Tiktok Misafir İsteği Nasıl Açılır?

Tiktok misafir isteği nasıl açılır ile ilgili pek çok soru görünüyor. Aslında bunun nedeni sosyal medyadan para kazanmak için en çok kullanılan seçeneklerden birisine dönüşen Tiktok canlı yayınlarıdır. Büyük meblağlar kazanılabildiği gibi takipçilerle interaktif bir etkileşim ortamı yaratılabiliyor.

Böylece daha keyifli ve takipçilere yönelik bir içerik oluşuyor. Bu içeriğin kazancı ise takipçiler tarafından gönderilen hediyeler olarak kayda geçiyor. Bir canlı yayının daha fazla izlenebilmesi içinse bazı teknik unsurlar öne çıkıyor.

Örneğin iki kişinin yaptığı yayınlar biraz daha büyük bir kitleye hitap ediyor. Aynı zamanda illa ki iki fenomenin yayınından bahsetmeyip bir takipçiyle de yayına geçilebilme şansı mevcut. Zaten Tiktok misafir isteği buna deniyor.

Canlı yayınlarda dilerseniz istediğiniz bir takipçinizi, farklı bir kişiyi ya da talebe bağlı olarak bir fenomeni yayına dahil edebiliyorsunuz. Eğer bir Tiktok misafir isteği açmak istiyorsanız bunun için canlı yayındayken alt kısımda yer alan sonsuzluk işaretine tıklamanız gerekiyor.

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Burada karşınıza çıkan listede yayına dahil etmeyi planladığınız kullanıcıları yazabilirsiniz. Kullanıcıları yazdığınızda karşı tarafa bir misafir yayını bildirimi gider. Eğer karşı taraf müsaitse, yayına katılmak istiyorsa ya da planlanmış bir içerikse bildirim üzerinden katıl diyerek yayına dahil olabilir. Sonrasında ise artan sohbet ve eğlence ile beraber hem içerik üreticileri hem de takipçiler keyifli bir zaman geçirebilir.  

Tiktok Misafir İsteği Nasıl Atılır?

  Tiktok canlı yayına katılma isteği ise direkt olarak sizin bir canlı yayına katılma talebinizi ortaya koyuyor. Tabii ki canlı yayını yöneten ve yapan kişinin sizi davet ediyor olması tek bir butonla yayına dahil olmanız kadar kolay. Fakat sizin yayına katılım talebiniz için içerik üreticisinin onaylaması şart.

Ayrıca bu yayına katılmak isteyen tek kişinin siz olmayacağınızı varsaydığımızda kabul oranının ciddi oranda düşük olduğunu da söylemeden geçmemeliyiz. Burada herhangi bir davet sistemi bulunmadığı için planlanmış bir içerik olması şart. Keza yayınına katılmak istediğiniz yayıncıya ulaşarak bu talebiniz iletebilir, onaylaması halinde de sizi yayına davet etmesi gerekiyor.

  • Tiktok uygulamasına girin
  • Canlı yayın açın
  • Canlı yayının alt kısmında yer alan sonsuzluk işaretine tıklayın
  • Yayına davet etmek istediğiniz kullanıcı adını yazın ve davet gönderin
  • Gönderilen davette bulunan katıl butonuna tıklayan misafirleriniz yayına dahil olsun

Tüm bu aşamalar bir canlı yayına misafir olarak katılmayı mümkün kılıyor. Ancak bunu yayına katılmak isteyen değil, yayını açan kişinin yapması gerekiyor. Yani Tiktok canlı yayın misafir isteği ancak tek taraftan gerçekleştirilebiliyor. Fakat Tiktokerlar arasında son derece popüler olan bu durum iki taraf için de daha organik bir kitle edinme, içerik beğenilerini, yorumları ve canlı yayınları geliştirme noktasında önemli bir koz olarak görülüyor.  

Tiktok Canlı Yayın Misafir İsteği Kapatma

  Kendi yayınlarını yapan bir Tiktok kullanıcısının dilerse istediği kullanıcıyı canlı yayınına misafir olarak davet etme özgürlüğü var. Ancak bunu düşünmeyen ve böyle bir yönelimi bulunmayan yayıncılar için Tiktok canlı yayın ayarları kısmına bir seçenek koyuyor. Eğer burada ilgili kısmı kapatırsanız yayınlarınızı tek başınıza yaparak hiçbir misafir almadan devam edebilirsiniz. Aynı zamanda bu sizi herhangi bir canlı yayına misafir olarak çağırmalarını da engellediğinden pek çok fenomen ve influncer tarafından aktif ediliyor. Tiktok canlı yayın isteği engelleme işlemini yapabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Tiktok profiliniz üzerinden ayarlar kısmına dokunun.
  • Çark sembolüne dokunduğunuzda karşınıza çıkan ayar sekmelerinden canlı yayın ayarlarına geçin.
  • Kategori altında bulunan canlı yayına misafir alma kısmını aktif konumdan pasif konuma geçirin.

Bu sürecin ardından hem sizin yayınlarınıza misafir almanız hem de size misafir isteği atılması mümkün olmayacaktır. Dilediğiniz zaman yine ayarlardan bu kısmı eski haline getirebilirsiniz. Ayrıca Tiktok canlı yayın açmak her iki profil için de ciddi bir kazanıma dönüşebiliyor. Daha fazla bağışın gözlemlendiği bu kooperatif yayınlarda profillere yönelen organik kitle, beğeni, izlenme ve yorumlar büyük bir etkileşim ivmesi yaratıyor. Bilinirliği de arttırmasından dolayı sık sık pek çok Tiktok kullanıcısının aynı standardı kullandığına şahit olabiliyoruz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Tiktok Canlı Yayına Kullanıcı Eklemek

Tiktok canlı yayın sırasında misafir yani yeni kullanıcı eklemek istiyorsanız yayın sırasında sonsuzluk simgesine tıklayın ve buradaki listeden dilediğiniz kişiyi sohbetinize, etkinliğinize davet edin.

Tiktok Misafir İsteği Açma ve Kapatma

Tiktok profil simgesine tıklayın, çark simgesine basın, canlı yayın ayarlarından canlı yayına misafir isteğini aktif ederek açın, pasif ederek kapatın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim