Youtube Nasıl Güncellenir? Hızlandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sık kullanılan uygulamalar arasında başı çektiği için Youtube nasıl güncellenir demeniz son derece doğaldır. Dünya devi bir video barındırma ağı olması, en konforlu video izleme seçeneğini sunması ve Premium gibi avantajlar sayesinde reklamlardan muaf olabilmek gibi çok sayıda artısından söz edilebilir.

Bu özellikleri daha aktif şekilde kullanmak istiyorsanız bunu başarabileceğiniz en önemli nokta ise uygulamanızı güncel tutmak. Haliyle herkesin aklında da bu güncellemeleri nasıl takip edeceği var.

Öncelikle kullandığınız cihaza göre bu güncellemeler otomatik ya da elle kontrolünüz dahilinde yapılıyor olabilir. Güncellemeler kısmından otomatik güncellemeye dahil ederek her yeni paket geldiğinde otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Android Youtube uygulamasını güncelleme aşaması için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Cihazınızdan Google Play Store’a giriş yapın.
  • İsterseniz uygulamalarım kısmına tıklayarak yüklü olan tüm uygulamaları görebilir, yanında güncelle seçeneği var mı yok mu diye kontrol edebilirsiniz.
  • Bir diğer alternatif ise üstteki arama satırına Youtube yazarak resmi uygulamayı bulmak.
  • Eğer uygulama sayfasına girdiğinizde Güncelle yazısı çıkıyorsa tıklayarak güncellemeyi yükleyebilirsiniz.
  • Eğer Güncelle yerine Aç seçeneği çıkıyorsa uygulamanız zaten en güncel sürümdedir.

Aynı şekilde iPhone Youtube uygulamasını güncelleme işleminde de bu yolu kullanabilirsiniz. Sadece Google Play Store yerine bu kez App Store üzerinden Youtube uygulamasını sayfasını açarak Güncelle butonuna tıklamanız gerekiyor. Tabii ki burada iOS ya da Android mobil işletim sistemini kullanan cep telefonlarının dışında tabletler için de aynı uygulama güncelleme adımları geçerliliğini koruyor.  

Youtube Nasıl Güncellenir PC

  Youtube nasıl güncellenir PC için bir uygulama var mıdır gibi pek çok ifadeye rastlayabiliyoruz. Tabii ki mobil cihazlar kadar masaüstü kullanıcılara da hitap ettiğinden dolayı bunu önemseyen bir sosyal ağ olduğu aşikâr.

Yani teknik olarak PC için de güncelleme yapmanız mümkündür. Ancak bu aplikasyonların farklı alternatifleri olmasına karşılık Youtube ya da Microsoft tarafından sunulmadığını bilmelisiniz. Bunu yapabilmek için Windows 10 yüklü bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.

En stabil çalışan uygulamalar Windows 10 ile uyumlu olsa da aslında aynı üçüncü parti Youtube uygulaması versiyonlarını Windows 8 ve Windows 7’de de indirmek mümkün. Ancak bu işletim sistemlerinin artık destek konusunda sona gelmesinden dolayı masaüstü uygulamalarda da güncelleme alma sıkıntıları yaşanabiliyor.

Pek çok farklı seçenek sunulmasına karşılık Microsoft Store üzerinde resmi Youtube PC uygulaması bulunmuyor. Oysa Windows 10 ile birlikte bunun sunulacağı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü.

Muhtemelen yakın gelecekte buna rastlayacağımız aşikâr. Çünkü yeni özelliklerden birisi olan Music servisi için masaüstü uygulama mevcut. Dolayısıyla dilediğiniz zaman Youtube Music uygulamasını güncelleme işlemini ayarlar kısmından yapabilirsiniz.  

Daha Hızlı Bir Youtube İçin Güncelleme

  Çoğunlukla daha aktif bir internet deneyimi yaşamak isteyenlerin bu tarz uygulamalara ya da eklentilere daha fazla ilgi duydukları görülüyor. Tabii ki Youtube hızlandırma ile ilgili pek çok aplikasyona da rastlanabiliyor.

Genellikle bunu tarayıcılar sunuyor. Tarayıcıların bu eklentiler vasıtasıyla sağladıkları imkân ise internet bağlantısını daha efektif kullanmayı amaçlıyor. Mesela video başlıklarında yer alan görselleri görüntülemeyerek, video yükleme sürelerinin düşmesi için daha optimize edilmiş bir video kalitesi tercihi seçerek bunu sağlayabiliyorlar.

Sonucunda amaca ulaşılarak Youtube hızlandırma uygulaması size istediğinizi verebiliyor. Fakat alacağınız keyif gerek video ve ses kalitesi gerekse içerikleri görüntüleme noktasında düşüş yaşayabiliyor.

Ayrıca bu tarz üçüncü parti uygulamaların hiçbirisi resmi olmadığından dolayı kesinlikle kendi Google hesabınızla giriş yapmamanız gerektiği konusunda da uyarmadan geçmeyelim. Youtube abone satın al sayfamıza göz atabilirsiniz.

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube nasıl güncellenir?

Youtube güncelleme için genelde iOS ve Android için otomatik olarak gelir. Apple Store güncelleme alanında Youtube güncelle diye bir alan görürsünüz. Android için de Google Play Store’a girip uygulamaya bakın. PC’den güncelleme için Microsoft Store uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Youtube nasıl hızlandırılır?

Youtube hızlandırmak için en iyi yol güncel tutmaktır. PC’nize ram veya SSD takviyesi ile genel anlamda hız kazanabilirsiniz. Tarayıcınızın geçmişini sürekli silin, aynı anda birden çok sekme açmayın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim