Tiktok Slowmo Nasıl Yapılır? Ağır Çekim iPhone

En sevilen akımlardan birisi olduğu için Tiktok slowmo nasıl yapılır konusunu detaylıca incelemek gerekiyor. İlk olarak bu akımın ne gibi bir özelliği olduğundan söz edelim. Slowmo terimi sinema dünyasında da sık sık kullanılan ve görsel estetiğe sahip olan Slow Motion kısaltması olarak düşünülmektedir.

Slow Motion ise Türkçe karşılığı ağır çekim olarak nitelendiriliyor. Bir video akışının normalden çok daha yavaş akması ve ortaya yüksek enstantaneli bir görüntünün çıkması olarak özetlemek mümkün. Tiktok akımları arasında şimdiye kadar binlerce farklı seçenekle karşı karşıya kaldık.

Dolayısıyla bunun daha iyi alternatiflerini bulmak her zaman mümkün olabiliyor. Ancak modası geçmeyen ve her zaman kullanılmaya devam eden trend akımlardan birisi Slowmo olarak karşımıza çıkabiliyor

İşte bu yüzden de herkes nasıl yapılacağını merak ediyor. Aslında bunu özel olarak uygulayan üçüncü parti pek çok aplikasyon bulmak mümkün hale geldi. Hatta bunu kendi stok özelliği olarak pek çok telefon kamerasında da yapabiliyoruz.

Ancak Tiktok slow motion video yapmak için tüm kullanıcılarına son derece geniş bir seçenek hacmi sunuyor. Daha geniş bir ayar yelpazesi, dilediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz video ve efektlerle ağır çekim deneyimini bambaşka bir noktaya taşıyor.  

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Tiktok Yavaşlatma Efekti

  Tiktok slow motion video çekmek için oldukça basit bir yönerge söz konusu oluyor. Zaten bu kadar çok tercih edilmesi, ortaya bu kadar başarılı işlerin çıkması ve dolayısıyla daha fazla gündemde kalması bundan kaynaklanıyor. Eğer Tiktok ağır çekim video çekmek istiyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak videonuzu normal hızda ve Tiktok uygulaması üzerinden çekmeniz gerekiyor.
  • Video çekimine başlayın ve videonuzu kaydedin.
  • Video çekimi bittikten sonra özelleştirme aşamasında sol alt köşede gözünüze Zamanlayıcı kısmı çarpacaktır.
  • Zamanlayıcı kısmından zaman efektleri bölümüne geçin ve ardından ağır çekim seçimini aktif edin.
  • Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman normal şartlarda çekmiş olduğunuz videonun akışı ağır çekim olarak yinelenecektir.
  • Tabii ki oynatıldıktan sonra beğenmemeniz durumunda uygulamayabilirsiniz.
  • Eğer beğendiyseniz bu kez sağ üst bölümde yer alan kaydet butonuna tıklayarak videoyu slow motion olarak kaydetmiş olabilirsiniz.
  • Ardından geriye paylaşmak kalıyor.

  Bu adımları takip ederek kolayca Tiktok slowmo yapmak mümkün. Dolayısıyla çektiğiniz ya da çekeceğiniz herhangi bir yeni içeriğe harika bir hava katmak istiyorsanız doğru efekt bu olacaktır. Her zaman farklı ses ve efektlerle dikkat çekici içerikler yaratmayı mümkün kılan aplikasyon halen daha kullanıcılarına bu özelliği ilk sıradan sunuyor.  

Tiktok Ağır Çekim Nasıl Yapılır iPhone

  Tiktok ağır çekim yapma özelliğini bilhassa iPhone yani iOS yüklü cihazlarla yapamayan insanlar olabiliyor. Aslında teknik olarak arayüz farklılığı Android ve iOS cihazlarda son derece gözle görülür bir gerçektir. Fakat aplikasyonlarda buna daha az rastlamaktayız.

Hatta Tiktok slowmo nasıl çekilir iPhone dediğinizde hiçbir şekilde farklılık göstermemektedir.   Yukarıdaki yönergeleri takip ederek ister Android cihazınızla ister iOS yüklü mobil cihazınızla slowmo videolar çekebilirsiniz.

Böylece içerik dünyasının yeni yıldızı olan sosyal ağ için mükemmel bir popülarite yakalamanız daha da kolaylaşabilir. Tiktok slowmo yapma Android için de aynı standartları taşıdığı için herkese hitap eden bir akım olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Asıl önemli olan o sıralar gündemde olan müzikleri kullanarak, dikkat çekici bir kurgu yaparak ve aynı zamanda insanların ilgisini çekebilecek bir video çekerek bunları harmanlamaktır. Tüm bunları eksiksiz olarak tek bir içerikte topladığınızda fenomen olma yolunda bir adım daha atmış olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Tiktok Slowmo Nasıl Yapılır 2023?

Slowmo nedir? Slow motion, yani ağır çekimin kısaltılmış halidir. Tiktok video çekiminde kullanılır. Video kaydını tamamladıktan sonra özelleştirme alanında zamanlayıcı bölümünü göreceksiniz. Burada ağır çekim modunu aktif hale getirebilirsiniz.

iPhone Tiktok Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

iPhone veya Android yüklü telefonlarda slowmo diğerlerindeki gibi standart şekilde yapılır. Çünkü Tiktok uygulaması benzer özellikler göstermektedir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim