Tiktok Videolarım Neden İzlenmiyor

Tik tok videolarım neden izlenmiyor diyen birine sormamız gereken iki soru bulunmakta. İzlenme sayısının belirgin bir şekilde düşmesi mi yoksa video izlenme sayısı 0 olması mı problem?

Eğer video izlenme sayısı 0 ise videonuz engel yemiş veya incelemeye takılmış olma ihtimali bulunmaktadır. Ama videolarınız eskisine göre daha az izleniyorsa engellenmekten çok videolarınız keşfete düşememiş olacaktır.

Tiktok’un algoritması önceki videolarınızın izlenme analizini yapar ve izlenme performansı düşük video yayınlayan kişilerin sonraki videolarını keşfete düşürmez , sizi takip eden kullanıcı sayısı da az ise doğal olarak yeni videolarınıza izlenme gelmeyecektir.

Tiktok’ta yenisiniz birkaç video çekip attınız ama şimdiye kadar hiç izlenmeye sahip olmadınız? Tiktok’a üyeliğiniz yeniyse videolarınız belli bir süre hiç izlenmeyebilir bu normal bir durumdur.

Tiktok başlangıçta hesabınızı inceler ve bir sorun görmezse videolarınızın izlenmesini sağlayacaktır. Daha önceden Tiktok’ta hileli bir işleminiz yoksa, paylaştığınız video size aitse ve genel ahlak kurallarına uygun ise bir süre sonra izlenmeleriniz artacaktır.

Tiktok’a üye olduktan sonra direk bir video paylaşıp bu videonun izlenmelerinin çoğalmasını beklemeyiniz. Bunun yerine önce profilinizin aktifliğini ve popülerliğini arttırınız.

Birkaç video izleyin, bunların birkaçını da beğenin. aktif olmaya özen gösteriniz. Daha sonra videolarınızı paylaşın ve bekleyin. Eğer ilk videonuz çalıntı, siyasi içerikli, küfürlü veya ahlaka aykırı bir şey değilse belli bir süre sonra az veya çok izlenme alacaktır.

Daha önce paylaştığınız videolarınız izleniyor, yeni videolarınız ise izlenmiyor ? Bu durumda hatalı bir şeyler vardır muhtemelen. En az bir videonuz şikayet edilmiştir veya genel olarak bazı işlemleriniz Tiktok yönetimi tarafından kötü içerik olarak algılanmıştır.

Bunun ne olduğunu çözmeniz lazım. Bazen birine normal gelen bir şey aslında hiç de normal olmayabilir. Bu yüzden son zamanlardaki yaptıklarınızın tarafsız bir şekilde değerlendirilmesi ve hatanızı bulmanız gerekiyor.

Bu hata, size göre hata olmayabilir, önemli olan Tiktok topluluk kurallarına göre problemli olup olmamasıdır. Genel olarak hatalı davranışlar: 1.Başka birine ait bir videoyu kendi videonuz gibi paylaşmanız, 2.Uygunsuz (Şiddet, cinsellik, küfür vs) içerikler barındıran videoları profilinize eklemeniz. 3.Siyasi veya kişinin şahsına hakaret edici ifadeler kullanmanız İçerikleriniz tiktok tarafından incelemeye alındı ise izlenmeleriniz gelmeyecektir.

Videolarınızın  incelendiğini nasıl öğrenebilirsiniz? Paylaştığınız içeriğe tıklayıp ardından üstte bulunan üç noktaya tıklayın. Bağlantınızın kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol edin.

Eğer bağlantınız kopyalandıysa videonuz incelemeye alınmamıştır. Eğer videonuzun bağlantısını kopyalayamıyorsanız bu demektir ki inceleme altındadır ve bu süreçte izlenme almayacaktır.

Video izlenme sayısının 0 olmasının üç nedeni daha bulunmaktadır. 1.Daha önceden yaptıklarınızdan dolayı eski hesabınız kapatıldıysa ve siz tekrar aynı cihazdan yeni bir hesap açtıysanız Tiktok buna müdahale edecektir.

Ve videolarınızın izlenmesi durdurulacaktır  2.Tiktok’un kurallarına uygun olmayan hareketlerde bulunmanız. Örnek vermek gerekirse birden fazla video çektiniz ve üst üste bu videoları yüklediniz.

İncelemeye takılır çünkü 4-5 tane videonun kısa bir süre içerisinde çekilmesi normal karşılanmaz veya normal sınırın üzerinde bir anda birilerini takip etmeniz veya birilerine çok fazla mesaj atmanız gibi durumlar söz konusuysa Tiktok sizi inceler ve bu durumda video izlenmenizi askıya alınır.

 3.Video görüntülemelerinizi sizin de kısıtlamış olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Tiktok videonuza girdikten sonra üç noktaya basınız. Karşınıza çıkan sayfada Gizlilik Ayarlarını kontrol ediniz. Gizlilik Ayarları sayfanızda videonuzun kimler tarafından görüntüleyebildiğini göreceksiniz. videonuzun Herkese açık konumda olması gerekmektedir.

Tiktok’ta payalışlan içeriklerinhangi kitleye ne şekilde gösterileceği keşfete nasıl düşeceği  daha önce paylaşılan videoların etkileşim miktarına göre belirlenir.

Bunun için paylaştığınız ilk 5 videonuza kesinlikle özenmelisiniz. Bunlar sizin ilk videolarınız olacağı için ‘’hoşgeldin hediyesi”olarak görülür ve birçok kullanıcıya ulaşmasını sağlar.  

Tiktok’un bu avantaşıından yararlanıp izlenme ve etkileşim sayınızı arttıramamışsanız diğer videolarınız da yeterince izlenmez ve keşfette yerini almaz.

Tiktok Gerçek Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Gerçek Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok Gerçek İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Doğal olarak izlenmeleriniz düşük olacaktır. İçiriklerinizin çok sayıda izlenme almamasında neler yapabilirsiniz? Kaliteli içerikler tüm platformların en gözdesidir.

Paylaştığınız içeriklerin yüksek kaliteli olması sizlerin tiktok için iyi bir kullanıcı olduğunuzun göstergesidir. Bu kalite izlenme oranlarınız ile doğru orantılıdır.

Tiktok buna bazı istatistikler doğrultusunda karar verir. herhangi bir problemli içerik paylaşmamanız sizin avantajınız olacaktır. Ayrıca izlenmelerinizin en harika yolu keşfetten gelen izlenmelerdir.

Sizi tiktok analizlerinde öne çıkarır. Keşfete çıkmanızın birçok çok yolu bulunmaktadır. Bunu da ayrı bir yazıda ele alacağız. Takipte kalmayı unutmayın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim