Twitch Yayıncıları Aylık ve Yıllık Kaç Para Kazanıyor?

Oyun videosu denilince akla Twitch geliyor. Yayıncılar aylık ve yıllık kaç para kazanıyor merak konusun. Tabii, bu durum üye sayısı, takipçi ve bağış miktarlarına göre değişiyor. En ünlü Twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor gelin birlikte göz atalım.

En Popüler Twitch Yayıncılarının Kazançları Dudak Uçuklatıyor

En ünlü Twitch yayıncıları o kadar büyük para kazanıyorlar ki duyanların dudakları uçukluyor. Biz aylık ve yıllık kazançtan bahsedeceğiz ama bazen saatlik kazançları bile bizim 10 senelik kazancımıza tekabül edebiliyor.

Adaletin bu dünya dediğinizi duyar gibiyim. Anlık olarak on bin izleyici üzerine çıkan Twitch üzerinden yayın yapanlar saatlik 175-250 bin TL arası kazanabiliyor. En çok kazanç sağlayan Ninja ve DrLupo ise ülkemiz parasıyla saatte 350.000 TL’yi aşan kazanç sağlayabiliyor.

Yayıncılar sadece izlenme ve bağıştan kazanmıyor. Yeni çıkan bir oyunu piyasada en iyi tanıtmanın yolu Twitch yayıncılarına ulaşmaktır. Büyük oyun firmaları da milyon doları bulan rakam paraları ödüyor bu da onları kazançlarını katlıyor.

Bu şekilde senede yarım milyon doları bulan kazançlar sağlayabiliyorlar. Oyun firmaları buraya verilen paraları yüksek bulmuyor. Çünkü satışlarına yansımaları verdikleri paraların katbekat fazlası oluyor. Bir oyunun hikayesini anlatarak reklam yapmak bir yere kadar fayda sağlar.

Ama milyonlarca takipçisi olan bir Twitch yayıncısı oyunu bütün detayları anlatır ve etkileyici olursa satış rakamları hayal edilemeyecek noktalara ulaşır. Yabancı Twitch yayıncılarının bu performansı Türkiye’yi de etkisi altına aldı ve yerli yayıncılar da iş başına geçti. Yabancılara oranla kazançları düşük gibi görünse de bir CEO’nun maaşına ulaşabiliyorlar.

Twitch Takipçi Satın Al - 250 Takipçi 24.99 TL

Twitch Yayıncılarının Tahmini Kazançları

Ninja ve DrLupo gibi çok popüler Twitch yayıncıları senelik 80 milyon TL kazanç sağlıyor. Twitch yayıncılarını izlemek için abone olabiliyorsunuz. Onları takip ederek yeni oyunlardan ve mevcut oyunların yenilikleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

Yayıncıların aboneleri ne kadar çoksa kazançları da buna paralel olarak artıyor. Bir de zengin takipçiler bağış yapınca işin rengi değişiyor. Keza bir yayıncıya 30.000 Dolar vererek yeni arabanla iyi eğlenceler mesajı gönderen bağışçılar vardır.

Ahmet Jehrain, milyonu aşkın hayranı ve bin civarı abonesi ile her Twitch yayınında 50 Dolar civarı kazanç sağlar. Aylık ortalama 5-6 bin Dolar kazandığı tahmin edilmektedir. Kemal Can Parlak da milyonluk izleyiciye sahip bir yayıncıdır.

Ahmet Jehrahin’e göre 1-2 bin dolar daha az kazanmaktadır. Ferit Karakaya, yeni yılla birlikte popüler olmaya başlamış, diğer Twitch canlı yayıncılarına nazaran az takipçisi olsa da onlar kadar kazanıyor. Cem Karakoç ve Cantuğ Özsoy, milyonluk takipçisi olan diğer 2 önemli yayıncıdır.

Aylık kazançları ise 2-3 bin Dolar arasında değişmektedir. Kaan Atıcı, Tuna Akşen, yarım milyon takipçiye sahiptir, kazançlarının ortalama 2 bin Dolar olduğu düşünülmektedir. Twitch yayıncıları saatlik, aylık ve yıllık ne kadar kazanıyor sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Tabii, gelirleri reklamlardan dolayı artış ya da azalış gösterebilir. Bu Rakamlar tahminidir. Güncel sosyal medya haberleri için takipte kalın. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Twitch Yayıncıları Aylık Ne Kadar Kazanır?

Twitch üzerinden yayın yapanların kazançları hepimiz için merak konusu ama bunun için net bir bilgi vermek mümkün değil. 1000 TL kazanan da var 250 bin lira da... Ne kadar popüler olduğu ve aldığı bağış miktarına, reklam durumuna göre değişiklik göstermektedir.

En Popüler Twitch Yayıncıları Ne Kazanıyor?

En poüpler Twitch yayıncılarının kazançları ile adeta dudak ısırtıyor. Hele 2 isim var ki senelik 80 milyon lira kazanıyorlar. Eski parayla 80 trilyon lira.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim