygulama üzerinden açılabilir. İnternetiniz olmadan bile müzik dinlersiniz. Ama müzikleri kopyalayayım, arkadaşlarımıza gideyim, orada hep beraber dinleyelim derseniz maalesef bunu yapamıyorsunuz.

Spotify, kopyalanabilir bir indirme imkanı sunsaydı herkes bir kere üye olur, en popüler şarkıları indirir, sonrasında bir daha üye olmak zorunda kalmazdı. Bu da ticari amaç güden bir şirketin işine gelmez. İşin bir de telif hakkı boyutu var. Buradaki sanatçılara da anlaşma gereği ödemeler yapılıyor. Spotify PC’deki indirme yeri için ilk olarak uygulamaya giriş yapın.

  1. Sağ üst köşede yer alan kullanıcı adınızın olduğu kısımdaki açılır pencereye tıklayın ve ayarlara basın,
  2. Sayfanın alt kısımlarında gelişmiş ayarları göster alanına tıklayın,
  3. Çevrimdışı şarkıları göster alanın altında yazan link, Windows 10 üzerinde şarkıların indirildiği yeri gösterir. İsteğe göre bu alanı değiştirebilirsiniz.

C:\users\kullaniciadiniz\AppData\Packages\SpotifyMusic… şeklinde giden bir link görürseniz bunu bir yere kaydederek daha hızlı şekilde indirilen şarkılara ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Nereye indiriliyor sorusunu cevapladık ama Spotify uygulaması olmadan bu şifreler kesinlikle kırılamaz, başka yerlerde açılamaz ve şarkılar dinlenemez.

Spotify Şarkıları Android’te Nereye Kaydediliyor? Spotify, Android telefonlarda dosya yöneticisinin olduğu alana indiriliyor. Android/Data/com.spotify.music/files/spotifycache/storage alanında kaydedilen müzikleri görebilirsiniz.

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Dinlenme Satın Al 1000 Dinlenme 49.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Windows 10’da olduğu gibi buradaki kayıtlı şarkılarda başka mecralarda kullanılamaz. Bu dosya tipi hiçbir yerde desteklenmez. Spotify uygulamasından PC ve Android telefonlara şarkılar nereden indiriliyor, hangi alan kaydediliyor, depolama alanları hakkındaki sorulara yanıt vermeye çalıştık. Sorun yaşıyorsanız yorumlara yazara ekibimizden destek talep edebilirsiniz. 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim