Youtube Intro Nasıl Yapılır? Free Ücretsiz Bedava İntrolar

Youtube intro nasıl yapılır konusunda araştırmalara başladıysanız yeni bir kanal açarak içerik üretmeye başladınız demektir. İşte bu bağlamda da kanalınızın adeta yüzü olabilecek bir tanıtım introsu hazırlamanız gerekebilir.

Intro videolar çok sayıda aboneye ulaşmanıza yardımcı olacak, marka bilinirliğini arttıracak ve aynı zamanda videoların başında kullanıcılara bilgi sunacak tanıtımlardır. Genellikle içerik üreticileri tek bir intro kullanırlar.

Bu kısa videoyu ise ürettikleri tüm içeriklerin başına koyarak videoya giriş yaparlar. Paylaşım yapıldığında sizi yeni keşfeden organik kullanıcılar için ciddi bir reklama dönüşeceğinden ve mevcut kitlenizin de asla bıkmayacağı ufak bir giriş videosu olarak tanımlamak en doğrusu olacaktır.

Youtube intro ne demek konusuna açıklık getirdikten sonra yapılış aşamasıyla alakalı merak edilen detaylara göz atabiliriz. Youtube intro yapmak için teknik olarak bir video düzenleme programına ihtiyacımız var.

Ancak bu tarz programları aktif bir biçimde kullanabilmek son derece zor ve ciddi bir tecrübe gerektirmektedir. İşte bu yüzden de çoğunlukla dışarıdan bir grafikerden destek almak, intro videosunu satın almak daha makul görünür.

Profesyonel bir intro için bu en önemli kıstaslardan birisi olsa da belirli bir bütçe ayırmadıysanız kendiniz yapabileceğiniz bazı hazır şemalara sahip olabilirsiniz. Pek çok web servisiyle ya da çeşitli uygulamalarla Youtube intro yapımı kolaylaştırılmıştır. Hazır olarak daha önceden kullanılmış, çeşitli grafikerler tarafından eklenmiş olan şablonlarla kendinize ait içeriği hazırlayabilirsiniz.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Youtube Intro Yapma Ücretsiz

  Youtube intro yapma sitesi olarak çoğu platform öne çıkarken kullanıcıların genelinin buna yöneldiği biliniyor. Ücret karşılığında daha profesyonel bir introya sahip olunabiliyor olsa da hazır şablonlarla da en azından kanalın ilk dönemleri için yaratıcı içerikler hazırlanabiliyor. Bir intro için olmazsa olmazlar arasında ise şu kıstaslar yer alıyor.

 • Kanalınızın logosunu içermeli
 • Kanal ismi belirtilmeli
 • Dikkat çekici görseller, renkler ve geçişler kullanılmalı
 • İçerikler için tetikleyici bir müzik ya da ses efekti seçilmeli
 • Intro süresi iyi analiz edilmeli ve videoya geçiş için yönlendirmeli
 • Tüm içeriklerinizin başında uyum sorunu olmadan kullanılabilmeli
 • Özel günler için düzenlemelerle kullanılabilecek potansiyelde olmalı

Bu standartları karşılayacak bir Youtube intro videosu yapımı pek çok freelancer grafiker tarafından uygun fiyatlarla yapılabiliyor. Ücretsiz bir şekilde intro yaparak kullanmakta kararlıysanız tercih edebileceğiniz bazı uygulamalar ve web servisleri var.   Ücretsiz Youtube intro yapımı için site ve uygulamaları şöyle sıralayabiliriz.

 • Canva
 • Crello
 • Adobe Spark
 • VideoBolt
 • Intro Maker
 • Placeit
 • IntroCave
 • FlixPress
 • Panzoid
 • Renderforest
 • Videocreek

  Bu seçenekleri ücretsiz bir biçimde kullanabilir, yaratıcı şablonları kullanarak üzerinde yapacağınız düzenlemelerle benzersiz Youtube introları hazırlayabilirsiniz. Elbette ki bu içeriklerin en önemli özelliği bilinçli bir biçimde yapılmasıdır. Aksi takdirde organik abone edinimini kolaylaştıracak olan bu detay mevcut abonelerde yaşanabilecek kayıplara bile dönüşebilir.  

Youtube Intro Kaç Saniye Olmalı?

  Youtube intro süresi ile ilgili pek çok farklı görüşe rastlanabiliyor. Tabii ki her içeriğin alıcısı ve hedef kitlesi farklı olduğundan dolayı net bir süreçten söz edilmesine imkân yok. Yine de bazı genel geçer analizlerden faydalanarak bunları göz önünde bulundurup karar vermek gerekiyor.

Standart olarak grafikerler tarafından belirlenmiş olan ortak görüşleri incelediğimizde intro ya da outro sürelerinde 8 saniye önemli bir kıstas. Bunu daha detaylı olarak incelediğimizde şu sonuçla karşılaşıyoruz.

Youtube intro süresi ne kadar olmalı diyen birisinin sunmayı planladığı içeriğe odaklanmak gerek. Kanalın logosu, ismi, içeriklerle alakalı olası bilgiler, sosyal medya hesaplarının adresleri ve benzeri pek çok detayı enerjik bir müzikle sunmak gerekiyor.

Dolayısıyla 8 saniye tüm bunlar için yeterli görünüyor. Ancak 8 saniyeyi aşan videolar kullanıcıların videoyu kapatma oranını çok ciddi oranda arttırıyor. Ortalama ve ideal olarak 8 saniye, maksimum ise 15 saniye intro süresini normal kabul etmek bu bağlamda ortak görüş olarak düşünülebilir.

Ancak 15 saniyelik bir intro bile izleyicilerin ana içeriğe geçmeden videoyu terk etmesini sağlayabileceği için kısa tutulmasında fayda var. Outro için bu sınır biraz daha esnetilebiliyor olsa da introlar özellikle düzenli izleyici olan aboneleriniz için sıkıcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Intro Nasıl Yapılır?

Youtube Intro yapmak için bazı web sitelerini ve uygulamaları kullanabilirsiniz. Canva, Intro Maker en bilinenleri arasındadır. Logonu mutlaka olsun, arka fona hoş bir müzik ekleyin, fotoğraf geçişleri etkileyici olsun. Bunun için bir grafikerden yardım alabilirsiniz. Bazı sitelerden hazır satın alarak daha profesyonel Introlar yapmak mümkündür.

Youtube Intro Süresi Kaç Saniye?

Youtube başta olmak üzere birçok video paylaşım videolarında Intro kısa olmalı. 8 – 15 saniye en ideal süredir. Eğer bunları aşarsanız kullanıcılar sıkılara videonuzu kapatabilir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim