Twitter Üzerinden Videoları İzleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Twitter Üzerinden Videoları İzleyemiyorum, Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Twitter videoları bilgisayarınızda açılmıyorsa, video oynatma esnasında siyah ekran sorunu yaşıyorsanız tekrar izlemek için vereceğimiz çözümleri adım adım takip edin. Twitter genelde güncel haberleri takip edenlerin yeri haline geldi.

Özellikle haber, siyaset tarzı gönderiler izleniyor. Çok sayıda kullanıcı arasında video açılmaması, kara ekran gibi sorunlar gündemden düşmüyor. Bu durum sistemsel olabileceği gibi sizin yüklediğiniz bir uygulamadan da kaynaklanabilir.

Twitter Siyah Ekran Sorununun Nedeni ve Çözümü

Twitter’a giriş yaptıktan sonra videolarda simsiyah bir ekran görüyorsunuz, başlıkta çok dikkat çekici mutlaka izlemek istiyorsunuz.

Problemin nedeni muhtemelen reklamlardan sıkılıp önlemek için üçüncü parti uygulama yüklemenizden kaynaklanıyordur. Bu durum genelde PC’den Twitter videolarını izleyemiyorum diyenlerin yaşadığı bir sorundur.

Çözüm için: Google Chrome veya Mozilla Firefox kullanıyorsanız sağ yukarı köşede yer alan 3 çizgi veya nokta işaretine tıklayın. Aşağıdaki resimdeki gibi eklentiler yazan bölüme basın. İlk olarak Mozilla resimli anlatım ile başlayalım.

Sonraki aşamada karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi öneriler ve eklentiler diye bir alan gelecek. Oradan eklentilere tıkladığınız zaman kırmızı işaretli yerde sizin kullandığınız reklam engelleyici eklentisini göreceksiniz.

Adblock veya başka bir eklenti ise uygulamanın sağında yer alan mavi işaretli ve beyaz düğmeli yere tıklayarak kapatmanız gerekmektedir. Twitter video oynatmıyor, siyah ekran sorunum var ve Mozilla kullanıyorum diyenler için çözüm bu kadar basit. Google Chrome kullananlar için de durum farklı değil. Görseldeki gibi 3 nokta olan yere tıklayın, açılan pencereden ayarlar kısmına basın.

Sonraki aşamada karşımıza gelen ayarlar sayfasının sol alt kısmına inin ve orada uzantılar sekmesini göreceksiniz.

Kırmızı işaretli yere tıkladıktan sonra Chrome üzerinde yüklü bütün eklentileri görmeniz mümkün. Hangi reklam engelleyiciyi kullanıyorsanız resimdeki gibi durdurabilirsiniz.

Reklam Engelleyiciyi Kaldırmadan Twitter Video Oynatma Sorunu Nasıl Çözülür? Twitter videolar açılmıyor ama aynı zamanda reklam engelleyici de kaldırmak istemiyorum diyenler için de beyaz listeye ekleme yöntemi ile ek çözüm sunacağız.

Böylece, eklentiyi bir aktif bir deaktif etmenize gerek kalmayacak. Mozilla üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapın. Görseldeki gibi sağ köşede reklam engelleyicinin ikonunu göreceksiniz. O bölmeye tıkladığınızda ayrıntılı bir pencere açılacak. “Whiteliste Website” yani siteyi beyaz listeye al bölümüne tıklayın.

Yukarıdaki saniyelik işlem sayesinde artık twitter video izleyemiyorum sorununu yaşamayacaksınız. Google Chrome üzerinden Twitter sayfasını açın. Görselde sağ tarafta dur işaret yapan bir el göreceksiniz. Oraya tıkladıktan sonra açılan sayfadan “pause on this site” yani bu site için engellemeyi duraklat seçeneğine tıklayın.

Chrome’da da işlem bu kadar. Twitter videolarda siyah ekran sorununun en hızlı çözümü bu şekildedir.

Android ve iOS Telefonlarda Twitter Video Sorunu Yaşıyorum

Android ve iOS üzerindeki problemler tarayıcılara oranla farklı sorunlardan kaynaklanır.

Genelde iki yazılım için de ortak problem güncellemedir. Telefonunuz güncel olduğu halde Twitter videoları açılmıyorsa telefonu kapatın, 5 dakika bekleyin, tekrar açın.

Yukarıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen hala video izleyemiyorsanız Twitter uygulamasını Android veya iOS telefonlarınızda tamamen kaldırın, tekrar yükleyin. Bunların dışındaki sorunlar ya bağlantı kaynaklı ya da teknik sorunlardır.

Twitter Beğeni Satın Al Hizmetlerimiz 9.99 TL'den başlamaktadır.

Twitter Takipçi Satın Al Paketlerimiz 44.99 TL'den başlamaktadır.

Twitter Video İzlenme Satın Al 500 Video Görüntülenme Sadece 4.99 TL!

Twitter Trend Topic TT Satın Al 5.499 TL'ye garantili, 5 dakikada gündemde ol!

Twitter ReTweet RT Satın Al 100 RT Sadece 39.99 TL

Twitter video izleyemiyorum, görüntü ve ses yerine siyah ekran var, akıllı telefonlarda da videolar görünmüyor, oynatılmıyor sorunlarının çözümünü sizler için derledik. Sorun devam ediyorsa yorumlara yazarak yardım talep edebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim