Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli? 2023

Video Paylaşırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler Nelerdir?

Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli , Videonuzu çekmeye başlamadan önce teknik olarak kanalınızı buna hazırlamalısınız. Tarzınız ne olacak , ne tür videolar paylaşacaksınız?

  1. Bir banner oluşturun

Bannerinizin boyutu ve kanalınızı yansıtması önemlidir. Laptopta ve telefonda aynı görüntüyü elde etmelisiniz. Bilgisayarda oluşturdunuz güzel göründü ama bir de telefondan bakmayı deneyin boyutu veya yazıları kötü görünebilir. Hem telefondan hem bilgisayardan kontrollerinizi yapın

  1. Paylaşacağınız videoların konularına göre oynatma listeleri açın

Aramalarda bazen insanlar tek kelime üzerinden arama yapabiliyor. Oynatma listeleriniz aramalarda sizi ön plana çıkarabilir ya da paylaştığınız videolarınız konularına göre bir düzen içerisinde olması kanalınızı ziyaret edecek olan kişiler tarafından daha karmaşık görünmesine engel olur.

Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli 

  1. Videonuzu çekerken

İçerikleriniz son derece özgün olmalıdır. Metin, içerik , müzik gibi materyalleriniz size ait olmalı bunları yapamıyorsanız da ya ücretli alım ya da free materyaller kullanabilirsiniz

  1. Videonuza başlarken bir intro oluşturun

Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli , Örneğin 30 dakikalık bir video çekeceksiniz ama insanlar başlangıçta istediklerini bulamayıp videoyu izlemeyi bırakabilir ama konuya girmeden önce videonun içeriğinde neler anlatacağınızı kısa bir şekilde özetlerseniz insanlar istedikleri bilgileri beklerken kendilerini videonuzun tamamını izlerken bulacaklardır.

  1. Videonuza ilgi çekici bir kapak hazırlayın

İnsanlar konunuz ile ilgili bir araştırma yaptığında karşılarına gelecek olan seçeneklerde önce kapaklarını göreceklerdir. Tıpkı bir evin içine girmeden önce dışına yorum yaptığımız gibi onlar da içeriğini görmeden kapaklarına göre izleyip izlemeyeceklerine karar vereceklerdir. Bu yüzden videonuza ilgi çekici  , hedef kitlenin istediği kriterlere uygun bir şekilde tasarlayıp hazırlayın.

  1. Etiketler kullanın

Videonuzu yüklerken dikkat edeceğiniz önemli noktalardan biri de etiket kullanımıdır. Videoda anlattığınız konular çerçevesinde etiketler kullanmayı unutmayın. Bu etiketler arama motorlarında sizin videonuzu üst sıralara çıkaracaktır.

  1. Videonuzdaki açıklama kısmına özen gösterin

Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli, Videonuzda ne anlattığınızı, diğer videolarınızın linkini, iletişim bilgileri ya da videoda anlatamadığınız ama izleyenlerinize aktarmak istediğiniz bilgileri açıklama kısmına yazabilirsiniz. Youtube videolarınızın izlenmesini artırmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Video Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmeli

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim