Tiktok Keşfete Nasıl Düşerim? 2023 Yeni Tavsiyeler

Tiktok keşfete nasıl düşerim hususunda çok çeşitli çalışmalar yapıldığı söylenebilir. Özellikle yeni fenomenler veya yeni fenomen olmak isteyen içerik üreticileri bu noktada bazı denemeler yapmayı sürdürüyor.

Herkesin daha büyük bir organik kitleye ulaşmanın yolunun keşfet üzerinden geçtiğini öğrenmesi ile beraber içerikler bile buna odaklı yapılmaya başlandı. Ki bu doğru bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Son zamanlarda da içeriklerle ilgili daha net ve keskin bilgilere ulaşmaya başladık. Her sosyal medya devinde olduğu gibi Tiktok keşfet algoritması için de ciddi bir gelişim söz konusu. Öyle ki artık videoların görsel kalitesi ve ses standardı bile keşfet için önemli bir unsur olarak görülüyor.

En önemli noktaların başında tabii ki bu gelmiyor. Ancak algoritma nezdinde düşünüldüğünde videonuzun keşfete düşmesi için önemli kriterlerden birisi olduğunu vurgulayabiliriz. Şimdilerde Tiktok keşfet taktiği olarak geçen en önemli kriter etiketler ve belirli saatlerde yapılan paylaşımlar olarak gözüküyor.

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Etiketlerin bu noktada ciddi bir pay sahibi olduğu aşikâr iken direkt olarak etki sahibi olmadığını da vurgulamalıyız. Algoritma her içeriğe belirli düzeyde bir puan veriyor gibi düşünülebilir. Video içeriğin ses ve görüntü kalitesi, yapılan içerikler, içeriğin sürdürülebilirliği ve hedef kitlesi, o an aktif popülerliği, akım ise akımın popülerliği, kendi kitlenizin videoya karşı yarattığı etkileşim, dışarıdan aldığınız organik etkileşim bu algoritmanın sonucunu belirleyebilir.

  • Videonun görsel ve ses olarak yüksek kaliteye sahip olması
  • Video içeriğinin sürdürülebilir bir yapıda olması
  • Kendi takipçi kitlenizin içerikle yarattığı etkileşim
  • Kendi takipçilerinizin dışında organik olarak aldığınız etkileşimler
  • İçerik yüklendiği andan itibaren oluşan popülarite
  • Bir anda yükselişe geçen popülarite
  • İçerik altına yerleştirdiğiniz etiketler

  Tüm bunlar Tiktok keşfete düşme yöntemleri arasında baz alınabilecek en önemli kıstaslardır.  

Tiktok Keşfete Düşme Etiketleri 2023

  Tiktok keşfete düşme etiketleri gibi bir kalıp olmasa da bazı etiketlerin burada içeriğinizi ön plana çıkaracağını söyleyebiliriz. Fakat burada etiketler şunlar demek yanlış olacaktır.

Çünkü her gün hatta her saat bile etiketler kendi içerisinde değişkenlik gösteren bir sıralamaya sahip olacaktır. Bunu en kolay Twitter üzerinden test edebilirsiniz. Gündemi belirleyen hashtagler anlık olarak bile sıralamada değişiklik yaratabiliyor.

  İşte bu yüzden o an popüler olan bir etiketi kullanmak, içeriğinizi tanımlayan ve o aramayı yapan hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacak etiketleri seçmek en önemli kriterdir. Buradan varacağımız sonuçla birlikte her içeriğin kendisine ait özel bir Tiktok keşfet etiketi olabileceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda herhangi bir içeriğe yazacağınız etiketlerin tek başına sizi keşfete sokma gibi bir durumu olmayacaktır.  

Tiktok Keşfete Çıkma Saatleri

  Tiktok keşfet saati gibi bir uygulamaya sahip değildir. Sizin paylaşacağınız içeriğin keşfet üzerinde diğer organik kullanıcılara sunulması gibi bir algoritma yer almıyor. Ancak algoritma açısından önemli olan bir detay var.

Eğer içeriklerinizi belirli bir  düzene göre paylaşırsanız, süreklilik sağlarsanız ve takipçileriniz buna bağlı bir etkileşime girerse bir adım öne çıkabilirsiniz.   Yani Tiktok keşfete düşme saatleri gibi genel bir tanım olmasa bile içeriklerinizi düzenli paylaşmak algoritmada diğer içeriklerin önüne geçmenizi sağlayabilir.

Her gün saat 20.00 itibariyle içerik paylaşan bir hesap keşfete düşebileceği gibi her gün saat 11.00 itibariyle içeriğini paylaşan hesap keşfete düşebilir. Burada algoritma açısından bir sınırlama ya da avantaj söz konusu değildir.  

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

  Tiktok keşfet engeli ile ilgili pek çok hesabın sorun yaşadığını biliyoruz. Öncelikli olarak herhangi bir şekilde kullanıcı hesaplarının bu tip engellemeler ve kısıtlamalar üzerinde düzeltme yetkisi bulunmuyor. Sizin yapmanız gereken şey içeriklerinizi özgün bir biçimde üretmek ve düzenli olarak paylaşmak. Olası bir sorun, şikâyet ya da durumdan ötürü hesabınızın bazı özellikleri kısıtlandıysa bu kurallarla alakalıdır. Dolayısıyla Tiktok keşfet engeli nasıl kaldırılır konusunda da tek yetkili merci Tiktok yönetimidir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok Keşfete Nasıl Düşülür?

Tiktok keşfete düşmek için birçok yol var. Öncelikle video kaliteli olacak. Dikkat çekici olmalı. Anında çok etkileşim almalı. Takipçilerinizin çoğunuzun izlemesinin yanı sıra organik kitleye ulaşım keşfet için önemlidir.

Tiktok Keşfete Düşme Teknikleri Nelerdir? 2023

Tiktok keşfete düşmek için sizlere bazı tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle gündemdeki bir konuyu ele alın. Özgün olmasına dikkat edin. Takipçilerinizin en aktif olduğu saatte paylaşın. Doğru etiket kullanımına özen gösterin. Etiket sayısını abartmayın.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim