Twitter’da Nasıl Trend Topic Olunur? Kaç Paraya TT Olunur?

Twitter’da Trend Topic Olma Yöntemleri Ve Ücretleri Nelerdir?

Diğer sosyal medya platformları gibi Twitter’ın da kendine özgü terimleri bulunmakta. Twitter’in sık kullanımı hayatımıza trend Topic kavramını getirdi. Peki nedir trend topic olmak?

Kullanıcıların tweet atarken en çok hangi anahtar kelimeleri kullanarak paylaşım yaptıklarını analiz eden twitter, o konuyu trend olarak, gündem olarak ele almaktadır. Yani kısaca TT olmak gündem olmak anlamına gelmektedir.

TT olmak kimler için önemlidir ? Kullanıcılar popülerliğini arttırmak için TT olmak isterken firmalar yaptıkları reklam kampanyaları ile ya da hedef kitlesini genişletmek için TT olmak için çeşitli çalışmalar yapar. Gündem olmasını istediğiniz kelime her paylaşımda geçmeli.

Twitter’da Nasıl Trend Topic olunur?

 Bu yol ile belli bir süre içinde bu kelimeyi kullanarak tweet atan kullanıcı sayısı arttıkça TT olma oranı da artmaktadır. Örnek vermek gerekirse hayvansevgisi kelimelerinin TT olmasını istiyoruz.

O zaman #hayvansevgisi geçen binlerce tweetin kısa sürede paylaşılması bu kelimeleri Trend Topic yapar. Burada atlanmaması gereken diğer bir konu TT olmak için kelimete #(hashtag) ibaresinin getirilme zorunluluğunun olmamasıdır.

Kelimenizin TT olabilmesı için ;

  • Bir hesaptan konu ile ilgili birçok tweet atılmasının yanı sıra farklı hesaplardan tek tweet atılması yeterlidir.
  • Konu ile ilgili paylaşım yapan hesapların aktif olması gerekir. Sahte hesapların paylaşıma etkisi kesinlikle olmamaktadır.
  • TT olmak istiyorsanız belli bir konu etrafında tweetlerin atılması gerekmektedir. Farklı konuların birleşimi sizi TT yapmaz.
  • Daha önce gündem olmuş bir konuyu tekrar gündem olmak için seçmeyin çünkü TT olma olasılığınızı azaltacaktır.
  • Gündem bazen çok çabuk değişebilmekte. Siz TT olduktan birkaç dakika sonra sizin konunuzdan başka bir konu kullanıcılar tarafından önemli olarak görülüp o konuda tweet sıklığı artarsa sizin gündem etkiniz azalacaktır.

Twitter Beğeni Satın Al Hizmetlerimiz 9.99 TL'den başlamaktadır.

Twitter Takipçi Satın Al Paketlerimiz 44.99 TL'den başlamaktadır.

Twitter Video İzlenme Satın Al 500 Video Görüntülenme Sadece 4.99 TL!

Twitter Trend Topic TT Satın Al 5.499 TL'ye garantili, 5 dakikada gündemde ol!

Twitter ReTweet RT Satın Al 100 RT Sadece 39.99 TL

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim