Tiktok Akımları Nedir, Nasıl Yapılır? Meşhur Akımlar Listesi

Tiktok akımları ile alakalı olarak pek çok soru işareti olabiliyor. Bu akımların nereden çıktığı, nasıl yapıldığı ya da nasıl bir akım yaratılabildiği ile ilgili pek çok kullanıcının kafasını karıştıran detaylar var.

Öncelikle akım ani bir biçimde popüler olmuş bir içeriği temsil etmektedir. Dolayısıyla her içeriğin bir akıma dönüşme potansiyelinin olduğundan söz edebiliriz. İlk olarak bir akım yaratabilmek için çok kaliteli veya insanların hoşlanacağı bir tarz yakalamalı ya da basit bir içerik olmasına rağmen genele hitap etmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda Tiktok akımı yaratabilmek için bunlar arasından birisini mecburi kılabiliriz. Aynı zamanda diğer akımları kullanarak kitle edinimini çok büyük ölçekte etkileyebilirsiniz. Organik takipçi kazanmak için popüler olan akımları takip etmek ve bu akımlara uygun içerikler üretmek kendinize ait bir akım oluşturabilmek adına güzel bir altyapı yaratabilir.

Tiktok akım videoları o kadar büyük bir izlenme payına sahip ki fenomenler ve influencerlar bunu çok net bir biçimde değerlendiriyorlar. Daha fazla beğeni, yorum ve yeni takipçi kazanımı için bunu önemsemek şart. Yine yüksek potansiyelli hesapların teknik olarak akım yaratmaya daha müsait olmaları sürekli olarak yeni ve güncel bir içerik standardının doğmasına sebep olabiliyor.  

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Tiktok Akımları İsimleri Meşhur Olanlar

  Tiktok akım isimleri olarak aklınıza pek çok seçenek gelebilir. Ancak hızlı tüketimi direkt olarak sembolize eden bu akımlardan birçoğunu hatırlamakta güçlük çekebilirsiniz. Keza şu sıralar bile 2023’ün ilk yarısında popüler olan Tiktok akımları ile gelmiş geçmiş en popüler akımlar arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemek mümkün. Şimdiye kadar en büyük popülariteye ulaşmış ve aynı zamanda insanların zihinlerinde yer etmiş popüler Tiktok akımları arasında şu alternatif türleri sayabiliriz.

 • Makyaj Challenge
 • Batik Boyama
 • Sürpriz Yüz Efektleri
 • Dans Challenge
 • Şarkılara, Repliklere Dublaj Challenge
 • Yemek Challenge

Daha spesifik bir bakış açısıyla bakacak olursak bazı akımlar öznel bir biçimde de tanımlanabilir. Örneğin 2021 Tiktok akımları arasında şunlar en öne çıkan alternatiflerdi.

 • Google Earth kullanarak bir noktayı gösterme
 • İşteyken ve sosyal hayattayken nasıl görünüyorsun
 • Yapmak istediğin ve sonucunda olan
 • Hayalleri gösterme
 • Kötü sözleri özlü söze çevirme
 • Vogue dergi kapağı yapma
 • Nefret edilen şeylerden seviliyormuş gibi bahsetme
 • Memleketinizi ünlü olan bir şeyiyle anlatma
 • Çevrenizdeki insanların garip özelliklerini gösterme

Benzer şekilde pek çok farklı akım 2023 yılına damgasını vurmayı başardı. Çok yüksek izlenmeler alarak en çok izlenen Tiktok akımları listesine de büyük çoğunluğu girmiş oldu. Halen daha yeni akımlar çıkarak bu noktada daha dikkat çekici bir hal alabiliyorlar.  

Tiktok Akımları Nasıl Yapılır?

  Ayrıca yetişkinler için Tiktok akımları olarak nitelendirebileceğimiz pek çok içerikten de söz edebiliriz. Bunlar her ne kadar platformda +18 ya da +16 gibi kısıtlamalar olmasa da tümüyle yetişkinleri ilgilendiriyor. Keza daha müstehcen çok sayıda içeriğe bu akımlarla ulaşılabiliyor.

Bakıldığı zaman Doggy Challenge ya da bilinen adıyla Tiktok Buggs Bunny akımı büyük bir beğeni toplamıştı. Sürekli olarak yeni versiyonlarına rastladığımız bu akımlar ise teknik olarak bir içeriğin nasıl akıma dönüşeceğini net bir biçimde gösteriyor.

Aşırı derecede ilgi çekici olması, çok fazla kişi tarafından izlenmesi ve en önemli nokta olarak çok sayıda içerik üreticisi tarafından bu içeriğin tekrarlanması bir akım oluşması için en temel kıstaslardır. Yetişkinler için Tiktok akımları burada çok daha dikkat çekici bir pozisyon yaratabiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok Akımları Nedir? Nasıl Yapılır?

Tiktok akımları, bazı kişiler tarafından video çekilen bir içeriğin popüler hale gelerek birçok Tiktoker çekimi yapanlar, kullanıcılar tarafından tekrarlanmasıdır. Benzer videoyu çok sayıda kişi yapıyorsa bilin ki o artık akım olmuştur. Nasıl yapılır derseniz bu sizin yaratıcılığınıza bağlı. Dikkat çekici, komik, etkileyici bir video çekerek herkesin yapmasını sağlamanız gerekiyor.

Meşhur Tiktok Akımları İsimleri Nelerdir?

En meşhur Tiktok akımları arasında bir şarkıya, filme, herhangi komik ya da ilginç olaya dublaj yapmaktır. Sanki parçayı siz söylüyormuşsunuz ya da replikler sizin ağzınızdan çıkıyor gibi göstermek buna örnek gösterilebilir. Makyaj Challenge, Batik Boyama, Sürpriz Yüz Efektleri, Dans Challenge, kötü sözleri özlü söze çevirme… Gibi isimlerle ünlü olanlar çeşitlendirilebilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim