Youtube Nasıl Siyah Yapılır? PC Android ve İOS'tan

Youtube nasıl siyah yapılır artık hemen hemen herkesin merak ettiği detaylardan birisi oldu. Çünkü karanlık mod hayatımıza girdiği günden bu yana büyük bir talep oranına ulaştı.

Şimdiye kadar kullandığımız uygulamaların çok büyük bir kısmında aydınlık mod ya da açık tema olarak geçen beyaz ekranlı tasarımla karşı karşıya kalıyorduk. Sonrasında ise hem gözü yormaması hem de daha şık durmasıyla beraber kullanışlılık baz alınarak karanlık mod ortaya çıktı. İlk çıkış anından itibaren uyumlu olan sürümleri kullananlar bu şekilde kullanarak ciddi bir arz talep dengesi oluşacağının sinyallerini verdi.

Aplikasyonlar ise kısa bir sürede bunu entegre ederek sistemlerine dahil etti. Şimdilerde neredeyse karanlık modu olmayan uygulama bulmak imkânsız diyebiliriz. Youtube siyah ekran nasıl yapılır sorusu ise bu yüzden bu kadar gündeme geliyor.

Standart olarak Youtube karanlık mod açma işlemini hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tüm kullanıcılara sunulan bu özellik hem masaüstü cihazlarınızda hem de mobil cihazlarınızda kullanmaya olanak tanıyor.

Üstelik herhangi bir kısıtlama, özellik sınırlaması ve buna benzer detaylar söz konusu olmuyor. İsteyen tüm kullanıcılar video izleme deneyimini daha da yukarıya çeken karanlık temayı kullanmaya ücretsiz bir biçimde başlayabiliyor.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Youtube Nasıl Siyah Yapılır PC

  Youtube karanlık modu açma işlemini eğer bilgisayarınız üzerinden yapmak istiyorsanız resmi site üzerinden giriş yaparak ilk adımı atın. Video barındırma ve paylaşma ağı olarak tüm dünyada en çok tercih edilen seçenek olması milyonlarca kullanıcıya ulaşmasına olanak tanıyor.

Doğal olarak herkesi memnun etmek adına hem Windows hem de Mac işletim sisteminde geçerli olacak şekilde, tüm tarayıcılarla uyumlu bir karanlık modu bize sunuyor. Youtube karanlık mod ayarı profil detaylarınızın arasında yer aldığı için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

 • Youtube resmi sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede çıkan profil fotoğrafınıza ya da profil fotoğrafınız yoksa isminizin baş harfini içeren yuvarlak simgeye tıklayın.
 • Görünüm kısmını seçin ve ilerleyin.
 • Koyu tema seçeneğini seçerek devam edin.

Aydınlık tema ile koyu tema arasında dilediğiniz zaman seçim yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Dolayısıyla Youtube koyu tema ayarı yaparken geri dönemeyeceğinizi düşünmeyin. Sıkılmanız durumunda ya da siyah ekranın cazip gelmemesi durumunda hemen değişiklik yapabilirsiniz. Yine aynı yolu izleyerek bu kez açık temayı seçmeniz yeterli olacaktır.  

Youtube Siyah Yapma Telefon

  Youtube koyu tema nasıl yapılır Android cihazlar için son derece basit bir uygulamadır. Aslında teknik olarak iOS yüklü cihazlarda da bunu birkaç adımda tamamlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda tarayıcı üzerinden yaptığınız bu adımları cep telefonunuz ve tabletiniz üzerinden de tarayıcı tabanlı bir giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Ancak Youtube uygulamasında siyah yapma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir ayar bölümü de yer alıyor. Eğer Android Youtube koyu tema ayarı yapmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizi simgeleyen yuvarlak ikona dokunun.
 • Sağ üst köşedeki yuvarlak ikona dokunduktan sonra Ayarlar diyerek devam edin.
 • Genel sekmesi altından Görünüm bölümüne geçin.
 • Burada koyu tema seçimiyle kaydedin ve artık karanlık temayı kullanmaya başlayın.

Android 10’dan daha eski bir sürüm kullanıyorsanız profil fotoğrafınıza dokunduktan sonra Ayarlar, sonrasında Genel diyerek direkt koyu tema seçeneğini görebilirsiniz. Youtube koyu tema ayarı iPhone cihazlar için de birkaç adımda tamamlanabiliyor.

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil ikonuna tıklayın.
 • Ayarlar diyerek Genel sekmesine geçin.
 • Koyu tema seçeneğini tercih ederek devam edin.

Bu ayarlamalar iPad ve iPhone cihazlarınızda iOS 13 ve üzeri bir sürüm kullanıyorsanız tercih edilebilir. Eğer daha eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız bu kez profil ikonuna tıkladığınız zaman Ayarlar ve ardından Görünüm demeniz gerekecek. Bu menü altında da açık tema ve koyu tema seçimlerini yapabileceğiniz alanı görebileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Nasıl Siyah Yapılır? PC

Youtube bilgisayardan siyah yapmak için hesabınıza giriş yapın, sağ üst köşedeki  resminize, logonuza tıklayın, görünüm kısmını seçtikten sonra koyu tema ayarlarını göreceksiniz. Artık PC’de Youtube siyah fonda olacak.

Youtube Telefonda Nasıl Siyah Yapılır?

Youtube Android telefonlarda siyah tema yapmak için; profil resmi – ayarlar – genel – görünüm – koyu tema seçerek siyah fona geçebilirsiniz. iOS telefonlarda siyah fon için; profil – ayarlar – genel – koyu tema seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim