Tiktok Kullanım Klavuzu 2023

Tiktok Kullanım Klavuzundaki En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Kullanıcılarına bıraktığı geniş özgürlük alanı tiktok’un bu kadar çok kullanılmasının en önemli sebeplerinden biridir. Genç kitleye hitap ettiği için rahat oldukları, normal yaşantılarından izler bırakabildikleri, sıra dışı ama bir o kadar da amatör içeriklerle dolu olma özelliği insanların kullanımını arttırıyor.

Henüz TikTok'a üye değilseniz ya da TikTok'ta yeniyseniz, yazdığımız TikTok klavuzunu kullanarak bu sosyal platformu daha yakından tanıyabilir ve kolayca aktif olarak kullanabilirsiniz

 TikTok terimleri Nelerdir?

Diğer tüm platformlar gibi tiktok’un da kendine özgü terimleri bulunmakta. Bir tiktok hesabı açmak istiyorsanız öncelikle bu terimleri bilmelisiniz.

Tiktok Kullanım Klavuzu

Duet:  TikTok kullanıcılarının en sık kullandığı içerik türlerinden biridir. Başka kullanıcıların çekmiş olduğu bir videonun başka bir kullanıcı tarafından özgün bir şekilde tekrar ele alınması olarak tanımlanabilir.

Yeni kullanıcılar tarafından çekilen videolarda, kullanıcı sanki orijinal videonun bir parçasıymış gibi hareket etmektedir. Habersiz ve farklı kişiler tarafından çekilen bu videolar arasındaki uyum ortaya mükemmel bir konu ortaya çıkarabilmekte.

Cringe: Cringe, çoğu zaman iyi bir video çekmek için uğraşan ancak başarısız olan kullanıcı videolarına  verilen isimdir. Garip davranışlar sergileyen ya da utanç verici bir duruma düşen kullanıcıları Cringe hashtagi ya da Cringe temalı hesaplarda görebiliyorsunuz.

Aynı zamanda diğer platformlara da bu terimin taşındığını görebiliyoruz. Aslında Cringe videoları uzun süre boyunca TikTok uygulamasını tanımladı Cringe videoları yeniden ele alan kullanıcılar ortaya bazen komik videoların çıkmasını da sağladı.

Challenges: Şimdiye kadar YouTube'da görülen Challenge terimi son zamanlarda TikTok'ta da yoğun bir şekilde kullanılmakta. TikTok'taki meydan okumalar çoğu zaman birçok kullanıcının aynı olaya odaklanması olarak da görülmekte.

Bu meydan okumalar çoğunlukla insanlar tarafından ortaya konulan trendler olarak öne çıksa da sponsorlu hashtagler de bu içeriklere destek olmakta.Tiktok Kullanım Klavuzu ,  Meydan okuma içeriklerinin kullanıcıları topluluğun bir parçası gibi hissettirdiği için popüler olduğunu ve challange kültürünün ortaya çıkması ve yaygınlaşmasına da zemin hazırladığını söylemek mümkün.Tiktok Kullanım Klavuzu

Tiktok’ta İçerikler Nelerdir?

Terimlerden sonra tiktok’taki videoların içeriklerini de ele almakta yarar var. TikTok'un topluluğunun ciddi anlamda bir çeşitliliğe sahip olduğunu belirtebiliriz.

Gamerlar, hayvan kostümü giyenler, dansçılar, şarkıcılar, aktörler, influencerlar sıkça rastlayabileceğiniz kullanıcılardır. Hoşunuza gidebilecek içerikler bulabilmek için challengeları ve hashtagleri kullanabilirsiniz.

Çünkü kategorilerin çoğu kendini açıklar nitelikte. Kullanıcılar ilgi alanlarına göre içerikler üretirken bunlara hashtag eklemeyi ihmal etmiyor. Örneğin gamerlarla #Pubg hashtagi altında buluşabilir, takip etmek isteyebileceğiniz sporcuları #freeruning hashtagi altında bulabilirsiniz.

Tiktok Kullanım Klavuzu, Bu arada TikTok'ta  Eboy ve egirl gibi ilk başta anlamayacağınız terimlerle karşılaşabilirsiniz. Bu terimler TikTok'taki tamamen aktif olan insanların kullandığı popüler içerik üreticilere gönderme yapmak için kullanılmakta.

Ayrıca bunun Z kuşağındaki çocukların  yapması bazen tuhaf karşılanabilir. TikTok'un tüm kategorilerini takip etmek zor olsa da komedi, düet ve challenge topluluklarıyla çokça karşılaşabilirsiniz.

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Sizin İçin Sayfası  TikTok'a giriş yaptığınızda ilk olarak Sizin İçin sayfasıyla karşılaşacaksınız. Bu sayfada Tiktok’un seçtiği popüler olan içerikleri görebiliyorsunuz.

Ekranı aşağı kaydırarak bu içerikler arasında gezinmeniz ve ilginizi çekebilecek içerikleri bulabilirsiniz hatta saatlerinizi bu içerik denizinde harcama olasığınız çok yüksek diyebilirim. Bu sizin için sayfasından tiktok platformu hakkında kısa bir süre içerisinde uygulama hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim