Tiktok Işığı Nedir Nasıl Yapılır?

Tiktok ışığı olarak lanse edilen ve hemen hemen tüm içerik üreticilerinde ve fenomenlerde dikkatimizi çeken bir lamba türünden söz edeceğiz. Geçmişten bugüne kadar baktığımızda video kayıtlarında her zaman önemli bir faktör olan ışık artık daha da önemli olmaya başladı.

Çünkü elimizdeki cep telefonuyla her an daha aktif bir video çekmek, canlı yayına başlamak veya aktif görüntülerle bir kolaj oluşturmak isteyebiliyoruz. Bu her an için en doğru ışıkla poz vermemiz, videoda yer almamız veya canlı yayınlara katılmamızı zorunlu kılıyor.

Bunu yapabilmek ise her zaman telefonla mümkün olmayabiliyor. Ayrıca evlerimizde kullandığımız standart aydınlatma araçları da ne kadar kuvvetli olursa olsun var oldukları açıdan dolayı bu aşamada işlevsiz kalıyor.

Tiktok ışığı nedir diye merak edenlerin ise gözünün önüne getirmesi gereken ürün yuvarlak, soft box gibi hafif ancak güçlü bir ışığı direkt hedefe yönlendiren üründür. Ürünün yuvarlak olması gerçek anlamda günümüz kullanımını kolaylaştırıyor.

Cep telefonlarının arkasına ya da profesyonel kameraların ardına konulabiliyor. Böylece çevrede bir ışık huzmesi yaratılmışken tam ortada da görüntüyü alan ekipman kullanılabiliyor.

Tiktok ring light olarak bilinen bu aparatın fenomenlerin tamamı tarafından kullanılıyor olması tabii ki tesadüf ya da bir trend değil. Aksine işlevsel olarak bir yayın yapabilmek, video çekebilmek için doğru ışığa olan ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır.  

Tiktok Işığı Yapımı

  Tiktok ışığı nasıl yapılır diye merak eden ve evdeki malzemelerle bu ürünü yapmaya çalışan pek çok kişi olduğu görülüyor. Aynı zamanda bir Tiktok içeriği olarak nasıl yapılır konseptine en uygun ürünler arasında da olduğu söylenebilir.

Ancak bu tarz ürünlerde belirli bir kalite standardının göz önüne alınması gerek. Çünkü çekimlerde kullanılan aydınlatma ekipmanları soft box denilen bir teknikle ışık yayar. Soft box ise bir ışığı direkt olarak karşı tarafa yansıtmayacak şekilde üst katmana sahip olan, aydınlığı verirken ne objektife ne de karşısında duran nesne veya insana ışığı direkt yansıtmayan bir tekniktir.

Aydınlığı çok üst düzey olmasına karşın Tiktok soft box kullanıldığında asla üzerinizde bir ışık izi, objektifin dengesini bozacak bir ışık katmanına rastlayamazsınız. Zaten bu kadar özel ve popüler olmasının nedenleri arasında da bu var.

Tiktok ışığı yapımı bu yüzden evdeki malzemelerle mümkün olsa dahi satın alınması gereken profesyonel bir ekipmandır diyebiliriz. Elbette ki kasnak benzeri daire biçiminde bir nesnenin üzerine yerleştireceğiniz LED ışıklarla aydınlık dengesini kurabilir, videolarınızda daha aktif bir görüntü kalitesine erişebilirsiniz.  

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Tiktok Lambası Fiyatları

  Herkesin merak ettiği Tiktok ışığı fiyatları aslında evde yapmaya gerek olmayacak kadar uygun görünüyor. Zira video içerik üreticisi olarak hayatına devam etmek isteyen insanların çok yüksek maliyetlerle karşı karşıya kaldıkları biliniyor.

Güzel bir kamera, kamera için uygun lensler, iyi çekim yapabilen bir cep telefonu, ses kaydı için güçlü bir mikrofon, montaj ve kurgu için iyi bir bilgisayar donanımı gibi yüksek prodüksiyon giderlerinden söz etmek mümkündür.

Tiktok lambası fiyatı ise ürün kalitesine ve çeşitli aparatların dahil olduğu paketlere göre değişiklik göstermekle beraber oldukça uygun bir seviyede. 53 TL ile başlayan fiyatlar 4.893 TL’ye kadar tırmanabiliyor.

Tabii ki aldığınız setin içerisinde ring light için kullanabileceğiniz tripot, farklı kamera ve telefonlar için montaj aparatları, sabitleme aparatları gibi pek çok içeriğe sahip olabiliyorsunuz. Baz fiyat olarak bakıldığında ise farklı kalitelerde olsa da 100 TL dolaylarında temin etmenin mümkün olduğu vurgulanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok Işığı Nedir?

Tiktok ışığı aslında sadece tiktok için değil birçok sosyal mecrada kullanılır. Daha kaliteli fotoğraf, video çekmek için doğru ışığı yakalamak gerekir. Bunun için telefonun yakın bir konumuna ışık konabilir.

Tiktok Işığı Nasıl Yapılır?

Tiktok ışığını evde yapmak isteyenler bir hayli fazla ama istenilen profesyonellikte olmayabiliyor. Bu yüzden Tiktok lamba almak daha mantıklı seçenek olacaktır. Fiyatlar da çok abartı olmadığından denenebilir. Işığı doğru açılarda tutarak deneme çekimi yapın ve en uygun ışığı yakalamaya çalışın.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim