Spotify Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Merak edilen önemli konulardan bir diğeri ise Spotify şifresi nasıl değiştirilir oluyor. Bu noktada müzik dinlemeye kesintisiz olarak devam ederken güvenliğinizi önemsiyor olabilirsiniz.

Dolayısıyla şifrenizi her zaman güçlü ve güvenli kılmak için belli aralıklarla değiştirmeniz tavsiye edilmektedir. Bu işlemi yaparken kullanıcı panelini kullanmanız ve saniyeler içerisinde parolanızı değiştirmeniz mümkün hale getirilmiş. Spotify nasıl şifre değiştirilir konusunda aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz mümkündür.

  • Spotify hesabınıza bir tarayıcı üzerinden giriş yapın.
  • Mobil veya masaüstü olarak hesabınıza giriş yapıyor olmanız bu noktada bir farklılık yaratmamaktadır.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profilinizin bulunduğu ve yanında da ufak bir aşağı yönde ok işaretinin yer aldığını göreceksiniz.
  • Buraya tıkladığınızda ise açılan menüde Hesap seçeneğiyle devam edebilirsiniz.
  • Hesap kısmından devam ettiğinizde Şifre Değiştir seçeneğini göreceksiniz.
  • Bu adımda en önemli nokta mevcut şifrenizi biliyor olmanızdır. Mevcut şifrenizi yazdıktan sonra yeni şifrenizi aşağıya girebilirsiniz.
  • Yeni şifrenizin tekrarını da girdikten sonra parolayı değiştir seçeneğiyle devam edin ve tekrardan hesabınıza yeni şifrenizle giriş yapın.

  Aynı zamanda mevcut şifrenizi hatırlamıyorsanız Spotify parolası nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vermek olanaksız bir hal alıyor. Bu yüzden direkt olarak şifre sıfırlama seçeneğine yönelebilirsiniz.  

Spotify Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  Spotify şifre sıfırlama işlemi sayesinde hesabınıza erişiminizi her zaman sürdürebilirsiniz. Olası bir parola unutma durumunda login ekranı üzerinde yer alan şifremi unuttum kısmına tıklayabilirsiniz.

Burada sizden yalnızca hesabınızı açarken girdiğiniz ve aktivasyonu sağladığınız mail adresi sorulacak. Mail adresinizi hatırlamıyorsanız buraya Spotify kullanıcı adıyla parola sıfırlama seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer mail adresi yerine bu boş satıra kullanıcı adınızı yazarsanız yine parola sıfırlama linki alacaksınız.

Link direkt olarak mail adresinize gelecek ve güncelleme mailleri, spam mail veya junk mail kategorisine de ulaşabilir. Gelen linke tıklayarak yeni şifrenizi oluşturacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz. Spotify dinlenme satın al paketlerimize göz atabilirsiniz.  

Spotify Takipçi Satın Al 250 Takipçi 4.99 TL

Spotify Çalma Listesi Satın Al 500 Takpçi 9.99 TL

Spotify Aylık Dinleyici Satın Al 1000 Dinleyici 99.99 TL

Spotify Şifre Değiştirme Seçeneği Yok

  Ayrıca Spotify şifremi değiştiremiyorum diye şikâyet eden çok sayıda kullanıcı var. Bunun temel sebeplerinden birisi Spotify hesabını açarken Facebook ile devam et seçeneğinin bulunmasıdır.

Bu seçenek saniyeler içerisinde Spotify’a dahil olmanızı sağlarken aynı zamanda senkronize bir kullanıma olanak tanıyor. Örneğin Facebook profil resminiz direkt olarak Spotify profil resminiz olabiliyor. Şifreye ihtiyaç duymuyorsunuz ve her zaman Facebook ile giriş yap diyebiliyorsunuz.

Bu şekilde açılmış olan bir hesapta ise Spotify şifremi unuttum gibi bir derdiniz olmayacaktır. En iyi ihtimalle Facebook hesabınıza giriş yapamıyor olmanız durumunda erişim sorunu yaşarsınız ki bunun için de Facebook şifrenizi sıfırlamanız gerekir.

Eğer Spotify şifre değiştirme yok diyorsanız Facebook bağlantılı bir hesap açmışsınız demektir. Giriş aşamasında bireysel bir hesap yönetimi istiyorsanız kaydol ekranında Facebook ile bağımsız bir seçim yaparak bilgilerinizi girip kaydolmanız gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Spotify şifresi değiştirmek için hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşedeki profil alanına tıklayın, aşağı ok tuşuna bastığınızda hesap yazan alanı göreceksiniz, bu alanda şifre değiştirme alanı bulunmaktadır. Eski şifrenizin ardından yeni şifrenizi girerek değiştirebilirsiniz.

Spotify Şifremi Değiştiremiyorum Ne Yapmalıyım?

Spotify şifremi değiştiremiyorum ya da göremiyorum diyenler genelde farklı şekilde giriş yapanlarda görünür. Facebook ile giriş yapıyorsanız bunu göremeyebilirsiniz. Facebook olmadan giriş yapmak kaydıyla şifreli giriş yapabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim