Youtube Canlı Yayın İzleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Youtube canlı yayın nasıl izlenir sorusunun çoğunlukla yayınların aksamasıyla ya da izlenememesiyle alakalı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Buna sebep olan faktör ise aslında canlı yayın kısmını bulamamanız olabilir.

Keza çok basit bir arayüze sahip olan bir video paylaşım ağı olmasına karşılık bazı noktalarda beklentileri direkt olarak karşılamadığı savunulabiliyor. İlk olarak canlı yayın izlemenin hangi menüden mümkün olacağına göz atalım.

Youtube ana ekranına girdiğinizde satırlar arasında yer alan en iyiler kısmında mutlaka canlı yayınlarla karşılaşabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan canlı yayınlardan birisine tıkladıktan sonra kaydırdığınız müddetçe hep canlı yayınlar çıkacaktır.

Elbette ki bunun haricinde direkt olarak canlı yayınları bulmayı umduğunuz bir menü arayabilirsiniz. Bunun için uygulama üzerinden de masaüstü tarayıcı versiyonundan da direkt olarak erişebileceğiniz bir alan var. Youtube canlı yayın izleme kısmına geçmek için keşfet kısmını kullanabilirsiniz.

Youtube Canlı Yayın İzleme 5 Adımda Seyredin

 • Youtube hesabınıza giriş yapın ya da hesabınıza giriş yapmadan ana sayfaya geçin.
 • Burada sıralanmış videoların üzerinde aynı zamanda keşfet kısmını göreceksiniz.
 • Keşfet dedikten sonra burada farklı kategorilere ait videolar sıralanacak.
 • Bu kategorilerden birisi ise canlı olarak gözükecek.
 • Direkt canlı kategorisine geçerek o an aktif olan canlı yayınları listeleyebilirsiniz.

Youtube Canlı Yayın İzleyemiyorum Sorununun Nedenleri

  Youtube canlı yayınlar oynatılmıyor hatasıyla karşılaşanların bu yayınları izlemek için bazı çözümler denediği aşikâr. Mevcut yayınların başlamaması ile ilgili pek çok sorundan söz edilebilir. Bu sorunların ortadan kaldırılması canlı yayınları izlemenizi sağlayacaktır.

 • İnternet bağlantınızın stabil olmaması
 • Canlı yayını açan kişinin anlık akış problemleri
 • Youtube uygulamasının versiyonundan kaynaklı sorunlar
 • Tarayıcı tabanlı problemler
 • Oynatıcı kaynaklı sorunlar
 • Youtube altyapısında yaşanan anlık problemler

Youtube Canlı Yayın İzleyemiyorum Hatasının Çözümü

Youtube canlı yayın açılmıyor diyorsanız bunun için yapmanız gereken ilk şey farklı bir tarayıcı kullanarak giriş yapmayı denemek.

Yine diğer tarayıcıda da oynatma sorunları yaşıyorsanız güncellemeleri kontrol ederek ve internet bağlantınızın aktifliğini teyit ederek çözüm arayabilirsiniz.

Son olarak ise çözülmeyen canlı yayın problemlerini bildir diyerek Youtube destek ekibiyle paylaşabilirsiniz.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Canlı Yayın Tekrar İzleme

Youtube canlı yayın tekrar izleme özelliği direkt olarak yayıncının seçimiyle alakalı bir durumdur. Bazı canlı yayınlar yayıncısı tarafından anlık olarak yapılır ve yayın tamamlandıktan sonra tekrar izlenebilecek bir kalıntıya sahip değildir.

Fakat canlı yayınlar sonrasında seçilerek içeriğin kalıcılığı sağlanabilir. İşte bu yüzden de kullanıcılar dilediği zaman tekrardan yayını başlatabilir ya da belirli bir bölümüne ilerleterek video izler gibi oynatıcıda açabilir.

Youtube canlı yayın izleme bölümü keşfet üzerinde konumlandırılmış canlı kategorisinin içerisinde yer alıyor. Burada oyun, müzik, mizah ve pek çok farklı içerik grubunu barındıran bir seçenek hacmine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda oyun yayıncılarının son zamanlarda Youtube üzerinden de aktif olması canlı yayınların sayısını ciddi oranda arttırdı.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Youtube sayfasına giriş yaptığınız zaman videolar içerisinde keşfeti göreceksiniz. Bu alan tıkladığınızda farklı alanlar ortaya çıkacak. Canlı yayın kategorisini seçerek izleyebilirsiniz.

Youtube Canlı Yayın İzleyemiyorum Sorunu Neden Olur?

Youtube canlı yayın izleyemiyorum sorunu genelde internet bağlantısı veya Youtube altyapısı ile ilgili sorunlardan kaynaklanır. PC’den izleyemiyorsanız başka bir tarayıcıda deneyin. Mobilde seyredemiyorsanız da önbellek temizleme işlemi yapın ya da mobil ve Wi-fi bağlantıları arasında geçiş yaparak deneyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim