Youtube Beta Programı Dolu Ne Demek?

Youtube beta programı dolu ne demek diye merak edenlerdenseniz muhtemelen yeni özellikleri test edecek olan şanslı kişiler arasına girememişsinizdir. Günümüzde sosyal medya uygulamaları ve aktif olan aplikasyonlar için sürekli bir güncelleme süreci yaşanır.

Bu güncellemeler direkt olarak kullanıcı deneyimini en üst noktaya çıkarmayı amaçlar. Aynı zamanda beta programı olarak adlandırılan, güncelleme sürecinde aktif olacak yeni özelliklerin sunulduğu bir süreçten söz etmek gerekir.

Örneğin Youtube beta programı baz alındığında uygulama içinde sunulacak yeni özellikler bir dizi kullanıcıya önceden sunulur. Bunun için beta programına dahil olacağınızı onaylamanız gerekir. Ki Netflix, Facebook ve diğer aklınıza gelebilecek tüm uygulamalarda da bu seçenek mevcuttur.

Beta programına katılım hakkında detaylar giriş yaptığınızda zaten size sunulur. Örneğin yeni Android arayüzün beta programına şimdi dahil olabilirsiniz diye bir bildirim alabilirsiniz. Bu sayede de Youtube beta programına katılım sağlayarak yapılacak olan değişiklikleri, yenilikleri ve düzeltmeleri ilk test eden kullanıcılardan olursunuz.

Beta programı dahilinde gördüğünüz olumsuzlukları, hataları, aksaklıkları ve eksikleri ise bildir diyerek hemen geliştirici ekibe aktarabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu deneme aşamasından çıkabilir normal kullanımınıza devam edebilirsiniz.

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Youtube beta programı dolu ifadesi ise pek çok kişi için hayal kırıklığı yaratabiliyor. Çünkü beta programlarının süreç bazında ele alındığında amacı yapılan yeniliklerin ne gibi sorunlar doğurduğu, nasıl eksiklerle karşılaşıldığı ve bu hataların nerelerde olduğunu saptamaktır.

Bunu saptayacak kitle içinse bir sınır belirlenir. Bu sayıya ulaşıldığında beta programı kapatılır. Aktif olan kullanıcılar yeni özellikleri denemeye başlarken sonradan dahil olmak isteyenler ise dolu ifadesiyle karşılaşır.  

Youtube Beta Programı Dolu Çözümü

  Aslında burada Youtube beta programı dolu çözümü için herhangi bir kullanıcı yaptırımı bulunmuyor. Daha doğrusu bireysel olarak bu dolu kontenjanı aşabilmek pek mümkün değil. Yine diğer kullanıcılara bağlı olarak katılım sağlayabileceğinizi vurgulamak gerekiyor.

Örneğin yapacağınız katılım başvurusu dolu olduğu için reddedilebilir. Ancak katılımın ardından da dilediğiniz zaman beta programından ayrılabilirsiniz. Ayrılan her kullanıcı ise beta süreci için belirlenmiş kontenjan içerisinde yeni boşluklar anlamına gelmektedir.

İşte bu yüzden de Youtube beta programına nasıl katılırım sorusunun yanıtı eğer kontenjan dolduysa birilerinin bu programdan çıkmasını beklemekten geçiyor. Bunu herhangi bir biçimde Youtube ya da dahil olmak isteyen kullanıcı belirleyemiyor ya da esnetemiyor. Tüm kullanıcıların dahil olmak için talepte bulunabileceği süreç direkt olarak ilk başvuran yeterli hesaplar arasından seçilerek uygulamaya alınıyor.  

Beta Programı Ne Demek?

  Youtube beta programı nedir konusunun da fazlasıyla merak edildiği görülüyor. Aslında burada en temel nokta beta kavramının anlamaktan geçiyor. Normal şartlarda bir aplikasyon piyasaya sürülmeden evvel beta süreci ile karşımıza çıkar.

Bu süreç herkese açık olmayan, belirli bir kitlenin test ettiği, versiyondaki hataları bularak geliştiricilere bildirdiği bir süreçtir. İşte bu durum sonrasında yaşanan yeniliklerde de yaşanabiliyor. Örneğin video oynatıcı üzerinde bir yenilik yapılarak kullanıcı tabanlı bir iyileştirmeye gidiliyor.

Ancak kullanıcıların %50’i bu yenilikle beraber video oynatamamaya başlıyor. İşte bu hatayı uygulamayı kullanan herkesin tecrübe etmesindense belirli bir kitle üzerinde deneyim yaşatarak tespit etmeyi amaçlıyorlar.

Kullanıcı deneyimine dair tüm aşamaları içeren ve daha da fazlasını kapsayan bu beta programı daha güncel Youtube sürümü için bir anahtar olarak görülebiliyor. Sonraki güncellemeler, talep edilen özellikler ve tabii ki yeniliklerden ilk haberdar olma fırsatı ise beta süreçlerini pek çok insan için değerli hale getiriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Beta Programı Dolu Ne Anlama Gelir?

Youtube Beta programı, aslın bir test süreci anlamına gelir. Yeni bir özellik gelmiştir, bunu deneme imkanı olan kişileri ifade eder. Eğer dolu diyorsa yeterli sayıda kişiye ulaşılmış demektir.

Beta Programı Genel Anlamda Neyi İfade Eder?

Beta programı, sadece Youtube için değil, birçok farklı uygulama, program veya yeni bir özelliğin deneme sürecini ifade eder. Tabii, herkes için aktif değildir, pilot bölge gibi düşünün, sadece bir yerde uygulanır, sorun çıkmazsa herkes tarafından uygulanmaya başlanır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim