Twitter’dan Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Twitter’dan Nasıl Para Kazanabilirim?

Twitter gibi Sosyal medya platformlarından para kazanmak son dönemlerde çok fazla revaçta olan bir konudur. Kimi kullanıcılar youtube’den, tiktok’tan , instagram üzerinden para kazanmak için uğraşırken aslında twitter’dan para kazanmak da oldukça kolay bir işlemdir.

Twitter belli bir kitlenin sıklıkla kullandığı bir platformdur. Sizler de sık sık twitter kullanan biriyseniz ve aynı zamanda kitlenizi twitter üzerinden arttırmışsanız yeni bir platformda kitle oluşturmak için çalışmanız gerekmemekte var olan twitter kitlenizi kullanarak para kazanma işlemini aktif edebilirsiniz.

Tabi bunları adım adım olarak anlatmak gerekirse eğer twitter’dan para kazanmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır

İş ortaklığı : İş ortaklığı ile firmaların twitter ayağı üzerindeki iş ortaklığını sizler devralabilirsiniz. Örneğin X firmasının twitter’da zayıf olduğunu gördünüz ve sizin çok fazla dayıda takipçi kitleniz var ve bu takipçi kitlesinin çoğunluğu aktif kullanıcılar olmakta.

Sizler X firmasına giderek twitter’daki temsilcisi olmayı teklif edebilirsiniz. Bu durumda o firmanın ürünlerini twitter’da kendi hesabınızda reklamını yaparak twitter aracılığı ile satışlar yaptığınızda %lik dilim olarak anlaştığınız satış üzerinden bu ücreti sizde pay edebilirsiniz.

Fakat eğer twitter’da yeterli bir kitleniz yok ise öncelikle hesabınızı bir seviyeye taşımanız gerekmektedir bu hususta sosyalmedyaofisi.com sitemizden twitter hesabınızın yükselmesi ve popüler bir kitleye sahip olmanız için ürünlerimizden yararlanabilirsiniz. Hesabınızı popüler bir hesap haline getirdikten sonra aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Firmalar ile ortak reklam verici Tweetler atmak : hesabınıza çok güveniyor ve çok fazla rt , favori alıyorsanız bunu değerlendirebilirsiniz.

Firmalar ile iletişime geçerek ürünlerinin reklamlarını yapmak amacıyla tweetler atabilir ve firmanın twitter reklam ayağı olabilirsiniz bu sayede firmanın gelirleri arttıkça, sizlere ulaşıp firmanın ürünlerini satın almak isteyen kullanıcılar olduğu zaman bu yol ile gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize bir firma oluşturarak kendi reklamınızı da yapabilirsiniz.

Sponsor Almak : sponsor bularak da twitter üzerinden gelir elde edebilirsiniz. İçerik üreticisi iseniz ya da içerik üretmek istiyorsanız ve aynı zamanda ürettiğiniz içerikler birçok kullanıcıya ulaşıyorsa kendinize sponsor bulabilir ve bu sponsor aracılığı ile ünlü birer fenomen olabilirsiniz ve tabi ki daha sonra sponsorunuz ile birlikte farklı projelere girebilirsiniz.

Bu anlamda twitter’ı bir araç olarak görebilirsiniz. Sponsorluklar ile twitter’dan para kazanmak isteyen kullanıcılar genel anlamda biraz gelir elde ettikten sonra twitter’in yanısıra farklı projeler bazında da ses getirebilmektedirler.Twitter'dan Para Kazanma Yöntemleri

Twitter'dan Nasıl Para Kazanabilirim ?

Twitter’dan para kazanmak için kararlıysanız bunun birçok yolu bulunmakta tüm bu sizlere bahsettiğimiz yolları denemek ve bu aracılık ile gelir elde etmek istediğinizde profilinizin sağlam olmasına ve profilinize güvenmeniz gerekmektedir.

Profilinizin açıklamasına birlikte çalıştığınız firmaların web site linklerini koyabilir ya da ürün linkilerini koyabilirsiniz. Ya da beni takip et butonu ekleyerek daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda twitter kitlesini iyi analiz ederek kimlere hitap edeceğinizi bilmek ya da ona göre firmalarla çalışma analizi yapmak daha doğru olacaktır.

Örneğin twitter kullanıcılarının yaş olarak dağılımı +18 ise sizler kalkıp oyuncak firması ile anlaşırsanız bu size dezavantaj olacaktır. Ya da sektör olarak siyasi, politik kullanıcıların ağırlıkta olduğu bir kitle varken sizler gidip daha farklı bir sektör için reklam anlaşması yaparsanız sonuç hüsran olacaktır.

İyi bir sosyal medya uzmanı olmanız , twitter kullanıcılarını iyi analiz etmek ve taleplerinin hangi doğrultuda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri yaparken yılmamak ve esnek çalışma saatlerine uygun olan bu platformlarda devamlı çalışarak ve yeni yeni yöntemler bularak çalışmanız gerekmektedir. Bazen çok uzun ve yorucu yollardan geçebilirsiniz önemli olan karlılığınız ve ne yapmak istediğinizi bilmenizdir.

 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim