Tiktok Video Çekme ve Paylaşma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok Video Çekme ve Paylaşma diyorsanız bununla alakalı tüm ipuçlarını tek bir kaynaktan elde edebilirsiniz. Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan ByteDance tarafından piyasaya sürülmüş olan Tiktok uygulaması bilhassa Z jenerasyonu üzerinde ciddi bir etkiye sahip. Ki dünya genelinde total kullanıcılarına bakıldığında bu kuşağın bariz bir üstünlüğü olduğunu görebiliyoruz.

Kullanımını ise iki ana grupta toplamak mümkün. Tiktok kullanımı en basit sosyal ağlardan birisi olmakla beraber içerik üreticisi olarak da var olabileceğiniz bir mecra. Dolayısıyla bundan önce standart bir kullanıcı için neler sunduğunu, nasıl kullanılacağını netleştirelim.

Hesabınızı açtıktan sonra sizden bir dizi ilgi alanı seçmenizi isteyen uygulama buna uygun içeriklerden oluşan bir akışla sizi karşılıyor. Örneğin oyunlar kategorisini ilgi alanlarınıza aldığınız zaman hashtagler arasında #CSGO olan videolarla karşılaşabilirsiniz.

Futbol seçtiğinizde ise bununla alakalı içerikler görmeniz gayet normal. Burada ilgi alanlarınızı ne kadar rafine belirlerseniz o kadar iyi vakit geçirirsiniz. Kendisine ait komplike bir ağa sahip olan uygulamanın iç algoritması son derece değişken.

Her zaman için farklı kategoriler dahilinde de viral olmuş videoları seyredebilir, popüler fenomenlerin rekorlar kıran canlı yayınlarını bulabilirsiniz. Ayrıca takip etmeye başladığınız içerik üreticileri zamanla sizin akışınızda en önemli role bürünecektir. Tiktoker olmak günümüzde son derece revaçta olduğu için kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen sosyal ağa içerik üretenlerin sayısı da bir hayli artmış durumda.  

Tiktok Video Nasıl Çekilir?

  Fazlasıyla değişken bir içerik yapısı olduğundan her konsepte uygun bir video ya da canlı yayınla karşılaşmak mümkün. Çünkü burada spordan müziğe, günlük yaşamdan sohbete, bilgiden hizmet pazarlamaya kadar yüzlerce farklı kategoriden söz edebiliyoruz

. Bu gelişmiş dünyanın bir parçası olmak ve daha keyifli vakit geçirmek istiyorsanız hemen içerik üretmeye başlayabilirsiniz. İçeriklerinizi daha kolay hazırlamanız ve aynı konforla paylaşmanız için her şey önceden düşünülmüş durumda. İsterseniz diğer kullanıcılarla interaktif içerikler hazırlayabilir, düet denilen konsepte dahil olabilirsiniz.

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Bunun için kullanabileceğiniz binlerce efekt, video kalıbı ve özgün tarz bulunuyor. Tabii ki tüm bunları Tiktok nasıl kullanılır dediğiniz gibi çözmeniz mümkün değil. Belirli bir süre videolar çekip bunların hazırlık sürecini kavradıktan sonra profesyonel içerikler üretmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Tiktok Video çekimi esnasında arkaya koyacağınız müzikler yine Tiktok tarafından sağlanan ses bankasıyla ulaştırılıyor. Böylece hem görsel hem de işitsel anlamda müthiş bir video deneyimi yaşatabiliyorsunuz. Bilhassa Vine'ın kapatılarak piyasadan çekilmesinin ardından ortaya çıkan boşluk Tiktok ile dolduruluyor.

İçerik üreticilerinin sunabileceği formatlar ise 15 saniyelik videolar ya da açacakları canlı yayınlar olabiliyor. Her koşulda dijital reklamcılık, pazarlama, sponsorluk ve canlı yayın bağış sistemiyle fenomenlerin ciddi rakamlar kazandıklarını ise günden güne görmeye devam ediyoruz.  

Tiktok'ta Video Nasıl Paylaşılır?

  Tiktok video yapma işleminin ne kadar kolay olduğunu anlamak için uygulamayı açarak kaydetmeye hemen başlayabilirsiniz. Video konseptini belirleyin ve kullanacağınız efekti seçin. Hemen akabinde zaten tek seferde ya da çeşitli videolar çekip bunları birbiriyle birleştirerek montajı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamaları dilerseniz Android ya da iOS işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlerinizden yapmanız mümkün kılınmaktadır. Diğer sosyal ağlara göre en büyük avantajı ise bu oluyor. Çünkü Tiktok video paylaşma işlemi için çekmeniz ve paylaşmanız birkaç dakikanızı bile almayabiliyor.

Oysa birkaç dakikalık bu video ile viral olabilir, milyonlara hitap edebilir ve yeni bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Fenomen olarak karşımıza çıkan tüm kullanıcılar ciddi kitlelere hitap edip ciddi paralar kazanmaya devam ediyor. Tiktok canlı yayın açma ise herkesin en çok yoğunlaştığı nokta oluyor.

Canlı yayın simgesine dokunur dokunmaz kendi takipçi kitlenize ya da hesabınızın gizlilik durumuna göre herkese açık bir biçimde canlı yayına geçebiliyorsunuz. Bu bir olayı duyurmak, sohbet, bir konuda tartışmak ya da düet yaparak özgün bir içerik üretmek için gerçekten muazzam bir fırsata dönüşüyor.

Üstelik canlı yayın bağış sistemiyle izleyicilerin size göndereceği çeşitli hediyeler yayın sonrasında karşılığı üzerinden kesinlen komisyonun ardından hesabınıza yansıyor. Belirli bir tutara erişildiğinde ise ödeme eşiğinin ardından çekim talebi oluşturarak kazandığınız meblağı kendi hesabınıza çekebiliyor ve gerçek bir içerik üreticisi olarak hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim