Tiktok Düet Video Çekim İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok video çekim işlemleri için giderek popüler olmaya başladı. Düet yapılışı kullanıcı sayısı da arttı. Düet için özel uygulamalar yerine Tiktok tek başına yeterli olacaktır. Tiktok düet sayesinde birçok kişi hesabındaki takipçilerini artırmış ve tanınır hale gelmeye başlamıştır. Hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Tiktok düet için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekiyor, tabii karşı tarafın da düet için onayı gerekli.

Tiktok Üzerinden Düet Yapmak

Tiktok üzerinden video çekimi ile şarkı söyleyerek başkasının eşlik etmesini isteyebilirsiniz. Düet ile parçalar daha anlamı hale gelir. Daha önce şarkı söylediğiniz bir Tiktok videosunu bularak ilk adımı atıyoruz. Tiktok videomuzu bulduktan sonra tekrar paylaş diyoruz ve açılan sekmelerden “Düet” olanı seçiyoruz.

tiktok düet

Bu işlemle birlikte düet yapmak istediğiniz kişi için yeni bir alan açılacak. Sol tarafta siz sağ tarafta size eşlik edecek kişi için alan ayrılır.

tiktok düet yapma

Kayıt diyerek şarkımızı söylemeye başlıyoruz. Düet için size ait olan kısım bittikten sonra yükleme işlemi kalıyor. Upload Download’a göre yavaş olduğundan düet videom yüklenmiyor diye telaş etmeyin, biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Karşı taraf da video kayıt işlemini tamamladıktan sonra düetiniz herkese açık şekilde paylaşılabilir.

Tiktok Düet Yapamama Nedenleri

Bazı kullanıcılar Tiktok üzerinden düet videoları çekemiyorum, yükleyemiyorum, yapamıyorum gibi sorunlar yaşar. Burada es geçmemeniz gereken nokta, videonuzun düete açık olmasıdır. Eğer eşlik etme alanı kapalıysa başkaları sizin videonuza dâhil olamaz. Sizde böyle bir sorun yoksa karşı tarafın da düet izni vermesi gerekiyor. Sizdeki gibi aynı ayarlar onda da olmalı ve sizinle birlikte şarkı söylemeyi kabul etmeli.

Tiktok Düet Neden Bu Kadar Önemli?

Her platformda popüler olmanın bir yolu vardır. Tiktok’da hızlı bir yükseliş istiyorsanız, sesinize de güveniyorsanız düet video çekimi ile ummadığınız sayılarda takipçilere erişebilirsiniz. Tiktok düet videoları sadece Tiktok’ta değil, birçok farklı sosyal mecralarda paylaşılabilir.

Bu da sizin popüler olma hızınızı katbekat artıracaktır. Özellik Facebook ve İnstagram’da yayabilirseniz fenomen olmamanız için bir neden yok. Tiktok düet videoları için yardımcı programlar da kullanabilirsiniz.

Apowershow, Airmore gibi uygulamalar videolarınızı düzenlemek, farklı efektler eklemek için biçilmiş kaftandır. Bunun için düet videonuzu kaydet diyerek yardımcı uygulamalar üzerinden açarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Düet için sesinizin iyi olmadığını düşünüyorsanız sesler için de düzenleme yapan programlar vardır. Ama öncesinde şarkı söylemek için kullandığınız kulaklığın kaliteli olması gerekiyor. Sesiniz harika bile olsa kalitesiz bir mikrofona sahip kulaklık kullanırsanız sesinizin güzelliğini yansıtamazsınız.

Bazı arkadaşlarınızla telefon görüşmesi yaptığınızda kiminin sesinin çok iyi kiminin ise berbat geldiğini düşündüğünüz olmuştur. İşte bu durum mikrofonla alakalıdır. Tiktok düet videolar çekerek popüler olmak istiyorsanız yukarıdaki adımlar ve tavsiyeleri izlemeniz yeterli.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok Düet Nasıl Yapılır?

Önceden paylaştığımız Tiktok videomuzun alanına gidiyoruz ve paylaş butonuna basıyoruz. Buradan düet yazan bölüme tıklayınca 2 alan açılacak. Biri sağda düet yapacak kişi de solda... Siz, şarkı söylemeye başlıyorsunuz ve kendinize ayrılan alanları dolduruyorsunuz. Düet yapacak kişi de doldurduğunda işlem tamamlanıyor.

Tiktok Düet Neden Yapamıyorum?

Tiktok düet yapamama ana nedeni ayarlardan düet bölümünün açık olmamasıdır. Karşılıklı şarkı söyleyecek 2 kişinin de ayarlarından düet yapma açık olmalıdır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim