Instagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Yorum Yapamama Sorunu, İnstagram tıpkı diğer platformlar gibi kendi kurallarını belirlemiş bir platform ve bu belli kuralların dışına çıkan kullanıcılara önce bir uyarı sonra kısıtlama ve en sonunda da hesabı kapatma gibi yaptırımlar uygulamaktadır.

Bu durumda instagram kullanıcısı olmadan önce instagramın kurallarını bilmek , hakim olmak gerekmektedir. İnstagramı normal kullanan bir bireyin gün içerisinde belli miktarda kullanıcı takip etmesi , belli miktarda yorum yapması , gönderi paylaşması , kullanıcılara etkileşim göndermesi gerekmektedir. İnstagram'da yorum yapamama sorunu ile ilgili tüm bilgiler hakkında detaylı açıklama yapacağız.

İnstagram Yorum Yapamama Sorunun Nedeni Nedir?

Bu durumların bu belli miktarların dışına çıkıldığında instagram hesaba uyarı göndermektedir. İnstagram yorum yapamıyorum sorunu nasıl aşabilirim sorusunun cevabı aslında anlattıklarımızın içerisinde saklıdır. Eğer yorum yapamıyorsanız, eğer sayfanızı yenileyemiyorsanız ya da gönderi paylaşırken açıklamasını kabul etmiyorsa muhtemelen bir kullanım koşulunu ihlal etmiş oluyorsunuz.

Bu durumun önüne geçebilmek için hesabınızı birkaç gün ellemeyin çokça giriş yapıp çıkmayın. Zaten instagramın gözüne batan birkaç işlem yapmışsınız daha fazla yapıp algoritmayı tetiklemenin bir anlamı yoktur. bu aşılan kurallardan bazıları şu şekildedir: bir kişi günde en fazla 30 adet hashtag kullanabilir bunun dışındaki kullanımlar sizi engellemektedir.

Bir günde en fazla 7500 kişi takip edebilirsiniz bunun dışına çıktığınız zaman takip engeli yiyebilirsiniz. Bir kullanıcı 1 saat içeriisnde en fazla 350 gönderi beğenebilir bunun fazlası robotik harekete girdiği için botlar kullanıldığını düşünerek beğeni engeli göndermektedir.

İnstagram'da yorum yapamama sorunu  1 yorum içerisinde @ işareti ile en fazla 5 kişiyi yoruma etiketleyebilir gibi birçok kuralı bulunmaktadır. Tüm bu konulara hakim olduktan sonra instagram kullandığınız zaman hiçbir problem ile karşılaşmazsınız Kimi kullanıcılar çoğu zaman bilinmeyen yöntemler ile hesaplarını zorladığı için emek vererek büyüttükleri hesaplarını kaybedebilmektedirler.

İnstagram dahil olmak üzere diğer tüm platformları kullanırken aşırılıktan uzak durulması gerekmektedir. Hesabı dengeli bir şekilde kullanmaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Tabi bunların yanısıra farklı sebeplerden dolayı da yorum yapma özelliğiniz kısıtlanabilir bu o anki teknik bir aksaklık sonucu da oluşabilir, instagram’dan kaynaklı bir çökme sorunundan da kaynaklanabilir ve aynı zamanda internet bağlantınızdan kaynaklanan bir problemden dolayı da sizin yapmış olduğunuz yorumu instagram yayınlamayabilir.

Paylaşmış olduğunuz gönderi sayısı da bunu etkilemektedir. Bir günde 50 adet gönderi paylaşmaya kalktığınızda instagram sizi engeller, hareketlerinizi kontrol altına almanız için sizlere uyarı gönderir. Eğer hikayeye yorum yapamıyorum gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz bu hikayeyi paylaşan kişinin hikaye ayarlarını değiştirmiş olması iledoğru orantılı olabilmektedir. Hikayeye yorum yapamıyorum problemi sizin hesabınız ile ilgili bir problem değildir.

  Yorum Yapamama Sorunu 

İnstagram'da Yorum Yapamıyorum Sorununu  Nasıl Çözebilirim?

instagram uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz ya da uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. İnternet bağlantınız aktif olmadığında uygulama yenilenmediği için bu tür problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Telefonun tarih ve saat ayarlarında problem olabilir , tarih ve saat ayalarını kontrol etmenizde fayda vardır . Kimi zaman da o an olabilecek bir problemden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden telefonunuzu kapatıp açabilir ona biraz kendini toparlamak için süre tanıyabilirsiniz bu durumda yaşadığınız sorunu atlatmanızda yardımcı olabilir.

Eğer hala İnstagram'da yorum yapamama sorunu problemin devam ettiğini görüyor ve bu durum son derece sinirlerinizi bozmaya başladıysa farklı bir cihazdan giriş yaparak yorum yapmayı deneyebilirsiniz. İnstagram'da yorum yapamama sorununun farklı nedenleri olabildiği gibi intagram'dan kaynaklanan anlık problemler de olabilemktedir.

İnstagram da kimi zaman çökmeler yaşayabilmekte ve her güncelleme sonucunda birçok özellik ekleyerek kendini yenilemektedir. Bu yüzden bazen bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir. İnstagram yorum yapamama sorunu ile birlikte bu sorun kısa süre içerisinde düzelebilir , eğer instagram kaynaklı ise mutlaka sizinle birlikte farklı kullanıcılar da yaşayacaktır aynı sorunu fakat bir tek sizinle ilgili bir durum ise kısa süre içerisinde tekrar yeniden bu engeliniz kalkacaktır

Tüm bu alternatif çözümler işinize yaramadı ise bu konuda yetkili birim olan instagram ile iletişime geçebilir ya da forumlardan bu konu ile ilgili tecrübeli kişilerin yazılarından faydalanabilirsiniz. Sizlere mutlaka yardımcı olacaktır fakat çok deneyerek hesabınızın kilitlenmesine neden olabilirsiniz bu yüzden bu durumda sakin olmanız gerekmektedir. Unutmayın bu sorunları bir tek siz yaşamıyorsunuz mutlaka bir çözümünü bulacaksınız.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim