Youtube Telifsiz Müzik Nasıl Bulunur?

Youtube telifsiz müzik nasıl bulunur diyenler için pek çok yoldan söz etmek mümkün. Ki zaten video paylaşım platformunun bu noktada sunduğu destek oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Dünya üzerinde üretilmiş olan müzikal eserlerin çok büyük bir çoğunluğu üreticisine veya yayınlanan firmaya ait telif hakkına tabiidir. Dolayısıyla bunları kullanarak içerik üretmek için üreticisine ya da yayınlayıcısına telif hakkı ödemeniz gerekir.

İçerik hazırlarken telifsiz müzik kullanmak bu bağlamda en önemli kriterdir. Keza Youtube telifli müzik kullanımı ile ilgili oldukça katı kurallara sahiptir. Eğer bir telif hakkı ihlali yaparsanız kanalınıza platform tarafından ihtar gönderilir.

Telif hakkına sahipseniz direkt olarak bildirerek içeriğinizi yayında tutabilir ve ihtarı sonlandırabilirsiniz. Telif hakkına sahip değilseniz videonuzdan elde edilmiş gelirler ve elde edilecek gelirler telif sahibi kişiye ya da şirkete aktarılır.

Bir noktada kendi videonuzla telif hakkını elinde bulunduran kişi ve kurumlara para kazandırmış olursunuz. Yine telif hakkı ihtarını sürekli yemenin kanalınızın kapanmasına yol açacağını da unutmamanız gerek.

Yaptırımları çok sert olan platform bu noktada titiz bir analiz yapabiliyor. Algoritmadan kaçan örnekleri ise şikâyet usulüyle kaldırılabiliyor. Herkes bu yüzden Youtube telifsiz müzik arayışı içerisine giriyor. Bunu bulmanın ise pek çok yolu olduğunu vurgulamıştık.

 • Youtube ses kitaplığı
 • Telifsiz müzik eserleri yayınlayan web siteleri ve uygulamalar
 • Anonim müzik eserlerini kullanmak
 • Uygun fiyatlara müzik üreten müzisyenlerden satın almak
 • Bir müziği kullanmak için telif hakkını satın almak

Bu seçeneklerden herhangi birisini kullanarak videolarınızın altında yer alacak müziği temin edebilirsiniz. Youtube müzik kitaplığı bile çok zengin bir çeşitliliği içerik üreticilerine sunabiliyor. Üstelik bu tamamıyla bedava olarak sunulan bir hizmettir.  

Youtube Telifsiz Müzik Kitaplığı

Youtube telifsiz müzik için bize sunduğu seçenekleri bir araya toplamış durumda. Kitaplık içerisinde çok sayıda müzik eseri, hazırlanmış prodüksiyonlar, özel ses efektleri ve kullanıma açık telifsiz eserler yer alıyor.

Bunları hiçbir şekilde ücret ödemeden videolarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ki kullandığınız seslerin herhangi bir sorun yaratmayacağı, algoritma açısından da direkt olarak videonuzun yayına hazır olacağını vurgulamak gerekiyor.

Tabii ki Youtube ses kütüphanesi içerisinde yer alan bu müzik eserleri ve efektler herkese açık şekilde sunuluyor. Yani teknik olarak herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm içerik üreticileri aynı müziklere ve seslere erişiyor.

Bu durumun oluşturacağı en büyük handikap ise pek çok videoda aynı müzikleri, efektleri ve sesleri duyuyor olmamızdır. Bunu aşmak isteyen, daha ciddi prodüksiyonlara imza atmak isteyen ve kaliteyi üst noktalara taşımayı planlayan kanallar ise kendi müziklerini kullanmayı tercih edebiliyor. Bunun için de uygulanabilecek birkaç adım var.  

Telifsiz Müzik Siteleri

  Direkt olarak Youtube telifsiz müzik siteleri için bir liste hazırlamak oldukça güç. Keza müzisyenlerin Youtube içerik üreticilerine özel olarak ürettikleri parçalar ve efektler olmasının yanında anonim parçalara da ciddi bir rağbet olduğunu söyleyebiliriz.

Yine de bunların arasında da telif hakkı bulunan ya da özel olarak üretilerek başkası tarafından paylaşılmış içeriklere rastlama şansınız var. Dolayısıyla güvenilir kaynaklardan elde edeceğiniz, kullanımının yasal yükümlülük getirmediğine emin olacağınız sesleri tercih edebilirsiniz.

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube telifsiz müzik listesi oluşturmak için tercih edebileceğiniz farklı ses bankaları var. Bunlar aynı zamanda pek çok anonim eseri de bünyelerinde bulunarak indirme şansı tanıyor. İndirdiğiniz bu sesleri ise içeriklerinizde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

 • Youtube Ses Kitaplığı
 • Vimeo Ses Kitaplığı
 • Soundcloud
 • Pond5
 • DanoSongs
 • Incompetech
 • Moby Gratis
 • Artlist
 • CcMixter
 • Free Soundtrack Music
 • PacDV
 • Partners in Rhyme
 • Music Vine
 • iBeat
 • Musopen

Bu platformlardan tamamıyla ücretsiz Youtube telifsiz müzik bulabilirsiniz. Aynı zamanda çok cüzi miktarlar karşılığında freelancer müzisyenlere kendinize özel sesler ürettirmek ayrı bir opsiyon olabilir. Yine paylaşım hakkı belirli şirketlere ait olan ve çoklu telif satışıyla çok uygun fiyatlara sunulan müziklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ufak bir araştırmanın ardından telifsiz, ucuz ve güvenilir müziklerle ses efektleri elde edip videolarınızın daha dikkat çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü herkesin kullandığından farklı sesler her zaman videoların dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Telifsiz Müzik Nasıl Bulunur?

Youtube telifsiz müzik için ses kitaplığını kullanabilirsiniz. Bunun dışında telifsiz listesi barındıran siteler mevcuttur. https://support.google.com/youtube/answer/3376882?hl=tr adresini inceleyebilirsiniz.

Youtube Telifsiz Müzik Siteleri Güvenilir mi?

Youtube telif konusunda çok katı kurallara sahiptir. Ayrıca, yayınlayacağınız parçanın sahibi tarafından da farklı davalarla karşılaşabilirsiniz. Web siteleri genelde araştırma yaparak telifsiz listesi yaparlar ama yine de detaylı araştırma yapmanız lazım. Siteye yanlış girilen bir müzik size pahalıya mal olabilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim