Tiktok Fenomenleri Listesi! Kaç Milyon Kişi Takip Ediyor? Türk ve Yabancı

Tiktok fenomenleri özellikle yüksek kazançlarla anıldığından beri çok büyük bir kitle tarafından önemseniyor. Reklam veren kurumsal firmalar tarafından büyük bir reklam pazarına dönüştürülmesiyle birlikte işbirliği sayısı da arttı.

Sponsorluklar, işbirlikleri ve yüksek getirili canlı yayınlar ile kıskanılacak bir hayat yaşayan yeni nesil fenomenler sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Ayrıca bunu yalnızca Türkiye özelinde de düşünmemek gerekiyor.

Çünkü Türkiye dışında da global olarak pek çok isimden söz etmek mümkün. Günümüzde sosyal medya kullanımı ve dijital içerik üreticiliği resmen yeni bir meslek grubuna dönüştü.

Bunu yurtdışında çok uzun süredir fark ederek kanaat önderi olarak anılanlar olduğu gibi Türkiye’de de ciddi bir kitle oluştuğunu görebiliyoruz. Tiktok fenomeni olmak istiyorum diyen insan sayısının bu kadar yükselmesinde de ciddi olarak yüksek kazancın potansiyel yarattığı biliniyor.

En sevilen yabancı Tiktok fenomenleri resmen milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor ve onlarla birebir olarak etkileşime geçme şansına erişiyor. Markaların ve büyük firmaların ise bunu avantaja çevirerek reklam için kullanması kazancın kapısını aralamış oluyor.

 • Zach King

Yayınladığı illüzyon videolarıyla popülaritesini yükselten fenomenin 65.6 milyon takipçisi var.

 • Loren Gray

Daha çok dans ve ürün inceleme videosu yayınlayan Loren Gray an itibariyle 54.1 milyon takipçiye sahip.

 • Riyaz

Uzakdoğu kökenli olmasından dolayı büyük bir kitleye ulaşması zor olmayan genç fenomen Riyaz 44.4 milyon takipçiye sahip.

 • Baby Ariel

Ürün incelemeleri ve dans videolarıyla popülaritesini arttıran başarılı oyuncu ve müzisyen Ariel Martin sosyal ağlarda da aktif. 35.7 milyon takipçisi var.

 • Gil Croes

Aslında çektiği müzik videolarıyla sükse yaratmış olan fenomen videolarda yarattığı sinematik atmosferle 33.6 milyon takipçiye ulaştı.

 • Jacob Sartorius

Vlog, komik skeçler ve videolar ile takipçilerinin beğenisini toplayan Jacob an itibariyle 24 milyon takipçiye hitap ediyor. Yurtdışında Tiktok fenomenleri çok daha yüksek meblağlar kazanabiliyorlar. Keza reklam ağları çok daha zengin bir kesime hitap ediyor. Anlaşılabilir dil olarak İngilizce ve hedef kitlelerine bağlı olarak alternatif diller olduğundan gelirler daha da yükselebiliyor.

Türk Tiktok Fenomenleri

Tabii ki Türk Tiktok fenomenleri konusunda da bazı listelemelerden söz etmek mümkün. Hatta yabancı fenomenlerle kıyaslandığı zaman en az onlar kadar takipçiye sahip, onları çoktan geçmiş içerik üreticilerine dahi rastlanabiliyor. Popülariteleri ise yurtdışına çoktan açılmış durumda. Böylece daha geniş bir kitleye erişmenin yarattığı avantajı çok iyi değerlendirebiliyorlar.

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Cznburak bir restoran işletmecisi olarak global bir pazara hitap ediyor. Restoranları dünyanın dört bir tarafında hizmete açılırken aynı zamanda sosyal medyayı da en iyi kullanan işletmeciler arasında yer alıyor. Anlık olarak takipçi sayısı ise 48.6 milyon seviyesinde.

 • Nnursema

Çizim videoları paylaşan Nur Sema sahip olduğu 17.2 milyon takipçisiyle en meşhur fenomenler arasında yer alıyor.

 • Cilgindondurmaci_

Mehmet Dinç isimli dondurmacının dünyaya kendisini gösterdiği Tiktok hesabının takipçi sayısı 13.2 milyon. Oldukça eğlenceli ve müşterileriyle kaliteli içerikler hazırladığını vurgulamak gerekiyor.

 • Yesimresmi1

Konsept videoları ve mimikleriyle tanınan hesabın takipçi sayısı 11.9 milyon.

 • Nusr_et

Ülkemizden globale açılmış bir diğer restoran zinciri olan Nusr-et ve sahibi Nusret’in videolarının bulunduğu, meşhur Saltbae hareketinin dünyaya servis edildiği hesap 10.8 milyon takipçiye sahip.

 • Sera

Eğlenceli içeriklerle takipçilerinin karşısına çıkan Sera anlık olarak 7.1 milyon takipçiye sahip. Büyük kitlelere erişebilen Türk Tiktok fenomen kazançları ciddi miktarları aşalı çok uzun zaman oldu. Artık ciddi bir pazar payına sahip olan sosyal ağın her geçen gün yeni insanların ilgisini çektiğini görebiliyoruz.  

Tiktokta Nasıl Fenomen Olunur?

  Tiktokta fenomen olmak istiyorum diyenlerin ortak paydası bunun yönteminin ne olduğudur. Ancak burada genel geçer bir yöntemden söz etmek pek mümkün değil. Daha doğrusu mevcut hesabınızın ve içeriklerinizin popülerleşmesi tamamıyla sizin sürekliliğinize ve kaliteli içeriklerinize bağlanabilir.

Burada düzenli olarak içerik üretmek, içeriklerinizi belirli bir kalitenin üzerinde tutmak, doğru akımları, doğru etiketleri ve açıklamaları kullanmak çok önemlidir. Tiktok fenomen olmak için bu adımların tümü ilk içeriğinizden itibaren uygulanmalı ve hedef kitle yönetimi iyi planlanmalıdır. Ayrıca diğer sosyal medya hesaplarının aktif kullanımı ve organik kitle edinimi yükselişin önemli adımları arasında sayılabilir. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan sorular

Tiktok Fenomenleri Türkler Kimler?

Tiktok fenomenleri milyonlarca takipçileri ile herkesi beğenerek takip ettiği kişilerdir. Türk listemizde; Cznburak, Nnursema, Cilgindondurmaci_, yesimresmi1, Nusr_et, Sera… Listemiz en fazla takipçiden aza doğru sıralanmıştır.

Tiktok Yabancı Fenomenler Kimler?

Tiktok yabancı fenomenler listesinde birinci sırayı 65 milyondan fazla takipçisiyle Zach King yer alıyor. Demek ki ilizyon herkesin ilgisini çekiyor. Sırasıyla; Loren Gray, Riyaz, Baby Ariel, Gil Croes, Jacob Sartorius yer almaktadır.    

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim