Youtube Ne Demek? Youtube Famous Hakkında

Youtube ne demek diyen birisine rastlamak oldukça zorlaşmışken günümüzde en çok kullanılan sosyal mecralardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bir video paylaşım portalı olan ve mükemmel bir ara yüzle harika bir kullanıcı deneyimi sunan platform gelişimini sürdürüyor.

Özellikle reklam pazarından aldığı payla beraber Youtuber olarak içerik üreticisi olup para kazanan insanlar için ciddi bir seçenek olmayı başardı. Aslında burada Google tarafından satın alınmış olması ciddi bir anlam ifade ediyor.

Youtube anlamı noktasında merak edildiğinde ise iki kelimeden oluşan ve benim tüpüm anlamına gelen bir kelime grubudur. İlk etapta anlamsız gelen Youtube, türkçe anlamı olarak iki sözcük aslında tüplü televizyondan geliyor. Dolayısıyla benim televizyonum, benim kanalım gibi eş anlamlarla bütünleştirilebilir.Tube tüp demek, you sen, senin tüpün gibi bir anlama geliyor.

Video barındırma sitesi olarak kurulan platform ilk olarak 15 Şubat 2005 yılında aktif konuma geçmiştir. Eski 3 Paypal çalışanı tarafından hayata geçirilen proje kısa sürede Amerika Birleşik Devletlerinde sükse yapmış, sonrasında ise global pazara açılmıştır. Henüz kuruluşunun üzerinden 2 yıl geçmemişken dev bir satış yaşanmıştır.

Steve Chen, Jawed Karim, Chad Hurley üçlüsü tarafından kurulan Youtube 2006 yılının Kasım ayı itibariyle Google'a satıldı. Bu satın alım 1,65 milyar dolar karşılığında gerçekleşti.

Bir süre boyunca geliştirilen algoritmayla tüm dünyanın en çok tercih edilen video izleme sitesine dönüşürken aynı zamanda Google ile olan bağından dolayı reklam gösterimi için inanılmaz bir Pazar payına ulaştı.

Halen daha da bu özelliğini sürdürüyor. Dolayısıyla Youtuber ne demek sorusunun günden güne daha fazla gündeme gelmesi yüksek getirili bir reklam kazancının mümkün olmasından kaynaklanıyor.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube Famous Ne Demek? Youtuber

  Günümüzde pek çok insan içerik üreticilerinin farklı mecralarda yüksek kazançlar sağladığına şahit olabiliyor. Tabii ki belirli bir kitle edinmek, etkileşimleri arttırmak ve reklamlar için uygun bir pozisyon yaratmak bunun altın kurallarından birisidir.

Youtube famous ne demek konusuna ise tam bu noktada değinmek gerek. Çünkü famous tanımı aslında fame kökünden geliyor. Yani ün dolayısıyla ünlü anlamlarını çıkarabiliyoruz. Youtube famous içinse Youtube ünlüsü, fenomen, influncer gibi pek çok tanım yapmakta bir beis görmüyoruz. Türkiye'de artık Youtube ne demek diye sorulmak yerine daha teknik detaylar gündeme geliyor.

Çok başarılı olan ve dünya genelinde işbirliklerine imza atan başarılı içerik üreticilerimiz var. Bu yüzden herkesin dikkat çeken bir analizle platformu incelediğini söyleyebiliriz. Youtube famous sayısı arttıkça Türkiye'de reklam pastası daha da büyüyor.

Bu daha fazla içerik üreticisi, daha fazla reklam yayını ve tabii ki daha fazla kazanç anlamına geliyor. Hem sektör anlamında hem de kişisel anlamda bunun ne kadar önemli olduğunu vurgulayabiliriz. Youtube para kazanma özelliği aktif olduktan sonra tüm ülkelerde odluğu gibi Türkiye'de de çok ciddi bir kitle tarafından değerlendirilmeye başlandı.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Youtube Ne Demek?

Youtube Türkçe anlamı bize çok mantıksız geliyor. Sen ve tüp kelimelerinin birleşmesinde oluşuyor. Bir Video tüpü anlamında birleştirilmiş iki kelimeidir.

Yotube Famous Nedir?

Famous ünlü anlamına geliyor. Aslında Youtuber olarak da adlandırabiliriz. Kanal açan ve fenomen olmayı başarmış kişilere verilen isimdir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim