Youtube Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Youtube açılmıyor ne yapmalıyım şeklinde yardım talebinde bulunanlar için Google tarafından sağlanan bir destek sayfası yer alıyor. Burada gerek web sitesi üzerinden gerekse uygulama üzerinden erişimle alakalı pek çok detaya ulaşmak mümkün.

Tabii ki bunun yanında bazı önemli ayrıntıları da öğrenebiliyorsunuz. Örneğin dünya genelinde en büyük video barındırma ve paylaşma ağı olmasına karşılık bazı ülkelerde yasaklı olması giriş sorunlarına yol açabiliyor.

Bu yüzden de Youtube’a giremiyorum şeklinde yorumlar artabiliyor. Ancak bunu lokal olarak değerlendirmek mümkün ve genele göre düşünmemek gerekiyor. Keza giriş sorunlarının kaynağında yazılımsal ya da donanımsal sebepler yatıyor olabilir.

Çok fazla kullanıcısı olan bir platform olmasının dışında erişim için bazı kolaylıklar sunarak kullanıcılarının daha konforlu zaman geçirmesine olanak tanıyabiliyor. Youtube açamıyorum şikâyetlerine bakıldığında ise genellikle benzer ifadelere rastlamak mümkün.

Örneğin Samsung cihazıyla giremeyenler, Xiaomi cihazlarıyla erişemeyenler, özel olarak bir cihaz grubuyla uygulamayı açamayanlara rastlamak gayet olası. İşte bu yüzden de sorunun donanımsal ve yazılımsal detaylara dayanabileceğini vurgulamak şart.

  • Eğer Youtube uygulaması açılmıyor diyorsanız işletim sisteminizin sürümünü kontrol etmelisiniz. İşletim sisteminizin sürümü güncelse iOS için App Store, Android içinse Google Play Store üzerinden uygulamanın güncel sürümünü indirmelisiniz.
  • Bir masaüstü cihazda tarayıcı tabanlı giriş yaparken erişim sağlayamıyorsanız web sitesinin diğer cihazlarda açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Eğer bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız farklı bir web sitesini açmayı deneyerek sorunun yalnızca Youtube özelinde mi yoksa genel mi olduğunu tespit etmelisiniz.
  • Sağlıklı bir internet bağlantısı, aktif bir cihaza sahipseniz ve erişim sorununuz sürüyorsa destek biriminden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Youtube Bu Bölgede Kullanılmıyor

  Bir dönem Türkiye’de de yasaklanmasından ötürü bazı ülkelerin Youtube’u yasaklayan ülkeler arasında yer almasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak bu bağlamda çok fazla alternatif kalmadığını da söylemeliyiz.

Eğer Türkiye’de bir lokasyondaysanız ve bu hatayı alıyorsanız muhtemelen hesap ayarlarında farklı bir ülke seçimi mevcuttur. Siz nerede yaşıyorsanız yaşayın eğer hesap kısmında farklı bir ülke seçiliyse, bu ülkede ise Youtube yasaklıysa giriş yapamayabilirsiniz.

Bunun ayarını yaparken internet bağlantınızı da hesaba katmanız gerekebilir. Örneğin hesap ayarlarında Türkiye seçili ve siz Türkiye’den giriş yapmayı deniyorsunuz. Fakat kullandığınız internet bağlantısını DNS veya VPN gibi servislerle farklı bir lokasyonda gözüken IP üzerinden kuruyorsunuz.

Burada da Youtube bu bölgede kullanılmıyor hatası alabilirsiniz. VPN kullanıyorsanız kapatarak, DNS tercih ediyorsanız global ya da Türkiye’de aktif bir DNS servisi tercih ederek bu sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Youtube’a giremiyorum DNS adresi ne olmalı diyenlerin sayısında ciddi bir artış olmasından dolayı dünya genelinde en çok tercih edilen üç farklı DNS servisini önerebiliriz.

  • Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4
  • Open DNS: 208.67.222.222 – 208.67.220.220
  • Norton DNS: 198.153.192.1 – 198.153.194.1

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

 

Telefonda Youtube Açılmıyor

  Youtube telefonda açılmıyor diyenlerin karşılaştığı genel sorunların başında güncel olmayan uygulamalar geliyor. Aynı durumu tabletlerle de yaşayanların sayısı bir hayli fazla. Çünkü yine aynı mobil işletim sistemi kullanılıyor. Android kullanıcısıysanız bunun için Google Play Store üzerinden Youtube uygulamasını güncelle diyerek çözüme ulaşabilirsiniz. Hem cep telefonları hem de tabletler için aynı standart uygulanabilir. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir tablet ya da cep telefonu kullanıyorsanız yine uygulamanızı güncellemeniz gerekebilir. Bunun için iPhone ya da iPad üzerinden App Store giriş yaparak Youtube araması yapabilirsiniz. Böylece iPhone Youtube açılmıyor sorununu çözmeniz birkaç dakikanızı alacaktır. Uygulamanın güncellenmesiyle beraber erişim sorununuzun çok büyük bir ihtimalle çözüleceğini garanti edebiliriz. Eğer çözülmezse uygulamayı tamamıyla verileriyle birlikte silerek tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.  

Bilgisayarda Youtube Açılmıyor

  Youtube bilgisayarda açılmıyor diyenler için sorunun temelinde DNS adreslerinin kesişmemesi veya sağlıklı bir internet bağlantısının kurulamaması olabilir. Tarayıcı tabanlı girişlerde eğer Youtube dışındaki web sitelerini açabiliyor fakat yine de erişemiyorsanız DNS adreslerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı DNS servisleri siteleri engelleyebiliyor, erişimi kısıtlayabiliyor. Bunu VPN kullanıcıları ise VPN kapatarak ya da VPN konumunu farklı bir lokasyona alarak deneyebilir. Yasaklı olan bir ülkeden gelen IP protokolünün kullanılması durumunda bilgisayarda Youtube giremiyorum demeniz gayet normal. Sistemde Türkiye’de gözükmeniz ve bağlantınızın aktif olduğu IP adresinin Türkiye olması durumunda giriş sorunu yaşamayacağınız aşikâr. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Açılmıyor Ne Yapmalıyım? PC

Bilgisayarda Youtube açılmıyor sorunu yaşıyorsanız öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. İkinci bir aşama olarak farklı bir web tarayıcısı deneyin. O da olmazsa DNS ayarlarını değiştirerek giriş yapın. Ücretsiz güvenilir VPN programları da bu konuda size yardımcı olacaktır.

Android ve iOS Telefonlarda Youtube Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Android ve iOS telefonlarda youtube açılma sorunu yaşıyorsanız ilk olarak telefonunuzun ana güncellemesini ve Youtube güncellemelerini kontrol edin. Ağ bağlantıları arasında geçiş yaparak deneme yapın. Son olarak da Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4  ayarlarını girin.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim