Twitter Şikâyet Etme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter şikâyet etme işlemi hem hesaplar hem de Tweetler için mümkündür. Rahatsız edici, yasa dışı, gizlilik ihlali gibi birçok nedenden dolayı çeşitli hesapları ve gönderileri şikâyet edebilirsiniz.

Twitter’da Hangi Konular Şikâyet Etme Şansına Sahipsiniz?

Twitter’da şikâyet etme konusu aslında bireysel olabildiği gibi geneli ilgilendiren konularda da bu hakkınızı kullanabilirsiniz.

  • Size istenmeyen mesaj atanlar,
  • +18 paylaşım yapanlar,
  • Kadın veya herhangi bir şiddet olayı,
  • Yalan haberleri,
  • Provoke tweetler
  • Cinsel içerikler,

Buna benzer aklınıza gelecek birçok paylaşımı Twitter’da şikâyet etme şansınız var.

Twitter Beğeni Satın Al Hizmetlerimiz 9.99 TL'den başlamaktadır.

Twitter Video İzlenme Satın Al 500 Video Görüntülenme Sadece 4.99 TL!

Twitter Trend Topic TT Satın Al 5.499 TL'ye garantili, 5 dakikada gündemde ol!

Twitter ReTweet RT Satın Al 100 RT Sadece 39.99 TL

Uygunsuz Bir Tweeti Nasıl Şikâyet Ederim?

Android ve iOS kullanan kişiler Twitter uygulamasını açarak şikayete değer gördüğünüz bir Tweet’i aşağıdaki adımları izleyerek destek hattına bildirebilirsiniz. İlk olarak Apple, Samsung veya kullandığınız telefonunuzda Twitter’a girin ve örnek resimdeki gibi şikâyet etmek istediğiniz Tweet’in yanındaki “…” işaretine tıklayın.

twitter şikayet etme resimli

Bu aşamadan sonra karşımıza aşağıdaki gibi seçenekler gelecek. Örnek resimde gibi Tweet’i bildir yazısı göreceksiniz.

twitter bildir

Tweet’i bildir dedikten sonra; bu Tweet ilgimi çekmiyor, şüpheli veya spam, hassas bir fotoğraf veya video içeriyor, taciz ediyor veya zarar veriyor, kendine zarar verme veya intihar içeriyor alanlarını göreceksiniz. Buradan şikâyet etmek istediğiniz konuyla ilgili olanı seçerek devam edin

. twitter şüpheli veya spam bildirme

Twitter’da bir Tweet’i şikâyet etme işlemleri bu kadar. Sırada hesap ile ilgili konumuz var.

Twitter’da Bir Hesabı Şikâyet Etme

Bir Twitter hesabındaki kişi sizi rahatsız ediyorsa onu şikâyet etmek çok basit. Örnek resimle nasıl yapılır anlatacağız. İlk olarak hesabımıza giriş yapıyoruz ve ardından bizi rahatsız eden, sürekli uygunsuz paylaşım yapan hesabın üstüne tıklayarak profil sayfasına giriyoruz.

twitter profil

Kırmızı ile işaretli “…” alanına tıklarsanız karşınıza detaylar içeren bir pencere açılacaktır. Bu pencerede; bu hesap ilgimi çekmiyor, şüpheli veya spam, hesabı ele geçirilmiş gibi görünüyor, beni veya başkasını taklit ediyor gibi görünüyor, Tweetleri taciz ve nefret dolu, profil bilgileri-resimleri taciz veya nefret içeriyor, kendine zarar verme veya intihar içeren belirtiler içeriyor. Yazılı alandan istediğinizi seçin ve şikâyet edin.

twitter şikayet

Twitter üzerinden bir kişinin profilini veya Tweet’ini şikâyet etme işlemleri bu kadar. Yorum yazarak çözemediğiniz sorunlar hakkında yanıtlar alabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter Şikâyet Etme Nasıl Yapılır?

Twitter şikayet için öncelikle şikayetçi olduğunuz içeriğin sol üstünde yer alan ... işaretine basın ve burada çıkan Tweet'i bildir butonuna tıklayın. Ardından hangi konudan rahatsız olduysanız bunu işaretleyerek bildirin.

Twitter Bir Hesabı Nasıl Şikayet Ederim?

Twitter üzerinde yer alan herhangi bir hesabı şikayet etmek için profile girin ve sağ üstte bulunan ... yazan yere tıklayın. Şikayetçi olduğunuz konu hakkında birçok seçenecek çıkacak, uygun olanı seçerek Twitter şikayet merkezine iletebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim