Youtube Rewind Ne Demek?

Son dönemlerin popüler sorularından birisi Youtube Rewind ne demek oldu. Aslında bir süredir hiç anılmayan bir özellik olarak geri planda kalmıştı. Ancak tekrardan gündeme gelmesi Google tarafından yapılan bir açıklamaya dayanıyor.

Rewind bilindiği üzere geri sarma anlamına geliyor. Geriye doğru oynatma gibi anlamlarla bütünleştirilebiliyor. Youtube Rewind ise bir nevi konsept olarak kullanılıyor. Google bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük video barındırma ve paylaşma ağı olan platform bu konsepti uzun yıllar içerik üreticilerinin videolarından kesitler sunarak ve onlarla bir etkinlik düzenleyerek bizlere sundu.

Pek çok ülkeden farklı içerik üreticileri bir araya gelerek adeta o yıla ait bir geriye bakış yakalandı. Bu yönden bakıldığında Youtube Rewind 2021 gibi bir algı oluşmuştu. Ancak bundan önce herkesin aklına Youtube Rewind 2020 neden yayınlanmadı sorusu gelebilir.

Bununla alakalı en net açıklamayı Google bizzat yapmıştı. 2020 yılında yapılan açıklama ise son derece basitti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınından ötürü bu etkinliğin düzenlenmeyeceğini duyurdu.

Pandemi kuralları, kısıtlamalar ve dikkat edilmesi gereken yeni düzen sebebiyle Rewind etkinliği adeta sekteye uğramış oldu. Ancak süreç devam ettikçe fark edildi ki bu çok büyük bir talep görmüyordu. Hatta kısa süre içerisinde unutulmuştu. Bunun üzerine gözler Youtube Rewind 2021 yayınlanacak mı sorusunun yanıtına çevrildi.  

Youtube Rewind Ne Zaman Bitti?

  Her ne kadar Youtube Rewind ne zaman diyenlerin sayısı 2021’in sonuna yaklaşırken artsa da kısa süre önce Google tarafından bir açıklama yapıldı. Daha doğrusu Google bünyesinde yer almasına karşın açıklama Youtube cephesinden geldi.

7 Ekim 2021 tarihi itibariyle yapılan açıklamada açık bir biçimde Rewind etkinliklerinin durdurulduğunu ve tekrarlanmayacağını bildirdi.   Yani teknik olarak Youtube Rewind 2023 tarihi söz konusu olmayacak. Bu yıl için de tıpkı geçen yıl olduğu gibi Rewind etkinliği yapılmayacak.

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Fakat bunun geçen yıl olduğu gibi pandemi kurallarıyla, Covid 19 ile bir ilgisi olmadığı aşikâr. Artık platformun böyle bir konsept yapmayacağını aşağı yukarı tahmin edebiliyoruz. Muhtemelen önümüzdeki yıl için böyle bir talep dahi oluşmayacak ve söz konusu açıklama tekrarlanmayacak.

  Artık Rewind videosu göremeyecek olmamız farklı içerik üreticilerini keşfetme noktasında ciddi bir ket olabilir. Ama yapılan açıklamada içerik üreticilerin böyle bir açığı hissettirmeyeceğini ve tüm izleyicilere şölen niteliğinde içerikler sunacağını vurguladı.

Bir noktada şirketin mevcut içerik üreticilerine güvenini bu noktada anlamak mümkün olabiliyor. Türkiye’den de katılımın olduğu Rewind etkinliklerinin son bulması ülkemizde de dünyada da çok ses getirmesine rağmen aradan geçen bir haftalık süreç gösteriyor ki arz talep dengesi iyi analiz edilmiş. Çünkü bir hafta içerisinde tekrar anılmayacak şekilde rafa kaldırılan eski bir Youtube özelliğine dönüşmüş durumda.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Rewind Ne Anlama Gelir?

Youtube Rewind, geçmişte paylaşılan videoların kesit halinde sunulmasıdır. 2021 yılında yaşananlarla ilgili bir paylaşım yaptıklarında bunu Rewind 2021 olarak adlandırabiliriz.

Youtube Rewind Bitti mi?

Evet, Rewind Ekim 2021 itibariyle kaldırıldı. Henüz bunun neden kaynaklandığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadık. Umarım güzel konsept tekrar gelir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim