Youtube Premium Ne Kadar? Ne İşe Yarar?

En büyük video barındırma ve izleme ağı olarak karşımıza çıktığından dolayı Youtube Premium ne kadar sorusunu gayet normal karşılayabiliriz. Bu tarz büyük sosyal mecralarda son dönemlerde farklı bir dönem başlamış durumda.

Eskiden pek çok içeriğe ücretsiz olarak ulaşabiliyor olmamıza rağmen artık ücretli içerikler ve farklı avantajlar daha da fazla önemseniyor. Bunların başında da Premium üyelikler geliyor. Bu üyelik paketleri sayesinde hemen hemen tüm alanlarda diğer standart kullanıcılardan daha fazla verim alınabiliyor.

Tabii ki bunun bir bedeli oluyor ve Youtube Premium fiyatları kullanıcılar tarafından bazen eleştirilebiliyor. Şu sıralar Türkiye’de çok sayıda web servisinin ve aplikasyonun Premium kullanım seçeneği sunduğu biliniyor. Burada asıl önemli olan unsur ise direkt olarak ne gibi özellikler sunduğu oluyor.

İlk öncelik olarak Youtube kullanıcılarının hemen hepsinin canını sıkan reklam gösterimlerinden söz edilebilir. Çünkü Premium kullanıcılarının reklam görmek, reklamın bitmesini beklemek ya da reklamdan sonra video izlemek gibi dertleri olmuyor. Aslında sadece bu özellik bile fiyatını hak ettiğini gösteriyor.  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Youtube Premium Ne İşe Yarar? Aylık Ücreti

  Youtube Premium özellikleri arasında reklam izlememek en dikkat çeken seçenek olarak yorumlanabilir. Yine de dünya devi bir firma olması daha efektif özellikler sunmasına olanak tanıyor.

Çünkü reklam görmek istemeyen kullanıcı sayısının çok fazla olması bu adımın atılmasını sağlamış olsa da Premium için özel içeriklere de değinmek gerek. Reklamsız bir Youtube deneyimi yaşamanın ötesine geçen ve içerik anlamında da tatmin edici bir yelpaze sunan aplikasyon pek çok kullanıcısına farklı planlarla Premium seçeneğini sunmayı başarıyor.

Hemen ardından ise müzik dinlemek için Youtube kullananları fazlasıyla sevindirecek bir özelliği aktif ediyor. Normal şartlarda video izlerken mutlaka ekrana bakma ihtiyacı hissedebiliriz. Fakat müzik dinlerken buna ihtiyaç duymamamıza rağmen arka plana indirdiğimizde aplikasyon çalışmayı durduruyordu.

İşte Youtube Premium avantajları arasında en önemli mihenk taşlarından birisi bu oldu. Direkt olarak arka plana indirerek diğer uygulamalarda gezinebiliyor ya da ekranı kapatarak müziğin çalmasını, videonun oynamasını sağlayabiliyoruz.

Youtube Originals ismiyle ortaya çıkan ve yalnızca platforma özel olarak üretilen bazı içerikler için de kullanıcılar sınırlanıyor. Normal kullanıcılar platform üzerinde bu içerikleri görmüyor bile. Fakat dilerseniz Premium aldıktan sonra Originals kısmından bu içerikleri listeleyebilir ya da arama yaparak oynatmaya başlayabilirsiniz. Bilhassa sunduğu mini diziler yurtdışında fazlasıyla beğeni topluyor.

Tabii ki bazı içeriklerin halen daha Türkçe altyazı sorunu devam ediyor. Ancak bu bir noktada içerik üreticileriyle doğru orantılı bir durum olarak düşünülebilir. Yine de reklamsız, arka planda çalışan ve yalnızca bu kullanıcı sınıfına özel içerikler sunmasıyla Youtube Premium fiyatı gayet makul görünüyor.  

Youtube Premium Öğrenci Kaç TL?

  Elbette ki özelliklerden ziyade Youtube Premium kaç TL sorusu daha da önem taşıyor. Ücretli üyeliklere sahip olduğumuz seçenek çoğaldıkça bunun maddi yükünün daha da arttığını hissedebiliyoruz. Fakat burada çok önemli bir noktaya değinmek gerek.

Diğer sosyal mecralar, film ve video izleme platformları ya da müzik uygulamaları baz alındığında Youtube son derece uygun bir fiyat politikasıyla karşımıza çıkıyor. Anlık olarak güncel üyelik ücretlerinde ise standart Premium üyelik ile beraber öğrenci ve aile paketi yer alıyor.

Youtube Premium almak istiyorsanız bireysel olarak bu hizmetten faydalanmanızın aylık maliyeti 16,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu tutar her ay tanımladığınız kredi kartından ya da bakiyesi olması durumunda banka kartınızdan tahsil ediliyor.

Dilediğiniz zaman içerisinde bulunduğunuz ay itibariyle Premium üyeliğinizi durdurabiliyor ve bir daha yenilenmemesini sağlayabiliyorsunuz. Yani Youtube Premium iptal etme işlemi de bir hayli kolay. Youtube aile paketi fiyatı çok daha avantajlı olarak tanımlanabilir.

Bu paket aynı zamanda öğrenci paketi olarak da geçiyor. Aynı aileye mensup kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek olan bu paket 25,99 TL aylık ücrete sahip ve aynı hesap üzerinde 5 farklı kullanıcı tanımlanabiliyor.

Böylece bir evde yaşayan aile bireylerinin hepsinin faydalanacağı bir hizmet sunulmuş oluyor. Diğer taraftan Youtube Premium geri ödeme özelliği bulunan kartlar ve ödeme servisleri var. Bu uygulamalar %50’ye kadar cashback sağladığı için ödediğiniz Premium ücretinin yarısını iade almanız mümkün hale geliyor. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Youtube Premium Ücreti Ne Kadar?

Youtube Premium reklamlardan yılanların imdadına yetişiyor. PC’den reklam engelleyici programlar olsa da henüz mobilden böyle bir uygulama bulamadık. O yüzden aylık 16.99 TL ücreti ödeyerek reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Youtube Premium Ne İşe Yarıyor?

Youtube Premium sadece reklam engellemiyor. Telefonun ekranını kapattığınız arka planda çalışmaya devam ediyor. Ayrıca video indirmede de işe yarıyor. Daha uygun fiyata kullanmak için aile paketini alarak 26 liraya 5 kişi kullanabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim