Televizyondan Youtube Nasıl Açılır? TV'ye Yansıtma İşlemi

Televizyondan Youtube nasıl açılır hususunun oldukça kafa karıştırıcı olduğu aşikâr. Günümüzde en çok tercih edilen video barındırma ve paylaşma platformu olması dışında müzik dinlemek, film izlemek ve alternatif canlı yayınlara ulaşmak için de en önemli isme dönüştü.

Dolayısıyla yalnızca bilgisayarda değil artık cep telefonu ve tabletleri de aşarak adeta TV için vazgeçilmez bir alternatife dönüştü. Çünkü tüm TV kanalları ve radyolar için de bir yayın mecrası haline geldi.

  İşte bu yüzden de Youtube TV uygulaması bir televizyon alırken önemli bir faktör olmaya başladı. Elbette ki günümüz LCD ve LED TV’ler artık pek çok aşamada şaşırtıcı özelliklere sahip. Ancak uygulama desteği bunların arasında belki de en önemlisidir.

Sahip oldukları işletim sistemine bağlı olarak farklı uygulama marketlerle sunulan televizyonlar bazı aplikasyonlar için destek vermeyebiliyor. Bunların arasında Youtube uygulamasını görmek ise bir hayli zor.  

Çünkü Youtube televizyon uygulaması artık bir standarda dönüşmüş durumda. Kumandaların üstünde dahi tek tuşla giriş yapmanızı sağlayan bir seçenek bulunuyor. Yine de televizyondan Youtube uygulaması kullanmak isteyenlerin bir kısmı bunu yapamadıklarını dile getirebiliyor. Bunun çözümü içinse uygulama markete girmektir.

  • Televizyonunuzun ayarlar kısmından sunulan uygulamalara geçin.
  • Uygulamalar ekranında uygulama market ya da işletim sistemine bağlı olarak Google Play Store simgesini göreceksiniz.
  • Uygulama markete girdikten sonra içerisinde Youtube araması yapın.
  • Eğer yüklü değilse uygulamayı yükleyin, yüklü ve kullanamıyorsanız güncelleme adımını takip edin.

  Aynı zamanda televizyondan Youtube izleme noktasında yalnızca aplikasyon değil tarayıcıyı da kullanabileceğinizi vurgulayalım. Tüm akıllı TV’lerde tarayıcı bulunduğu için tarayıcıdan Youtube web sitesini açarak giriş yapabilir, istediğiniz videoyu ya da şarkıyı açabilirsiniz.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Televizyondan Youtube Nasıl Güncellenir?

  Youtube televizyon uygulaması her ne kadar yüklü olarak gelse de güncelleme aşaması direkt olarak kullanıcıya atfedilmiş olabilir. Bu durumda uygulamanın güncel kalması için televizyonunuzda otomatik güncelle özelliği varsa bunu açmanız, yoksa girip uygulama market üzerinden belirli aralıklarla güncellemeleri takip etmeniz gerekmektedir. Çoğunlukla uygulama televizyonda açılmadığında bu güncelleme kontrolü gerçekleştiriliyor.  

Güncellemek ise son derece basit birkaç adımdan oluşuyor. Uygulama markete girip Youtube uygulamasını bulduktan sonra son sürümde değilse yükle butonu yerine güncelle butonu göreceksiniz. Güncelle dedikten sonra ise birkaç dakika içerisinde uygulama indirilerek güncellenecek.

Ardından tekrardan TV ile Youtube deneyimi yaşamaya devam edebilirsiniz. Televizyondan Youtube güncelleme işlemi bu kadar basit olduğu için belli aralıklarla kontrolünü sağlamak olası sistem sorunlarının önüne geçebilir.  

Hangi TV’lerde Youtube Var? TV'ye Yansıtma Nasıl Yapılır?

  Türkiye’de kullanacağınız akıllı TV, smart TV ve Android TV standartlarını taşıyan tüm TV modellerinde rahatlıkla Youtube kullanabilirsiniz. Televizyona Youtube nasıl yüklenir konusunun artık rafa kalktığını ve dahili olarak yüklü şekilde geldiğini söylemiştik.

Eğer yüklü değilse hemen uygulama marketten adımları izleyerek yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bazı eski model LED TV’lerde ise işletim sistemi pek çok uygulama için destek vermediğinden yükleme işlemi yapılamayabiliyor.

Bu nedenle Miracast gibi farklı yansıtıcı özellikler kullanılarak televizyondan Youtube nasıl açılır sorusuna yanıt verilebiliyor.   TV’de Youtube izleme noktasında yalnızca uygulama değil aynı zamanda tarayıcı üzerinden de seçenek olduğunu vurgulamıştık.

  • Buna ek olarak TV yansıtma özelliğini de uygulama sayesinde kullanabilirsiniz.
  • Cep telefonunuzda açık olan Youtube videosunun üst kısmında yer alan ekran simgesine dokunarak aynı internete bağlı olduğu sürece ekranı yansıtabilirsiniz.
  • Yine profil resminize tıklayarak bağlı cihazlar deyip kod al seçeneğiyle devam ettikten sonra TV ekranında gördüğünüz kodu telefonunuza yazarak bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Televizyondan Youtube Nasıl İzlenir?

Televizyondan Youtube izleme için uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bazı TV’lerde kendiliğinden bulunmaktadır. Eğer yoksa Google Play Store veya benzeri bir mağazaya sahip olmalıdır. Buradan indirerek TV’den de izleyebilirsiniz.

Youtube İzlenen TV’ler Hangileri?

Youtube izlemek için buna özel TV almak isterseniz, açıklamalarda Akıllı, Smart veya Android yazanlara odaklanın. Bu modellerde çoğunlukla bulunmaktadır. Genelde bu özelliği belirtmek için özellikler alanına da yazarlar.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim