Youtube Nasıl Hızlandırılır? Hızlandırma Programları Nelerdir?

Youtube nasıl hızlandırılır konusunda birkaç farklı anlamdan söz etmek mümkün. Bunu daha hızlı bir deneyim yaşamak noktasında ele aldığımızda uygulamadan ziyade donanımsal bazı teknik detaylara hakim olmamız gerekiyor.

Bir video oynatırken olası bir takılma durumunda iki farklı sebebin üzerine yoğunlaşmak mümkün. Bunların ilki internet hızınızın stabilizasyonu iken diğeri cihazınızın donanımsal yeterliliğidir. Donanımsal yeterlilik özellikle işlemci ve RAM miktarı ile alakalı olup tüm uygulamalarda yaşanabilecek takılmalara, donmalara ve bekleme sürelerine sebep olabilir.

Masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve cep telefonlarında gözlemlenebilir. Hatta artık akıllı TV’lerde de bu hız sorunu göze çarpabiliyor. Bunun tek çözümü ise daha iyi donanıma sahip bir cihazla Youtube’a girmektir.

Bu şekilde Youtube hızlandırma işlemi tıpkı diğer uygulamalarda da yaşanacak hızlanma gibi mümkün olacaktır. (100 Beğeni 6.99 TL) Youtube hızlandırma için bir diğer faktör ise yavaş internet bağlantısı olabilir. Eğer internet hızınız belirlenen video kalitesine yeterli gelmiyorsa videoları otomatik kaliteye alarak akış hızına bağlı olarak izleyebilirsiniz.

Bu sayede dalgalanmalar olduğunda videonun kalitesi bağlantı hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hız yavaşken kalite düşer, hız yükseldiğinde ise video çözünürlük kalitesi artar. Yine Youtube hızlı oynatma özelliğinden söz ediliyorsa bunun için video oynatıcının üzerinde bulunan hızlandırma seçeneği kullanılabilir. Bu sayede de belirli bir içeriği mevcut zamanından daha hızlı izlemeniz mümkün olur.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL
 

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Youtube Video Hızlandırma Programı

Youtube videoyu hızlı oynatma noktasında bir hızlandırmadan söz ediliyorsa bunun için direkt platformun sunduğu hizmet var. Herhangi bir videoyu açtığınız zaman oynatıcının sağ alt köşesinde en sağdan sırayla şu seçeneklere rastlarsınız.

 • Videoyu tam ekran yapma
 • Videoyu geniş ekran yapma
 • Videoyu küçük ekran yaparak dolaşım
 • Video ayarları
 • Altyazı ayarları
 • Otomatik oynatma

Burada ihtiyacımız olan ayar ise Video ayarları kısmında bizi bekliyor. Youtube video hızlandırma işlemi için çark simgesine tıklayarak ayarlara ulaşın. Ardından ek açıklamalar, çalma hızı, altyazılar ve kalite kısımlarından çalma hızı diyerek devam edin. Açılan ufak sayfada size şu video hız seçenekleri sunulacak.

 • 0,25
 • 0,50
 • 0,75
 • Normal
 • 1,25
 • 1,50
 • 1,75
 • 2,00

  Bu seçenekler standart olarak normale ayarlı olarak her videoda güncellenmektedir. Eğer videoyu daha yavaş hale getirmek istiyorsanız 0,75 veya diğerlerini, videoyu hızlandırmak istiyorsanız 1,25 ve diğerlerini seçerek oynatma hızını belirleyebilirsiniz.

Tabii ki Youtube video hızı ayarları yalnızca 2 kat hıza kadar desteklemektedir. Ekstra uygulamalara ve programlara da bu noktada ihtiyaç duyulabiliyor. Hemen herkesin ilk önceliği olsa da 2 kat hız aslında son derece yeterli bir hızlandırmadır. Özellikle konuşma kalitesini ciddi oranda düşürdüğü için bu hızdan sonrasında anlaşılabilir bir video ses içeriğine erişebilmek olanaksızdır. Zaten Youtube video hızlandırma noktasında bu yüzden x2 hızlandırma sınırını üst sınır olarak kullanıyor. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Nasıl Hızlandırılır?

Youtube, genel anlamda yavaş değildir. Bilgisayarınız, telefonunuz güncel olmayabilir. Ya da işletim sistemleri artık yeterli gelmiyordur. Bunun için bilgisayarlarda farklı tarayıcı deneyebilirsiniz, Hdd yerine SDD takabilirsiniz. İmkanınız varsa PC yenilemek en iyisidir. Eğer, video hızlandırmadan bahsediyorsanız internet bağlantınız kaliteli görüntü için yeterli gelmiyor olabilir. 360p, 480p kalitesine düşürerek donmadan izleme gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Video Hızlandırma Programları İşe Yarar mı?

Youtube video hızlandırma işlemi genelde istenmeye bölümleri izlememe için ya da yavaş konuşan birinin normal seviyeye gelmesini sağlamak için kullanılır. Çark simgesine tıkladığınızda çok sayıda hızlandırma seçeneği gelecek 0.25, 0.50 ve dahası… Telefonlarda ise videonun sağ tarafında hızlıca çift tıklarsanız 10’ar saniye videoyu ileriye götürüp istemediğiniz bölümü geçebilirsiniz.    

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim