Instagram Profil Linki Nasıl Paylaşılır? Resimli Anlatım

instagram profili başka sosyal ağlarda paylaşmak için URL link kopyalama yapmanız gerekir. Gönderiler için link kopyala yapıştır yöntemleri de vardır, resimli olarak hepsini sizlere aktaracağız. İnstagram, kullanıcı odaklı bir uygulama sunuyor.

Hangi konuda şikâyetiniz varsa o konuya dair çözüm getiriyor. Profil linki paylaşma eskiden yapılamazken güncellemeler ile bağlantıyı kopyalayarak istediğimiz kişi veya platforma paylaşım yapabiliyoruz.

İnstagram’daki herhangi bir URL kopyalama ve paylaşma için ilk olarak instagram’ın son sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Android ve iOS için ilgili mağazalara giderek mevcut güncellemeleri kontrol edin.

Bilgisayarda instagram kullanımı yapan kişiler için durum farklılık gösteriyor. Herhangi bir gönderiyi açtınız, aklınıza ilk gelen kopyalama alanı muhtemelen adres çubuğundaki olacaktır ama yanılıyorsunuz. Bilgisayarda da link paylaşma için “…” simgesini kullanmanız gerekiyor.

Instagram Profil Link Kopyalama Resimli Anlatım

Profil Linki Nasıl Paylaşılır , İnstagram’da kendi profiliniz ya da başka bir kullanıcı profili çeşitli mecralarda URL link kopyalama yöntemi ile paylaşılır.

Lakin, hesabı gizli olan kullanıcıların linkini paylaşma şansınız bulunmuyor. İnstagram link kopyalama nerede, göremiyorum? Diyorsanız gizli bir hesap içindesinizdir.

İnstagram Kendi Profil Linki Nasıl Alınır ve Paylaşılır?

Profil Linki Nasıl Paylaşılır Profil Linki Nasıl Paylaşılır

Kendi profil linkimizi kopyalamak için hesabımıza giriş yapıyoruz, resimdeki gibi önce 3 çizgi, ardından QR Kodu yazan alana tıklıyoruz. QR koduna girdiğimiz zaman, instagram kullanıcı adımızın olduğu alanı göreceğiz.

Sağ üst köşedekırmızı kutucuğa alınmış “paylaş” simgesine tıklayın. Aşağıdaki görselde olduğu gibi; ister link kopyala, ister URL paylaş seçeneğini kullanabilirsiniz.

Profil Linki Nasıl Paylaşılır

Yukarıda anlattığımız olay kendi profil linkimizi kaydetme aşamalarıydı. Başka bir kişinin profilini, gönderisini veya herhangi bir paylaşım URL’sini kopyalama için aşağıdaki adımları izleyin.

Başka Bir Kişinin Profil Linkini veya Paylaşım URL’sini Kopyalama Profil Linki Nasıl Paylaşılır , Beğendiğiniz bir instagram profil linkini kopyalama ve URL’sini kendi sayfanızda, başka sosyal ağlarda paylaşma için aşağıdaki resimli adımları izlemeniz yeterlidir.

İlk olarak, instagram hesabımızdaki büyüteç yani ara simgesine tıklayarak profil linki kopyalama işlemi yapacağımız kişinin hesabını buluyoruz. Ardından hesaba tıkladığımızda karşımıza kendi profilimize benzer bölümler gelecek.

“…” simgesi olan yere tıkladığımız zaman karşımıza bir pencere açılacak. Aşağıdaki gibi “Profil URL’sini kopyala” seçeneğine tıklayın.

Profil Linki Nasıl Paylaşılır, Profil URL linki alma işlemi bu kadar basit. Benzer işlemi bir de diğer paylaşımlar için ele alalım. Paylaşmak istediğiniz gönderiyi bulun.

Biz örnekte: “Facebook silinen mesajları nasıl geri getiririm” yazısını ele aldık. Görseldeki gibi “…” simgesine tıklayın ve “bağlantıyı kopyala” deyin. Bu aşamadan sonra dilediğiniz yerde paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram bağlantı URL’sini kopyalam yapmak yerine linki şurada paylaş seçeneğine tıklayarak telefonunuzda yüklü herhangi bir sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Instagram’da kendi profil linkimizi bulma, kopyalama ve yapıştırma, başka bir kullanıcın profil URL’si, gönderi linklerini paylaşma işlemlerini aktardık. Umarım faydalı olmuştur. Yorum yazarak destek ekibimizde yardım talep edebilirsiniz. Instagram Türk Takipçi Satın Al Sadece 50 TL 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim