Tiktok Videoları Nasıl Çekilir?

 

Tiktok, kullanıcıların popüler videolar çektiği, farklı müzikler ekleyerek eğlenceli yayınlar yaptığı bir sosyal medya platformudur.

Tiktok Videoları Nasıl Çekilir? Videolara Müzik Ekleme İşlemi

Instagram, Facebook kadar olmasa da Tiktok onlardan sonra en popüler uygulamalardan biridir. Windows, Android, iOS üzerinden kolaylıkla yüklenerek kullanılır. Tiktok uygulamasını yükledikten sonra + simgesine tıklayarak kolay şekilde video çekilir.

Her müziği desteklemese de yeteri kadar farklı içeriğe sahiptir ve videoya ekleme yapılabilir.

Tiktok Müzikli Videolar Nasıl Çekilir, Yapılır? Resimli Anlatım

Tiktok video çekimi standart bir şekilde yapılır. En çok tercih edilen ise müzikli olarak çekilenlerdir.

Uygulamayı kullanması çok basittir, sizlere müzikli video nasıl çekilir? Sorusunu resimli olarak yanıtlayacağız. Google Play veya Apple Store’a giriş yaparak arama bölümüne Tiktok yazarak uygulamayın indirin. Facebook, mail veya istediğiniz şekilde kayıt olun. Tiktok hesabınız açıldıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi + simgesine tıklayın.

Karşınızda video çekme ekranı gelecek, kırmızı tuşa bastığınızda kayıt başlayacaktır.

15 veya 60 saniyelik kayıttan sonra karşınıza; ses, efekt, metin, çıkartmalar, filtreler, seslendirmeler gibi bölümler göreceksiniz. Örnek resim aşağıdaki gibidir.

Sesler bölümüne tıkladığınızda sistemde kayıtlı bazı müzikler göreceksiniz. Arama bölümünden istediğiniz müziğin ismini yazabilirsiniz. Tabii, telif hakkı nedeni ile her aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Efektler bölümünde de sizi yüzlerce farklı efekt karşılayacak. Buradan beğendiğinizi, çektiğiniz videoya uygun olanını seçebilirsiniz.

Çıkartmalar bölümünde ise; saat, tarih simgeler, yıldız, kalp ve birçok farklı emojiyi bulup çekmiş olduğunuz videoya ekleyebilirsiniz.

Tiktok videolarının dikkat çekmesi metin olmazsa olmazdır. Yine aşağı kısımda yer alan metin sekmesine tıklayarak etkileyici bir başlık yazabilirsiniz.

Tiktok videoya yayını için farklı filtreler kullanabilirsiniz. Soluk, parlak, film gibi farklı modlar yer almaktadır.

Tiktok videonuzu çektikten sonra müzik yerine farklı ses efektleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin; robot, sincap, bateri, elektro, yankı…

Eğer Tiktok videonuza müzik eklemek yerine kendi sesinizi koymak istiyorsanız sağ alandaki seslendirme bölümüne tıklayın, kayıt dedikten sonra videoya sesinizi ekleyin.

Tiktok video çekim işleminiz bittiyse sonraki butonuna basarak gelen alandan; video açıklamanızı doldurun, videoyu kimlerin izleyip izlemeyeceğini seçin, düet ve yorum, başkalarının ekleme yapmasına izin verme gibi ayarlar yapabilirsiniz. Yayınla demeden önce Whatsapp ve Instagram’da da paylaş alanını kullanabilirsiniz.

Tiktok normal ve müzikli video çekim işlemi bu şekilde yapılır. Resimli anlatımı adım adım takip ederek siz de etkileyici paylaşımlar yapabilirsiniz.

Tiktok Videolar Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Bilgiler

Tiktok üzerinden oluşturacağınız videolar 15 veya 60 saniyelik olabilir. İnsanları sıkmaması için genelde uzun video yüklemeleri bu tür uygulamalarda yer almıyor. Türkiye’deki Tiktok ile Çin’deki farklı ara yüze sahip olabilir.

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Dünya’nın en uzak noktasındaki bir Tiktok kullanıcısı ile muhteşem bir düet yapabilirsiniz. Sizin gibi video çekimi yapanlarla dostluk kurarak ağınızı, takipçilerinizi genişletebilirsiniz.

Tiktok; müzikli, efektli, çıkartmalı, ses kayıtlı video çekimi hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa yoruma yazarak sosyalmedyaofisi.com destek ekibinden yardım alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim