YouTube'den Nasıl Para Kazanırım? 2023

YouTube'den Para Kazanma Kriterleri Nelerdir?

YouTube'den Nasıl Para Kazanırım? , YouTube kanalınızdan para kazanmak istiyorsanız ve bunun için içerik üretiyorsanız , bunu yapmak için sadece 12 ay boyunca 1.000 aboneye ve 4.000 saatlik izleme süresine ulaşmanız gerektiğinizi de biliyorsunuzdur.

YouTube’un 4,000 Saatlik İzlenme Süresi: Bir Analiz YouTube’a göre, Youtube İş Ortağı Programına (YPP) başvurabilmek için youtubenin koyduğu bazı şartlardan geçmeniz gerekmekte : YPP ülkenizde aktif olmalı . Son 12 ay içerisinde

  1. 4000 saatlik izlenme süreniz olmalı.
  2. 1,000'den fazla aboneniz olmalı.
  3. YouTube İş Ortağı Programına uygun içerik oluşturmalısınız.

Bu yazımızda bu üç şarta değineceğiz:

  1. Son 12 ay içerisinde 4000 saatten fazla izlenme süresi.

YouTube'den Nasıl Para Kazanırım? , Belki 12 ayın bir takvim yılı olduğunu düşünüyorsunuz ama Youtube izlenme süresini takvimdeki yıllara göre ölçmüyor. Youtube kanalınızın son 365 günlük izlenme süresini ölçüyor.

İzlenme süresindeki büyük ani artışlar 12 ay eşiğine ulaştığında, büyük düşüşler gibi etkisiz kalacak, bu nedenle izlenme metriğine dikkat etmelisiniz.

YouTube'den Nasıl Para Kazanırım?

YouTube kanalımın izlenme süresini nasıl takip edebilirim?

Tamamen ücretsiz vidIQ Chrome eklentisine sahipseniz, masaüstünüzdeki her YouTube sayfasının sağ üst kısmında izlenme sürenizi gerçek zamanlı olarak kolayca takip edebilirsiniz. 4.000 saati aştığınızda, metrik yeşile dönecektir ve 5.000 saati geçtikten sonra bu metrik artık yok olacaktır.

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

  1. VidIQ ayrıca, izlenme sürelerinin yanı sıra abone sayısını da takip eder.

Böylece bu sayıları aklınızda tutabilirsiniz. 12 ay boyunca izlenme süresi de dahil olmak üzere kanal istatistiklerinin tam bir analizini görmek için küçük grafik simgesinin üzerine gelin. İlerleme çubuğu size 4.000 saate tam olarak ne kadar yaklaştığınızı gösterecektir 4,000 saatlik izlenme süresine ulaştığımda ne olur?

Ürettiğiniz İçeriklerden para kazanmak için 12 ayın dolmasını beklemenize gerek yok. Üç-dört ay içerisinde 4.000 saatlik izleme süresine ulaşırsanız veeee 1000 aboneniz varsa  YPP'ye başvurabilirsiniz.

YouTube'den Nasıl Para Kazanırım?

Ama tabi ki önemli bir püf noktayı da atlamamak gerekir.

  1. içeriğinizden para kazanmaya başlamadan önce yine de başvuru yapmanız ve onaylanmanız gerekir.

YouTube'den Nasıl Para Kazanırım? , Youtube'den İş Ortağı Programına kabul aldıktan sonra bu izlenme süresini yüksek tutmak ve düşmemesi için özen gösterebilirsiniz, ancak bunu hiç sorun yapmayın, sürekli içerik ürettiğiniz sürece 4000 saatin altına düşseniz bile Youtube sizi İş Ortağı Programından çıkarmaz. İçerik üretmeyi seviyor ve bundan para kazanmak istiyorsanız bir an önce 4000 saate ve 1000 aboneye sahip olun….:)

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim