Youtube Kanalı Nasıl Açılır ? Telefondan Açma İşlemi

Youtube kanalı açmak istiyorsanız bunu bilgisayarınızdan yapabileceğiniz gibi telefondan da birkaç adımda kolayca hesabınız açılır. Artık herkesin yayıncı olabileceği bir çağda yaşadığımız için Youtube kanalı nasıl açılır konusuna açıklık getirmek gerekiyor.

Özellikle son yıllarda artan dijital pazarlama ve reklam gelirleri pek çok insanı içerik üreticisi, Youtuber, blogger ve benzeri işlere yöneltti. Bunlar arasında Youtube tarafının daha ağır basması ise çok daha geniş bir kitleye ve içerik yelpazesine sahip olmasından kaynaklanıyor.

Çünkü her yaş grubuna ve her içeriğin hedef kitlesine ulaşabilmek mümkün oluyor. Youtube kanalı açma aşamasına gelindiğinde ise bu noktada herhangi bir hata yapmamak herkesin temel beklentisi haline dönüşüyor.

Öncelikli olarak bir kanal açarak videolarınızı kitlelerle paylaşmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Google hesabı. Bunu ise ücretsiz olarak temin edebiliyorsunuz. Yine Youtube kanalı açma ücreti gibi bir durum söz konusu değil.

Aksine tüm kullanıcılar Youtube üzerinde oturum açtıklarında otomatik olarak kanal açma hakkına sahip olabiliyorlar. Youtube giriş işlemini tamamladıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan bir fotoğraf ikonu göreceksiniz.

Eğer daha önceden bir profil fotoğrafı eklemdiyseniz burada isminizin baş harfi yer alacaktır. Bu yuvarlak ikona tıkladıktan hemen sonra karşınıza aşağıya doğru açılır bir pencere çıkacak. Kanalınız ya da kanal oluştur kısmı burada belirecektir.

Kendi adınızı kullanabileceğiniz gibi kanalınıza farklı bir isim verebilirsiniz. Youtube Studio kullanımı için ilgili sayfaya geldiğinizde kanalınıza dair tüm özelleştirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Video yüklemek için kanala video yükle sekmesini kullanabilir, Analtyics ile Google hesabınıza bağlayarak kanal istatistiklerinizi net ve anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.  

Youtube Kanalı Açmak İçin Gerekenler

  Youtube kanalı nasıl açılır konusunda akla takılan en büyük noktaların başında gereksinimler geliyor. Daha doğrusu bunun için nelere ihtiyaç duyulduğu ciddi bir merak konusu oluyor. Öncelikle bir Youtube kanalı açmak için herhangi bir ücret ödemenize, herhangi bir gereksinimi karşılamanıza gerek yok.

Burada sadece Google hesabına sahip olmak kanalınızı açmak için yeterli olacaktır. Fakat sonrasında başlayacak video üretim serüveni için ciddi gereksinimlerden söz etmek mümkün olabiliyor. İlk olarak videolarınızı çekebilmek için bir kamera ve ses kaydı için kaliteli bir mikrofon gerekecektir.

Eğer çekeceğiniz bir video yoksa ve mevcut görseller ya da videolarla telif haklarına takılmadan video üretecekseniz kamera es geçilebilir. Fakat seslendirme Youtube kanalı için en önemli konuların başında geliyor. Yine yapacağınız videoların render işleminden geçerek yükleneceğini düşünerek donanımsal açıdan size uygun olabilecek bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Kurgu ve montaj programları ciddi donanımlar isteyen niteliklere sahiptir. Haliyle eski ya da donanımı yetersiz bir bilgisayarla bu işlemleri yapmak pek kolay olmayacaktır. Ayrıca Youtube kanalı açma işleminin akabinde kitlenize ulaşabilmeniz için pek çok adım atmanız şart.

Bunların başında sosyal medya hesaplarınız ve bunların yönetimleri geliyor. Yine Youtube SEO ile videolarınızı daha üst sıralara taşımak, dijital pazarlama teknikleriyle hızlı kitle edinerek kanalınızı para kazanmaya aktif hale getirmek gerekecektir.

Telefondan Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Telefondan Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

  Herkesin yapabileceği bir aktivite olmasından ötürü Youtube kanalı nasıl açılır diyenlerin sayısı günden güne artıyor. Aslında bu artışın ana sebeplerinden birisi içerik üreticilerinin kazandıkları yüksek meblağlar olabiliyor. Sırf bu yüzden telefondan Youtube kanalı açma üzerine bile büyük talepler doğuyor.

Çünkü yalnızca bilgisayar üzerinden videolar hazırlayarak kanalınıza eklemenize gerek yok. Aynı işlemi cep telefonunuzu kullanarak yapabilirsiniz. Kanalı açma aşamasında yine Youtube aplikasyonuna Google hesabınızla giriş yapıyorsunuz ve ardından sağ üst köşedeki isminizin baş harfini gördüğünüz kutucuğa dokunuyorsunuz.

Karşınıza çıkan açılır menüde kanal aç ya da aktif bir kanal varsa kanalınız ibaresini göreceksiniz. Tek dokunuşla hemen video kaydederek kolayca telefonunuzdan içerik üretebilir ve Youtube kanalınızda video yayınlayabilirsiniz.

Bu kolaylığı sunması da büyük bir kullanım oranının doğmasına neden oluyor. Artık masaüstü kullanımından ziyade mobil olarak sitelere ve aplikasyonlara dahil oluyoruz. Youtube kanalı açarken dikkat edilmesi gerekenler arasında ise kesinlikle içerik türünü iyi belirlemeniz önem arz ediyor. Bu sayede algoritmaya bağlı olarak daha fazla kişiye videolarınızı gösterebilirsiniz.

Aynı şekilde Youtube kanalı açmak istiyorum dediğinizde bir çalışma programı belirleyerek bu düzen dahilinde ilerlemeniz elzem. Video yayın gününün belli olması, saatlerin aksamaması ve tüm bu içeriklerin sosyal mecralar üzerinden kitleye duyurulması önem kazanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki resminize tıklayın, açılan sekmeden kanal oluştur bölümünü göreceksiniz.

Telefonda Yotube Kanalı Nasıl Açılır?

Telefondan iOS veya Android Youtube uygulamasını açın. Sağ üst alanda yer alan isminizin baş harfi veya resim alan yere tıklayarak kanal oluştur diyebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim