Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır? Telefondan Silme İşlemi

Çok büyük bir mecra olup ilgi görse de Youtube kanalı nasıl kapatılır şeklinde gördüğümüz pek çok yoruma da rastlamaktayız. Aslında bir kanal açmak kadar doğal bir eylem olmasına rağmen bu konuyla alakalı kafalarda pek çok soru işareti var.

Şirket ise büyük bir reklam ağının parçası olduğundan dolayı para kazanma sürecinde böyle bir durumla karşılaşma ihtimalini oldukça düşük görüyor. Yine de denenen ve tutmayan bir proje, kişisel kanalın kapatılarak genel konsepte yönelim gösterilmesi ya da bağımsız sebepler bunu görmemizi sağlayabilir.

Youtube kanal kapatma noktasında ilk algı ise insanların kendi kanallarından ziyade başka insanların kanallarını kapatma üzerine oluyor. Buna ekstradan değineceğimiz aşikâr fakat kendi kanalını kapatmak isteyenler için de bir rehber sunacağız.

Kendi kanalını kapatmayı düşünenler için platformun sağladığı iki farklı seçenek var. Bu seçenekler sosyal medya devlerinin hepsinde gördüğümüz dondurma ve kalıcı olarak silme olarak gruplandırılabilir.

Dilerseniz kanalınızı ve dolayısıyla kanalınızda yer alan tüm içerikleri, abonelikleri, istatistikleri ve benzeri detayları geçici bir süreyle gizleyebilirsiniz. Sanki kanalınızı silmiş gibi ya da hiç açmamış gibi bir durum söz konusu olacaktır.

Ancak sonrasında Youtube serüvenine devam etmek istediğinizde kaldığınız yerden devam etme olanağınız olacağından çok daha makul olacaktır. Youtube kanalını kapatmak için hesabınız içerisinde yer alan Youtube Studio üzerinden izleyeceğiniz birkaç adım var.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Telefondan Youtube Kanalı Nasıl Silinir?

  Telefondan Youtube kanalı kapatmak mümkün mü ya da daha mı zor şeklinde de pek çok görüşe rastlıyoruz. Aslında masaüstü ya da mobil üzerinden tarayıcıyla giriş yaparak bu işlemi yapmak mümkün hale gelmiş durumda. Mobil olarak da kanalınıza dair tüm işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için iki farklı nokta olduğunu vurgulamıştık.

 1. Youtube Kanalını Geçici Olarak Dondurma

 • İlk adım olarak Youtube üzerinden hesabınıza giriş yapın ve Youtube Studio kısmına geçin.
 • Sol kısımda göreceğiniz çark simgesi ayarları sembolize etmektedir.
 • Ayarlar kısmına tıklayın ve menü açılana kadar bekleyin.
 • Ardından çıkan menüde kanal diyerek devam edin.
 • Gelişmiş ayarlar sekmesini kullanarak bir üst adıma geçin.
 • Youtube içeriğini kaldır diyerek devam edin.
 • Bu alanda hesabınızın giriş bilgilerini girmeniz talep edilecektir. Kanal güvenliği için bu standart bir prosedürdür.
 • Giriş bilgilerinizle devam ettikten sonra kanalı geçici olarak gizlemek istiyorum diyerek bir üst adıma geçin.
 • İşlemi tamamlamak için kanalı gizle deyin.

 

 1. Youtube Kanalını Kalıcı Olarak Silme

 • Youtube hesabınıza giriş yaparak Youtube Studio üzerine geçin.
 • Sırasıyla sol menüden Ayarlar, Kanal ve Gelişmiş Ayarlar diyerek menünün açılmasını bekleyin.
 • Açılan sayfanın en altında yer alan Youtube içeriğin kaldır sekmesiyle devam edin.
 • Açılan sayfada içeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum kısmına tıklayın.
 • Sizden bazı doğrulamalar talep edilecek ve tümünü onayladıktan sonra içeriğimi sil kısmı aktif olacak.
 • İçeriğimi sil dedikten sonra kanalınıza ve içeriklerinize dair tüm veriler kaldırılacaktır.
 • Bu işlemden sonra geri dönüş şansı bulunmamaktadır. Veri iadesi yapılmamaktadır.

Başkasının Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır

  Başkasının Youtube kanalı kapatma işlemini merak ediyorsanız bunun için elinizde özel bir yetkinin olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bunu yapabilecek tek bir yetkili merci var.

Youtube yönetimi bazı noktalarda son derece hassas davranıyor. Örneğin telif hakkı ihlalinde uyarı sayısı aşıldığında kanal kısıtlanabiliyor. Nefret söylemi, ırkçılık ve halkı kine sevk etme gibi pek çok topluluk kurallarına aykırı unsur yer alıyor.

Bunları sürekli olarak tekrarlayan kanalların kapanması da uzun sürmüyor. Tabii ki bu süreç için içeriğinden rahatsız olduğunuz bir kanalı ya da kanalın videosunu şikâyet et diyerek bildirebilirsiniz. Bu sayede incelenmeye alınır.

Eğer topluluk kurallarına uygunsuz bir durum söz konusuysa Youtube kanalı silme işlemi direkt platform yönetimi tarafından gerçekleştirilir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır 2023?

Youtube kanalını geçici veya kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Youtube hesabınıza giriş yaparak Studio bölümüne geçin. Ayarlar-kanal-gelişmiş ayarlara tıklayın ve sayfanın en alt kısmında yer alan “Youtube içeriğini kaldır” yazan yerde kalıcı olarak silme bölümünü göreceksiniz. Gerekli doğrulama işlemleri ardından tüm içeriğinizi silerek kanal kapatılır.

Youtube Başka Birinin Kanalı Nasıl Kapatılır 2022?

Eğer, Youtube üzerindeki içeriklerinizin çalındığını tespit ettiyseniz, telif hakları için Youtube ile iletişime geçerek, şikayet ederek başkasının kanalı kapatılır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim