Tiktok Komik Dublaj Nasıl Yapılır? Replik Bulma Yolları

Tiktok komik dublaj nasıl yapılır diye merak edenlerin buna yönelmesi en popüler içeriklerden birisi olmasıdır. Ülkemizde yapılan komik dublajlar ve bu dublajların diğer sosyal mecralarda da çok paylaşılması büyük bir ivme yakalamasına yol açıyor.

Dolayısıyla herkesin ilk amacı daha büyük bir kitleye daha aktif bir hesapla ulaşmak oluyor. Bunu başarmak için tercih edilebilecek pratik içeriklerin başında da dublaj videoları geliyor. Özellikle Tiktok bunun için çok güzel imkânlar sağlayabiliyor.

Bilindiği üzere sosyal ağlarda komik dublajlar hemen hemen her zaman popülerliğini korumuştur. Aynı zamanda burada yapılan dublajları iki farklı şekilde de değerlendirmek mümkün olabiliyor. Her ikisinin de eğlenceli içerikler olarak geniş bir kitleye hitap ettiğini ise unutmamak gerekiyor.

Tiktok komik dublaj videosu çekmek istediğinizde arka fonda çalan ses üzerine kendi görüntünüzle eşlik edebiliyorsunuz. Burada sese dublaj yapmanız için jestleriniz ve mimikleriniz ön plana çıkıyor. Ki bu seçenek çok daha fazla tercih ediliyor.

Bir diğer Tiktok komik dublaj yapma yöntemi ise kendi yörenize, memleketinize ya da yeteneğinize bağlı olarak mevcut bir görüntünün üzerine kendi sesinizle bir şeyler eklemek. Her iki koşulda da ciddi bir takipçi sayısına ulaşmak, içeriklerinizin popüler olması, daha büyük bir organik büyüme yaratması mümkün olacaktır. Aynı zamanda anında video yaparak paylaşabileceğiniz bir imkân sunduğu için Tiktok kütüphanesi bu aşamada sınırsız bir seçenek hacmi yaratabiliyor.  

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Tiktok Komik Dublaj Efekti Nasıl Yapılır?

  Tiktok dublaj videosu yapma aşamasında uygulayacağınız efekti merak edebilirsiniz. Aslında burada en önemli unsur aplikasyon üzerinde bir dublaj alanı olmamasıdır. Fakat buna rağmen neredeyse tüm içerik üreticilerinin paylaştığı dublaj videoları var. Bunların hangi efektle yapıldığı ya da nasıl kaydedilerek paylaşıldığıyla ilgili merak duygunuzun kabarması kadar normal bir şey yok.

  • Tiktok dublaj yapma işleminde ilk öncelik olarak uygulamayı açın.
  • Ardından aşağıda yeni bir içerik yükleyeceğiniz zaman kullandığınız artı sembolüne tıklayın.
  • Karşınıza video çekebileceğiniz, fotoğraf çekerken kullanabileceğiniz, farklı efektlere erişebileceğiniz arayüz çıkacak.
  • Video çekim işlemi yapacaksınız fakat bundan önce dublaj olabilmesi için ses belirlemeniz gerekiyor.
  • Ses seç kısmından ilgili video sesine ya da bir müziğe tıkladıktan sonra tekrardan video çekim aşamasına dönebilirsiniz.
  • Sağ kısımda yer alan CD sembolü müziğin hangi noktada olduğunu ayarlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Video çekmek için yuvarlağa basılıp tutarak sese ya da müziğe uygun şekilde jestlerinizi, mimiklerinizi ve hareketlerinizi kaydetmeye başlayabilirsiniz.
  • Tamamladıktan sonra kaydedebilir, üzerine yeni efektler ekleyebilir ya da çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tiktok dublaj videosu nasıl yapılır sorusunun en net cevabı budur. Aynı zamanda ses ve görsel anlamda çok büyük bir içerik kütüphanesine sahip olması sizin için yaratıcı fikirler sunmasına neden olacaktır. Yüzlerce hatta binlerce farklı dublaj yaratabilir, bu sayede organik beğenmeler ve takipçiler kazanarak hesabınızı büyütebilirsiniz.  

Tiktok Replik Bulma

  Replik bulmak muhtemelen kaliteli bir dublaj videosunun en önemli aşamasıdır. Tiktok dublaj repliği bulma aşamasında ise ses kütüphanesi size mükemmel bir seçenek hacmi sunacaktır. Burada farklı kategorilere bağlı olarak seçebileceğiniz çok sayıda içeriğin yanı sıra hangi seslerin popüler olduğuna da göz atabilirsiniz. Böylece son zamanlarda trend olan, herkesin ilgisini çeken ve rahatlıkla kullanarak popülarite kazanmanıza yol açan içerikler oluşturabilirsiniz. Tiktok komik dublaj yapma işlemine başlamadan önce sevdiğiniz ya da bir yerde görüp kullanmak istediğiniz içerikleri de belirleyebilirsiniz. Daha aşina olduğunuz bir filmin dublajını yapmak ya da sevdiğiniz bir şarkıya dublaj yapmak mimik ve jest açısından sizi daha da rahatlatacaktır. Hatta pek çok içerik üreticisinin kullandığı en temel yöntem budur.   Keza Tiktok dublaj videoları mükemmel bir ivme kazanılmasına yol açıyor ancak senkronizasyonu yakalamak ve buna uygun hareketler yapmak gerçekten dışarıdan göründüğü kadar kolay olmuyor. Bunun için çeşitli antrenmanlar yaparak, sürekli dublaj videoları çekip gelişiminizi görerek bir üst noktaya ulaşabilirsiniz. Aslında teknik anlamda Tiktok videosu çekmek için harekete geçtiğinizde tüm akımları yapmak isteyeceğinizden eminiz. Daha fazla organik takipçi kazanmak istiyorsanız trendlere yönelmeniz son derece önemlidir. Haliyle dublaj videoları hem eğlendiren hem de paylaşıma açık olan içerikler olarak bu listenin zirvesinde yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Tiktok Komik Dublaj Yapma

Tiktok video çekmek için + tuşuna bastığınızda size farklı seçenekler sunar. Buradan ses seç kısmına tıkladığınızda ister müzik ister farklı efektler ekleyebilirsiniz.

Tiktok Komik Dublaja Replik Bulmak

Aslında tiktok için replik bulma sizin yaratıcılığınıza bağlı. Daha önceden izlediğiniz; dizi, film, komedi programlarını düşünün. Aklınıza bir şey gelmiyorsa video yüklenen sitelere girerek komik replikler yazarak beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim